Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Illetlenség a menynek vinni a...

Illetlenség a menynek vinni a saját főztjéből anyóséknak?

Figyelt kérdés

Egész más családból származom, mint anyósomék, nem zárom ki, hogy emiatt eltérő az etikett a két családnál.

A helyzet az, hogy ő előszeretettel pakol föl nekünk akár egy hétre is a házi kosztból és ha néha én viszek valamiből,amit én főztem, mert kedveskedni szeretnék, akkor egyáltalán nem látom, hogy örülne neki, sőt, mintha nem értené, hogy miért vittem. Meg se kóstolja a jelenlétemben, később se hallom hírét, hogy ízlett-e.


Kicsit zavar a dolog, de nem nagyon tudom, mire vélni. Nem tudom, hogy én rontok-e el valamit, vagy minden ok.


2013. szept. 19. 14:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Ebben semmi rosszat nem látok! Az lenne illetlenség, ha onnan magadtól pakolnád haza az ételt, de azon hogy lehet megsértődni, hogy viszel?!
2013. szept. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%

Ezt a párodtól kérdezd meg.


Igazából nem illetenség, én is szoktam vinni, ha látogatunk.


Azt kellene megtudni, hogy az anyós miért reagál így, ezt pedig legeredményesebben a fia fogja tudni kideríteni.

2013. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon helyesen cselekszel, talan legkozelebb kerdezz ra, hogy izlett a foztod pl.
2013. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%
Voltak már nálatok vendégségben, és ettek is?Mert ha nem , akkor ideje meghívni őket, ott leszűrheted hogy ízlik e a főztöd nekik vagy sem.Egyébként nem illetlenség,de nyugodtan kérdezz rá.Ezzel nem bántod meg őket, hisz kedveskedsz.
2013. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, hogy azt természetesnek gondolja ha ad, de azt nem, hogy a "gyerekeitől" elfogadjon.

Szerintem tehetsz rá finoman utalásokat, hogy ezt Te otthon így tanultad. E-mellett szerintem az a megoldás is jó, ha simán elmondod neki, hogy ezzel mit szeretnél kifejezni, és megkérdeznéd tőle, hogy benne milyen érzést vált ki.

2013. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Most, hogy kérdezed, voltak vendégségben már többször: Akkor kaptam kritikát. Amin viszont kiakadtam, mert nekem soha nem jutna eszembe senkinél sem kritizálni a kaját, csak megeszem, vagy nem eszem meg arra hivatkozva, hogy nem vagyok éhes, nem?
2013. szept. 19. 15:07
 7/26 anonim ***** válasza:
35%

Anyós-meny szituról nem tudok nyilatkozni. Csak úgy általában főtt kaja ajándékozásról:


Én speciel utálom az ilyesmit, amikor valaki beállít egy adag ebéddel váratlanul... És mit kezdjek vele???

A legtöbb ember előre gondoskodik a saját vagy családja ebédjéről (vacsijáról, reggelijéről, stb). Ha nincs is előre lefőzve egész hétre, de azért az alapanyagok igencsak ott vannak a hűtőben, vagy nyáron a kertben. És baromi idegesítő tud lenni, ha valaki egy két napra elegendő főtt kajával állít be. Mit csináljuk ilyenkor, együnk kétszer annyit, mint máskor? Vagy fagyasszuk le? Hagyjuk elromolni? Vagy a saját főztünket hagyjuk romlani?

Szóval egy olyan háztartásba, ahol szokás a rendszeres főzés, szerintem ne vigyen már senki kaját, vagy ha visz, legalább 1-2 nappal előtt szóljon és beszéljék meg...!


Nekem egy egyedülélő rokonom szokott állandóan kajával beállítani. Tudja, hogy főzök én is mindig, de azért hozza... Ami viszont ennél a rokonomnál még inkább idegesít, hogy egyszerűen tök undorító módon főz. Eszközök helyett a koszos kezével pépesít, a kukacot benne hagyja a zöldség/gyümölcsben, stb. Képtelen vagyok enni a főztjéből. Már ezerszer mondtam neki, hogy ne hozzon kaját, látja ő is, hogy van főzve. De nem veszi a lapot. Így a főztje általában a kutyánál landol, vagy ott se...


Kérdező!

Te is, ha anyósnak viszel, akkor egy olyan háztartásba zavarsz be, ahol van főzve... Valószínűleg abszolút nincs szüksége a főztödre, akármilyen finom is. Lehet anyósod is úgy van sokszor, hogy azt se tudja mit főzzön meg előbb, mert minden zöldség ami a hűtőben van, már nem tartható el sokáig... És akkor még kiesik 1-2 főzési lehetőség, mert te viszel neki...

Nem illetlenség, csak valószínű nem igényli.

Csak ha már ő nem fogadja szívesen, akkor megérthetné, hogy az ő főztje is lehet, hogy felesleges nálatok! tehát ha ő hoz kéretlenül, akkor ne irritálja már, hogy te is viszel neki!


Vagy te örülsz, ha ő hoz nektek, tényleg könnyebbséget jelent? Ha örülsz neki és elfogadod, akkor sem ugyanúgy kéne viszonoznod, a fent leírtak miatt ugye...

Anyósod biztos nem azért főz nektek, hogy te is főzz neki!


Még az is benne a pakliban, hogy a férjed miatt főz. Ha szereti anyuci főztjét.... anyucija szívesen főz... te meg nem érted a szitut... ?!?

2013. szept. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
47%

Nem illetlenség. Mi is viszünk a párommal, bár mi nem főtt ételt hanem süteményt. Elő szeretettel szeretünk sütni a férjemmel így ha készül valamilyen új finomság amikor ép megyünk akkor viszünk kóstolót (persze csak ha jól sikerült :) )

Nekünk is szokott pakolni ételt ha vasárnap ott ebédelünk, szerintem ebben nincs semmi kivetni való.

2013. szept. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"az a megoldás is jó, ha simán elmondod neki, hogy ezzel mit szeretnél kifejezni, és megkérdeznéd tőle, hogy benne milyen érzést vált ki."


Ez olyan jó, ez olyan "pszichológusosan" hangzik, de az életben olyan nehéz kivitelezni.


Azt hiszem még bepróbálkozom párszor, figyelem, hogy mi a reakció, meg is csipkedem a kérdést (pl. hogy rákérdezek, hogy ízlett-e) és ha nagyon nem vevő rá, akkor egyszerűen nem a főztöm lesz az amivel "kedveskedek" majd.

2013. szept. 19. 15:11
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

2. Vagyok



Persze én is szólok ha olyan ételt voszek, hogy akkor nem kell készülnie...

2013. szept. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!