Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Illetlenség a menynek vinni a...

Illetlenség a menynek vinni a saját főztjéből anyóséknak?

Figyelt kérdés

Egész más családból származom, mint anyósomék, nem zárom ki, hogy emiatt eltérő az etikett a két családnál.

A helyzet az, hogy ő előszeretettel pakol föl nekünk akár egy hétre is a házi kosztból és ha néha én viszek valamiből,amit én főztem, mert kedveskedni szeretnék, akkor egyáltalán nem látom, hogy örülne neki, sőt, mintha nem értené, hogy miért vittem. Meg se kóstolja a jelenlétemben, később se hallom hírét, hogy ízlett-e.


Kicsit zavar a dolog, de nem nagyon tudom, mire vélni. Nem tudom, hogy én rontok-e el valamit, vagy minden ok.


2013. szept. 19. 14:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Az enyém mikor összeköltöztünk a párommal - aki azóta a férjem - akkor a hátam mögött ilyeneket mondott neki, hogy én milyen bunkó vagyok, meg nem fogadom el őket, mert nem megyek el nélküle hozzájuk és nem viszek sütit. Na ezt add össze. Mindegy ezeknek mit csinálunk...
2013. szept. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Mi is ha megyünk,akkor felpakol,bár egyre kevésbé hagyom,idegesit.

Nem szeretem a főztjét,párom sem eszi meg a több napos kaját,kutyánk sincs.

És addig nem hagy békén,amig nem pakolhat valamennyit.Én meg otthon önthetem ki,felesleges lenne tárolni,hogy 3 nap múlva romlottan öntsem ki.

Főzök mindig,sosem fogom megérteni,minek pakol.

Én kb háromszor vittem sütit,egy hét múlva s ott száradt,meg se kostolták,többet nem strapálom magam.

Nagyszüleimhez ha megyünk,oda viszek,ott elfogy még aznap,pedig nagymamám is mindenféle jóval vár minket.De sosem tenné meg hogy meg sem kostolja...


Ha zavar hogy pakol,akkor háritsd,meg tudod oldani.Vagy csak boritsd ki egyszerűen.Vinned meg nem kell semmit.

2013. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Sokan félreértettetek, mert nem az zavar első körben, hogy ő fölpakol minket, már megértettem, hogy túlzásba vitt kedveskedésről van szó. (Amit anélkül próbálok finoman leállítani, hogy megsértődjön és mivel kettőnk körül ő az erőszakosabb, ezért nem sok sikerrel) Hanem, hogy visszafele a gesztust nem reagálja le egyáltalán pozitívan, pontosabban sehogy és erre szeretnék rájönni, hogy miért van vajon. Hogy esetleg észre se veszi magát? Vagy, hogy van valami a hallgatás mögött? Én is apróságokat viszek ahogy említettétek.

Saját példákra voltam kíváncsi, ahogy írtatok is, talán picit közelebb kerültem a válaszhoz. Köszönöm mindenkinek.

2013. szept. 20. 13:02
 24/26 anonim ***** válasza:

"Komolyan mondom inkább legyen a kutya vacsorája, de illik elfogadni."


1-2 alkalommal oké. De ha valaki folyton a főztjével traktál, akkor legalább próbálkozzunk határozottan leállítani! És ha ennek ellenére is hozza, akkor rendben. legyen a kutya vacsorája. Már akinek van kutyája... Utálom a pazarlást, főleg ha dolgoztak is vele. De ha egyszer nem bírom megenni... Én azt mondom első, hogy ne pazaroljunk, az illem legyen csak második helyen!


Kérdéshez szólva:

Ha én vinnék anyósnak, és ő illendőségből bájologva elfogadná, véletlenül sem utasítaná el, nehogy megbántson, viszont nem ennék meg, hanem kidobnák vagy a kutyájuknak adnák, az sokkal rosszabbul esne, mintha megmondanák, hogy ne vigyek többet, mert van elég kajájuk. Ha azt mondaná anyós, hogy nem szereti a főztöm, azért ne vigyek, azt is sokkal korrektebbnek tartanám, mintha elfogadná és kidobná...

Mondjuk én nem vinnék megbeszélés nélkül más háztartásba főtt ételt, csak ha előre megbeszéljük, hogy viszem... És ha valami összejövetel van, az még elmegy. Bár akkor is inkább sütit vinnék. Amúgy Kérdező! Nekem a helyedben leesett volna már, hogy anyósnak nincs szüksége a főztödre, vagy nem szereti, csak nem meri megmondani. És biztos e bizonyos "illem" miatt nem mondja a szemedbe... Ne főzz többet neki! A miérten meg kár filozofálnod, tuti választ úgysem fogsz kapni, azt csakis az anyósod adhatna.

2013. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Szerintem kedves dolog főzött kaját vinni anyósnak, nekem például még soha nem jutott ez az eszembe :) Viszont az írásod alapján tényleg nem örül neki. Talán azért, mert ő a kedveskedésen túl így próbál titeket támogatni és nem hogy nem várja vissza ezt, hanem azt akarja, hogy ne terheld a családi kasszát ezzel. Tuti valami ilyesmi van benne. Kedveskedj neki mással.
2013. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Jó régi a kérdés...

Nem illetlenség hogy Te is viszel.

Nem lehet hogy van a környéken rászoruló, és neki ajándékozza az ételt?

Ez még a jobbik eset, és azért nem tud / akar mondani semmit az ételre hogy mennyire volt finom.

2017. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!