Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Illetlenség a menynek vinni a...

Illetlenség a menynek vinni a saját főztjéből anyóséknak?

Figyelt kérdés

Egész más családból származom, mint anyósomék, nem zárom ki, hogy emiatt eltérő az etikett a két családnál.

A helyzet az, hogy ő előszeretettel pakol föl nekünk akár egy hétre is a házi kosztból és ha néha én viszek valamiből,amit én főztem, mert kedveskedni szeretnék, akkor egyáltalán nem látom, hogy örülne neki, sőt, mintha nem értené, hogy miért vittem. Meg se kóstolja a jelenlétemben, később se hallom hírét, hogy ízlett-e.


Kicsit zavar a dolog, de nem nagyon tudom, mire vélni. Nem tudom, hogy én rontok-e el valamit, vagy minden ok.


2013. szept. 19. 14:35
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

7. válaszolónak megpróbálom vázolni a szituációt:

Én nem egész napi, heti menüket viszek hanem csak gesztus értékűen, kóstolónál azért valamivel többet, hogy ha ízlik, akkor legyen elég. Viszont fordítva az előbbi igaz, ami engem zavar is, többször mondtam is már, hogy én is főzök otthonra, van elég, stb., volt, hogy konkrétan megsértődött, hogy nekünk nem kell a főztje (őszintén: ezt próbálom neki mondani, hogy bizony nem kell és nem azért mert ne lenne finom, csak van saját háztartásom)

2013. szept. 19. 15:17
 12/26 A kérdező kommentje:
Igazából amit sejtek az az, hogy ő ezt valamiféle versenynek tekinti (nem tudom miért) és nem tudom, hogy hogy értethetném meg vele, hogy viszont számomra ez nem verseny (tudom magamról, hogy jól főzök, de nem központi kérdés). Ha ezt megértené akkor ugyebár mivel egy személyes verseny nincs, akkor megoldódna a kérdés. De nem zárom ki azt, hogy rossza sejtésem és félreértek valamit. (Még az is eszembe jutott, hogy nem tud jól "kapni" Tehát, hogy adni szeret, de kapni nem tanult meg)
2013. szept. 19. 15:24
 13/26 A kérdező kommentje:
A kritizálást meg betudom annak, hogy úgy gondolta, hogy vagyunk hozzá elég bizalmas viszonyban. Akkor így csak jót feltételeztem. Hangosan gondolkodom: ez így elképzelhető?
2013. szept. 19. 15:31
 14/26 anonim ***** válasza:
71%

Én nem tudom, hogy ki hogy van vele, de az én anyósom is pakolós. Ha megyünk, utána tele a hűtő, kb egy hétig nem kell boltba mennem.

Duzzoghatnék, hogy van saját háztartásom, de nem teszem. Hogy miért?

Mert anyósom hihetetlenül jól főz! /én is, de az mégis más/

Mert hihetetlen nagy segítség egy heti kaja pénzben kifejezve. /nem vagyunk rászorulva, de azért jól jön, hogy ezeket a pénzeket másra fordíthatjuk/

Mert anyósomnak örömet okoz, hogy tud segíteni. /Ő is tudja milyen érték az amivel a fiát és a fia családját támogatja ily módon/


Szóval akinek ez a sok előny hátrányt jelent, az állítsa le az anyósát.


Kaját még nem vittem még neki, mert ugyan minek, de lekvárt, virágmagot, különleges kialakítású fakanalat amit nem tud akárhol megvenni igen. Pár forintos apróságokról van szó, és láss csodát örül neki. Látja, hogy gondolunk rá. No meg ez se úgy van, hogy ha ő ad én is adok, csak néha - néha viszek neki valami kedvességet.

2013. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem a problémádat, ha tudod, hogy mentek az anyóshoz nem főzöl és tudod h még másnap is lesz kaja, mert küld, béke kipipálva. Attól még lesz saját háztartásod... Ha mindenképpen vinni akarsz valamit, vigyél sütit, de ha ebédre várnak pl én nem vinnék főtt ételt.
2013. szept. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
71%
Én mindig nagyon örültem, amikor anyósom pakolt nekünk mindenféle földi jót. Valahogy ezt olyan gondoskodónak, kedvesnek érzem. Jelenleg épp náluk lakunk, de hamarosan megint külön költözünk, és ha tehetem, én is fogok neki hozni finom falatokat. Szerintem cserebere lesz. :)
2013. szept. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
68%
Az én anyósom is ilyen. Ha vinni akarok valamit, akkor a férjem is mindig mondja, hogy minek.. lehet anyósomban is ez a kérdés merül föl, ha viszek valamit. Legutóbb lekvárt készítettem, adtam nekik is szeretettel belőle (természetesen olyat, amilyet ők nem készítettek) és nem ők ették meg, hanem visszakaptuk sütiben.. ehhez már nem tudtam mit hozzátenni :(
2013. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%
Sztori: Disznóvágás, anyum küldött át sogornőjének pecsenyét (kisütve).És visszaküldte azzal hogy ő nem így szokta csinálni... Adta volna inkább oda a kutyának.Ha valaki valamit jó szívvel ad akkor hogy lehet megsérteni így vagy más képpen!Ha nem is eszed meg, mert rossz, vagy nem szereted vagy akármi, akkor is örömet szerzel a másiknak azzal hogy elfogadod.Komolyan mondom inkább legyen a kutya vacsorája, de illik elfogadni.
2013. szept. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
65%
Nem ízlik neki a főztöd, nem esett még le? Mondtad is, hogy kritizálta, erre továbbra is hordod neki. Nem kéne.
2013. szept. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyám is és az anyósom is ilyen, szerencsére mindketten nagyon tiszták és jól főznek. Anyám még fagyasztott kaját is pakol, töltött káposzta, paprika, ilyesmi...

Engem nem zavar, annak ellenére, hogy jól főzök és szeretek is főzni is meg sütni is.

Egyébként azért etet, mert szeret benneteket. Sima pszichológia.

2013. szept. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!