Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tulajdonítanátok nagyobb...

Tulajdonítanátok nagyobb jelentőséget annak, ha túl jóba maradt a párom családja az ex barátnővel?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy most ez csak engem zavar, vagy más lelkének se esne jól. Egyáltalán a páromnak szóba hozzam a dolgot vagy tegyek úgy, mint aki észre se veszi és ne hisztizzek ezen?
2013. szept. 11. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Mióta vagytok együtt? És meddig volt ezzel a lánnyal?
2013. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
3 évig voltak együtt, 1 éve már velem van...
2013. szept. 11. 18:51
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem kell. Ő az ex, te vagy a jelen :) Megbízol a párodban, nem? Persze, furi, de ha sokáig jártak együtt, és normális viszonyban váltak el, és a csaj nem lóg ott állandóan, szerintem nincs baj :) Beszélj vele, de ne hisztizz, szerintem. Hiszen a párunkkal MINDENT meg kell tudni beszélni, meg csak nyomasztani fog.
2013. szept. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Háh, az én elődöm 8 évig volt a férjemmel. Ha hazajön (külföldön dolgozik), úgy fogadja párom családja, mint egy ezer éve nem látott rokont, én nem is vagyok érdekes, max a kislányom. :D Ha kattognék ezen, már megőrültem volna. :) A férjemnek ugyanolyan kategória, mint bármelyik barátja, nem lelkesedik érte jobban, mint másért, de a családja... Persze a nőnek elég pocsék a családi háttere, és páromék családja ezt valamilyen szinten pótolja neki, szóval valahol megértem, meg rendes nő is, szóval én nem hisztériázok, nem sajnálom tőle a szeretetüket. Az elején rosszul esett, de már megszoktam.
2013. szept. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Én a másik oldalról írok.


Én is jóban maradtam exel, a családjával is, küldtek minden héten nekem sütit stb. (Nem kértem!)


Az új barátnői majd meg őrültek a féltékenységbe, pedig nem volt rá okuk.


Szegényeket a család még az én nevemen is hívta, nagyon kínos. És persze minden új barátnő rám haragudott...


Nincs ok a haragra, se a féltékenységre.

2013. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem...

Én kifejezetten nem kedvelem a párom exét amúgy. Addig sem kedveltem, amíg nem tudtam, hogy ő az ex...a társaságba ahova jártunk ő is bennevan, eleinte nem volt egyértelmű, hogy iylen kapcsolat is volt köztük...

De nem tulajdonítok jelentőséget neki, nem véletlenül ex, ami még nem jelenti azt, hogy emerileg ők nem jöhetnek ki, nem haragban mentek szét.

Beszélhetsz róla, de ne hisztizz, pl én is elmondtam, hogy nem kedvelem, azt, is hogy miért nem, ráadásul még azt. Is megbeszéltük miért nem működött köztük.

Tehát szerintem az nem baj, ha tudtok arról beszélni, hogy hogyan tudott a kapcsolatuk ilyen normális maradni, másoknál ugye ez elég rotka, min bukott el a kapcsolat stb.

Ehhez viszont magyon nyiltnak kell lenni a és bízni a másikban, nem minden partner egy ilyen beszélgetésben, neked kell ismerned a párodat. Az sem mindegy mióta vagytok együtt, mennyi idő telte el köztetek.

Amúgy én a másik oldalt is képviselem.

Nayon jóban voltam az ecemmel, olyannyira, hogy a csajos bajait is nekem panaszolta el, adtam tanácsot. Ismeri a páromat, járt nálunk is. Viszont ltt egy barátnője, akit e zavart, úgyhogy jól le lettem építve. Már látom ha esetleg neadja valami lesz velük megint hozzám fog fordulni, és ez rosszul esik, hiszen most annyira leépített, hogy azt sem mondhatom el nek, ogy hamarosan esküvőnk lesz, pedig meg is qkartam őket hívni, de 5 honapja nem beszltünk, pont az eljegyzés előtt szakította meg a kapcsolatot (3 azor hívtam, nem értrá, aztán majd viaszahív... Azóta is hív pedig még 2 szer ugye bepróbáltam kapott sms-t névnapra...arra sm reagált....)


Elvesztettem egy jó barátot , pedig 8 éve ismerem, ebből 1,5 év volt párkapcsolat az elején..:(:(:(


De jól esett kiírni magamból..:)


Valószínűleg a saját esetem miatt is lazábban kezelem az ilyen helyzetet, mert magamból indulok ki.

Nem kell feltétlenül felfujni...persze ha vannak egyéb jelek, és egyéb dolgok ami miatt zavar,(láthatóan flörtölne a csaj, vagy úgy mentek szét, stb)

2013. szept. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Normális ember nem fog egyből fújni a gyereke exére vagy leépíteni a kapcsolatot, ha a fiatalok (vagy nem annyira fiatalok) útjai elválnak, főleg ha alapjáraton szimpatikusak egymásnak. Az nem baj, ha jó a viszony köztük. De ha esetleg a jelenlétedben éreztetik azt, hogy a másikat mennyire jobban kedvelik, mint téged (akár nyíltan vagy szándékosan ) vagy neadjisten fúrnak, vagy éreztetik, hogy te nem vagy olyan jó párja a barátodnak, akkor az már durva.
2013. szept. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Abból, amit leírtál, nem derül ki túl sok minden. Ha csak annyi az egész, hogy a család jóban van az elődöddel, akkor tényleg nincs miért problémázni. Ha viszont úgy szervezik a találkozásokat, hogy ti is ott vagytok, vagy valami családi ünnepségre őt is áthívják, akkor szerintem jogosan érzed kényelmetlenül magad, ez elég nagy tapintatlanság lenne a részükről. Ha így van, akkor normálisan, nyugodtan mondd meg a párodnak, hogy neked kellemetlen az exe társasága, és szervezzétek úgy a programokat, hogy ne kelljen találkoznod vele. De hogy a többiek milyen viszonyban vannak vele, az nem rád tartozik.
2013. szept. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben a párod teljesen figyelmen kívül hagyja ezt a tényt,és az exét is,én nem érezném ezt problémának.
2013. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon zavar téged, akkor semmiképp ne csinálj úgy mint aki észre se veszi, mert csak önmarcangolás lesz a vége. A pároddal beszéld meg, és kérdezd meg tőle, tudna-e tenni valamit a családja felé ez ügyben. Nyilván nem arról van szó, hogy brutálisan megtiltanád a kapcsolattartásukat. Valami olyasmit kéne kérni tőlük, hogy előtted ne beszéljenek róla túl sokat, vagy ne akkor találkozzanak vele amikor ott vagy, ha nem is vagy ott, akkor ne legyenek élménybeszámolók...stb. Egyszóval intézzék úgy, hogy te és a párod ne találkozzatok ezekkel a dolgokkal nap mint nap. Szerintem simán a segítségedre lesznek ebben ha szeretnek, mert valószínűleg nincsenek is tudatában annak, hogy ez téged zavar.

Ha nem változtatnak, az is elképzelhető, akkor meg nektek kell a pároddal úgy alakítani az életet, hogy ez a lehető legkevésbé zavarjon. Ketten találjatok ki valamit.

2013. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!