Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan esik rosszul, hogy...

Jogosan esik rosszul, hogy anyósom a lánya részéről lévő unokák fényképéhez állandóan odaírja, hogy így, meg úgy hiányoztok, mama kicsi gyöngyszemei, a fiam fényképéhez még egy tetsziket sem nyom?

Figyelt kérdés
Nem az első este.Sógornőmékhez képes órákat utazni,hozzánk ideérni kb 3/4 óra alatt,de nem jön.Közölte,majd eljön,ha már nem a negyediken lakunk.Tudom,nem kellene vele foglalkozni,de rosszul esik.
2013. szept. 1. 06:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
Szorosabb a lànyàval valò kapcsolata, ez ok. Anyòsom pèldàul ugy gondolja hogy a kicsi lànya a minden. milyen szèp milyen ügyes stb.....a gyerekeiről szintèn. Engem ez nem zavar, anyukâm is ezt gondolja ròlam :-)
2013. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
33%
Ez a viselkedés szerintem is tipikus, habár intelligens ember nagymamaként az unokáihoz igyekszik ugyanúgy viszonyulni. És menyként is nagyon kell figyelni, hogy az anyós ne érezze magát háttérbe szorítva. Nálunk úgy van, hogy a bátyám gyerekét imádja az anyukám, de a mennyel nyilván nincs olyan viszonya, mint velem, a lányával. És tudom, hogy neki rosszul esik, hogy mellőzöttnek érzi magát, pedig mindent megtesz a gyerekért anyagi és fizikai tekintetben is. A menye, meg sokszor kritizálja, amit tesz, pedig mindent megtesz. Most én is babát várok, de már most tudatosan beavatom az anyósomat amibe csak tudom a terhességgel kapcsolatban is, hogy ne érezze azt, mint anyukám a menyénél. Esetleg próbálj közeledni felé, hátha csak nem mert magától annyira részt venni.
2013. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ne vedd magadra, valószínűleg a lányával szorosabb kapcsolata alakult ki mint a fiával, így az ottani unokákkal is mint a Te fiaddal. Mondjuk nem szép dolog egy anyától ha különbséget tesz a gyerekei között, egy nagymamától meg pláne nem, de ha magától ezt nem érzi, akkor ez van. Megpróbálhatsz vele beszélni erről amikor csak ketten vagytok, vagy a férjed jelenlétében, de attól tartok, nem fogja érteni miről van szó és hárítani fog. Egy próbát azért megér "felnyitni" a szemét, hogy van még egy unokája, akinek rosszul fog esni ha észreveszi, hogy a mama csak a többieket kommenteli a neten. Ha mégsem sikerül, akkor fogadjátok el őt olyannak amilyen. Vannak ilyen emberek. Ennyi.
2013. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
56%
Én nem tudom én inkább örülnék amúgy. Mondja a gyereknek, de ilyeneket írni egy fényképhez, hogy "mama gyöngyszemei" nekem olyan butaságnak tűnik komolyan. Azért más az, mikor nézed a képeket és mondasz valamit, de kiírni? Lehet én már öreg vagyok ehhez a facebookhoz?
2013. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%
Sem nálunk,sem pedig a sógornőméknél nincs még gyerek,de már most lefogadom,hogy ez lesz nálunk is.Engem annyira nem izgat,mert tudom,hogy az én anyukám ugyanúgy szereti majd az én gyerekeimet is,mint a 2 testvérem gyerekeit,de gondolom a férjemnek rosszul fog esni majd.Bár azt mondja,hogy nem fog vele foglalkozni,nem érdekli,de szerintem ezt csak bemeséli magának.
2013. szept. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 harleynagyi ***** válasza:
40%
Ha ez igy van tanitsd meg a fiad hogy keresztneven szolitsa Anyosodat
2013. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
12%
Engem az zavar, hogy a gyerekem képei a telefonja és a számítógépe háttérképeként szerepelnek "Imádom a mamit" és "A papit is imádom" feliratokkal. A gyerekem még beszélni sem tud, nemhogy becézgetni őket, ahogy ő becézi magát. Nem tudom elviselni, hogy mindez mutogatásra, dicsekvésre lett kitalálva. Ez mérhetetlenül távol áll tőlem, miközben ő csak presztízs-nagyszülőt játszik.
2013. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
55%

A sors igazságossága, hogy minden nőböl anyós lesz.

Egy após.

2013. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
29%
Nyilván nem lesz minden nőből anyós, de még ha úgy is lenne, az mitől lenne igazságos? Ha valakivel gonoszkodik az anyósa, az kiélheti magát majd a gyereke családján?
2013. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Utolsó:

fordíts rajta egyet, ha anyós lesz, majd átlátja mit érzett-tett-gondolt az anyósa:)

2014. jan. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!