Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mással is ilyen a párja családja?

Mással is ilyen a párja családja?

Figyelt kérdés

Anyósomtól első pillanattól csak bántó megjegyzéseket kaptam, apósom eleinte nagyon kedves volt velem. A párom testvére jóformán évekig hozzám sem szólt, ha hármasban "beszélgettünk" ő egyenesen páromra nézett és hozzám soha nem beszélt, nem is reagált ha mondtam valamit.


Anyósom évekig igyekezett összeugrasztani minket,de miután párom ezt már nagyon megunta és rászólt, most az én szüleimnek megy panaszkodni teljesen nonszensz indokokkal. Soha egyetlen rossz szót nem szóltam egyiküknek sem, ahányszor segítséget kértek mindig igent mondtam, ők soha semmiben nem alkalmazkodtak hozzám, én viszont mindenben az ő szokásaikhoz illeszkedtem. Van esetleg más is ilyen helyzetben? Ti hogyan kezelitek?


2013. szept. 30. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Ugyan ebben voltam én is... A most már volt párom - hála az égnek már ex - anyja végig sértegetett, a nővére le se khm... a fejemet, mintha levegő lennék (5 éven át....) az após viszont a mai napig eljár hozzám, beszélünk és segítünk egymáson. Jelenlegi szerelmem anyukájával elvagyunk, boldog ha megyek, édesapja már nem él, mostoha apja egy emeletes #@&Đđ{}łŁ$ß. Nővérét pedig a párom kérésére nagy ívben kerüljük mert nagyon rossz életű... Tapasztalatból mondom: az ilyen esetben meg kell szakítani a kapcsolatot az anyósékkal és kapják be. Ha nem ezt teszed, szakítasz mint mi.
2013. okt. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Szerencsére nem. 4 éve vagyunk együtt a vőlegényemmel, de sosem bántottak, nem voltak megjegyzései.

Mindenben segítenek. Szerencsére nem változott a kapcsolatunk az alatt az idő alatt amikor hozzájuk költöztem, talán jobban megismertük egymást, eltudunk hülyéskedni, anyós jó formán "szívemnek" hív, szerintem ez kedves gesztus tőle.

Sógoromékkal is jól kijövök, sógor képes velem dumálni egyfolytában. :) Meg hát csak a pici keresztszülei lettünk, így elengedhetetlen a jó viszony.

2013. okt. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos nálunk is ilyen anyó/após...

Ő szerintük csak ők léteznek és nekem nem lehet dolgom.Anyós sumák,ő a hátam mögött beszél ki,úgy hallom vissza,após meg csak ha iszik bolond...Nem alkesz,de néha iszik,akkor hülyeségeket beszél.

Van egy 1 éves kislányom az apóssal elvan anyós,nem csípi,még nem hagytam egyedül vele és egy jó ideig nem is fogom.

2013. okt. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Volt ferjem csaladja volt hasonlo. Bar nekem anyos a szemembe egy bubaj volt, csak a hatam mogott beszelt ki es rohogott rajtam. Apostol nagyon durva beszolasokat kaptam, mindennek elmondott. A testvere nem allt szoba velem, ha megis, akkor olyan magas lorol beszelt, hogy meg nekem kell megkoszonni, hogy meltoztatott hozzam szolni. A kotelezo vasarnapi ebedek elott rendesen gyomorgorcsom volt es az onertekelesem nullara csokkent. A ferjem nem ertette, mi a bajom, mert hogy ok ilyenek es kesz, tetszik vagy nem. Ez is kozrejatszott, hogy mar csak ex.


A masodik ferjem csaladja teljesen mas, egybol ugy kezeltek, mintha mindig is a csalad resze lettem volna. Nagyon kedvesek, mindig nevetnek es imadnak beszelogetni. A ferjem tesoival eljarunk csajos programokra, ajandekokat, oleleseket kapok. Anyosomra sincs panaszom, aposom mar nem el sajnos, pedig o volt a legaranyosabb, imadtam a kisoreget, mindig viccelodott es a kedvemet kereste. Szerintem ez a normalis es nem is tudom, hogy birtam ki szo nelkul azt a sok bantast...

2013. okt. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Úgy,hogy nem vagyok velük beszélőviszonyban! Akkor lássam őket amikor a hátam közepét! A férjem pontosan tudja mit gondolok róluk. Ami nem valami pozitív! Több mint 8 évig tűrtem, elég volt!
2013. okt. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Velem is ezt művelte anyósom. Konkrétan le se sz..ta kezdettől fogva, hogy én milyen ember vagyok, mi a véleményem. Ő neki csak az a lényeg, hogy bólogasson mindenki az ő akaratára.

Folyton csak magáról beszélt, hogy ő mit hogy csinál meg mindenbe bele akart szólni.

Akármikor mentünk hozzá, ránőtt a fejemre alig bírtam szabadulni tőle, mindig leszívta az energiám ezzel az erőlködésével.

Ráhagytam és mindent úgy csináltam, ahogy én gondoltam.

Sose szóltam be neki (amit már nagyon bánok), mégis elkezdett szekálni, piszkálni még durvábban. Gondolom nem bírja elviselni, hogy önállósodunk a kisfiával együtt és már nem ő irányít. Próbál kikészíteni, hogy elüldözzön ha már nem uralkodhat rajtam.

Úgy kezelem, hogy már nem járok hozzá abszolút és nagyon jól érzem magam a bőrömben, amióta nem kell jópofiznom neki és tűrni a bántásait.

Csak a páromnak ez rosszul esik, vele szoktunk emiatt vitázni, de nekem még így is sokkal jobb, mintha mennem kéne. Inkább később kiengesztelem valamivel.

Testvérei sem különbek, nem valami barátságos emberek, csak magukkal foglalkoznak, ha szólnak azt vagy érdekből vagy muszájból.

Elég kényelmetlenül éreztem mindig magam emiatt náluk. A mi családunkban a vendéggel nem így bánunk, mindig igyekszünk a kedvébe járni.

Náluk meg kb. örülj, hogy beteheted a lábadat és húzd meg magad. :/

2013. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Már azt hittem én vagyok az egyetlen, de úgy tűnik sokan járnak ugyanebben a cipőben. Ment a zöld kéz, kitartást mindenkinek! :)
2013. okt. 1. 16:22
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Elég szerencsétlen helyzetbe vagy. Sajnos a család tagjai ahova csöppentél, mondjuk ki mert ez az igazság, buták. Buták, mert nem látják a fától az erdőt, hogy ezzel a viselkedéssel annak az embernek ártanak, akit elvileg szeretnek, azaz a saját fiuknak, testvérüknek. Az, hogy nem tudnak téged elfogadni és nem engedik, hogy beilleszkedj közéjük, az az ő szegénységi bizonyítványuk.

Nem sokat tudsz tenni ez ellen, mert egyedül kevés vagy. Sőt ha ilyen a helyzet, ketten is kevesek vagytok a pároddal. Annyit lehet esetleg, ha a párod is benne lenne, hogy a lehető legkevesebbet kell hozzájuk menni, annyira keveset, hogy vegyék észre magukat, hogy valami nem stimmel. Ha meg szólnak, hogy miért nem mentek többször, akkor nyíltan meg kell nekik mondani, hogy minek mennétek olyan helyre ahonnan téged kiutálnak.

2013. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!