Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem bírom nézni, ahogy anyósje...

Nem bírom nézni, ahogy anyósjelölt húzza a fiát. Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Barátom még otthon él,de néha úgy érzem,ez nem is fog változni!Az anyját segíti anyagilag(sok a hitelük)ezzel nincs is gond,büszke vagyok rá,hogy nem hagyja cserben az anyját,de az már-már visszaél ezzel!Nem elég,hogy fele fizetését odaadja,de gyakorlatilag a fizetése háromnegyedét elkéri legtöbbször(anyjának is jó jövedelme van)!Már engem zavar!Az külön zavar,hogy ezek mellett alig főz rá,de sok felesleges dolgot megvesz magának,eszi a sok finomságot stb.

Mire lehet így alapozni??Adjon haza,hisz az anyja mos rá,meg főz is stb. és természetes,hogy segítse de így sose lesz saját élete!Nem fog tudni külön költözni,vagy gyereket vállalni,pedig már korban ott lenne.Múltkor azt mondta,két lehetősége van:vagy segíti az anyját,vagy segíti az anyját!Van itt bármi lehetőség,hogy az anyjának is jusson és neki is több maradjon?


2013. szept. 24. 01:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%

Nem értem, mi a gond? Anyjának is jó jövedelme van és neki is.

gondolom, lenne pénze egyedül lakni.

Odaajándékoz egy fix összeget anyukájának és kész.

Hol a probléma?

2013. szept. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem ajándékoz,az anyja kiköveteli..:( Kifejezetten kéri tőle,mert "nincs pénz".
2013. szept. 24. 01:33
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem tudna egyedül lakni,mert amit keres(100-120 ezer ft) annak nagy részét elkéri az anyja.Olyan 60-80-at tuti!Ha összeköltöznénk ez nem működne!Én nem tudom eltartani az anyját,hogy magunktól vonjuk meg a pénzt,vagy majd ha lesz gyerekünk,attól.Létezhet erre megoldás?
2013. szept. 24. 01:38
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

No de csak tájékozva van a fiú, hogy mire kell, mennyi és mit jelent, hogy "nincs pénz"?

Mennyit keres a nő, mennyi a rezsi, és mennyi a hitel?

Ki vette fel a hitelt, mire, stb?

2013. szept. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Lakásfelújításra vették fel és az az igazság,hogy sokszor olyan számlákról is beszél,amit már befizetett.Magas a hitelük,de könyörgöm akkor sose lesz önálló élete páromnak?Az anyja is kap annyit kb mint párom!Csak szúrja a szemem ez a lehúzás miközben anyuka fagyizik,eszik-iszik,lottózik stb. :(
2013. szept. 24. 01:43
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ebbe nem kéne beleszólnod.
2013. szept. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

Kételkedem, hogy van gyors megoldás. Ha összeköltöztök, talán javul, de ez ugy hangzik, hogy az anya azután is sokat fog kérni. Konfliktus szinte biztos. Elég cikis a helyzet, ha megpróbálod az anyja ellen hangolni, még ha neked logikusnak is tünik, mint nem-családtagnak.

(kb. mindenki, és minden család õrült, csak máshogy)

2013. szept. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
Egy csomó mindenre nem válaszoltál, pedig nem mindegy, hogyan alakult ki a hitel, KI vette fel és mennyi az és meddig tart. Egy lakásfelújítás max. 1,5 millió lehet, azt nem évtizedekig törlesztik, gondolom, hanem 6-8 évig.
2013. szept. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Szeretem az anyját,jól kijövünk és semmiképp nem szeretném,ha konfliktus lenne köztük de sokszor már párom panaszkodik,hogy megint kért az anyja..5 éve együtt vagyunk,szeretnénk babát,összeköltözni de így mire?Nem mondom,hogy ne segítse,de ne ennyivel..
2013. szept. 24. 01:53
 10/20 A kérdező kommentje:
Több millió ft. svájci frank alapú és még van hátra vagy 10-15 év.Családi ház közös,így hiába a szülők vették fel,az ő tulajdonrészén is hitel van
2013. szept. 24. 01:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!