Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek lesz valaha békesség?

Szerintetek lesz valaha békesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyósom és én nagyon nem kedveljük egymást. Már akkor nem szeretett, amikor még nem is ismert. Sajnos együtt élünk, de eléggé feszült a légkör. Nem tudja a mai napig feldolgozni, hogy a fia felnőtt, családos ember. Párom amiben tud segít, de olyankor is hiszti van, ha a párom és én a gyerekkel hármasban elmegyünk valahova.

Párom és anyósom között is egyre több veszekedés alakul ki. Tudom, bár konkrétan nincs kimondva, hogy a fő ok én vagyok, mert "elvettem tőle a fiát". Szerintem ezzel soha nem fog megbékélni.

Már nem merek semmit mondani a fiának, mert ha valami vita alakul ki köztük, mindig engem hibáztat, még akkor is, ha semmi közöm nincs hozzá. Ha elköltöznénk, szerintem tuti öngyilkos lenne. Már párszor a fejemhez vágta, hogy egyszer megteszi, és az én lelkemen fog száradni (pl. mikor megszületett a kisfiúnk és mondtam neki, hogy majd én mosok a kisfiamra. Megköszöntem illedelmesen a segítségét, és mondtam, hogy ő csak játszon és kényeztesse a kisfiút, a munkát majd én elvégzem-na és ekkor is ezt mondta). Külön főzünk. Ő soha nem enne az én főztömből, de nekünk szinte kötelező enni az övéből, mert akkor abból is sértődés van. Szerintetek mikor lesz itt valaha béke?



2013. okt. 8. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Sose. Sajnos . Üdv a klubban
2013. okt. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
El kell költözni otthonról. Amíg abban a tudatban él, hogy az ő lakását várát megosztja veletek addig dirigálni is fog mint egy kisgyereknek.
2013. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Addig, míg egyszer nem emeled fel a hangodat, és mondod az arcába, hogy elég volt a mártír dumából, és a hisztikből, és vegye tudomásul, hogy ha tetszik, ha nem, Te imádod a párodat, ti egy család vagytok a férjeddel és a gyerekkel, és ha így folytatja, akkor el fog titeket veszíteni... addig nem lesz béke. Utána is egy ideig sértődés lesz, de talán elgondolkodik magán, ha tükröt tartasz neki. Enélkül csak várakozni fogsz évtizedekig, hogy mikor dobja már fel a pacskert :)
2013. okt. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudod sztem ezt a párodnak kellene látni és neki kéne megmondani,hogy ha nem változtat azonnal elmentek!

El tudnátok költözni egyébként?

Mi külön élünk,de néha még így is vannak viták,bár nálunk inkább csak abból,hogy mindenről tudni/irányítani/beleszólni akarnak és úgy próbálják alakítani a dolgokat.

Nehezen megy nekik,de az én párom sajnos csak akkor mondja meg a magáét,hamár nagyon idegesíti,ő egy végtelen türelmes ember.Nem érdekli,ellenben velem,de nehogymár én mondjam meg az ő családjának,de ha muszáj...

2013. okt. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Béke csak akkor lesz, amikor elköltöztök. Nyilván azért laktok ott, mert most ez a megoldás adódott, mégis azt javaslom, hogy fussatok néhány kört, hogy hova tudnátok elköltözni, mert ez így nem állapot. Az anyós sose fog megváltozni, sérelmezi hogy felnőtt a fia és sérelmezi a te jelenlétedet. Egy természetes dolog ellen akar harcolni, ez nem normális. Nem tudtok mit tenni, csak elköltözni. A helyetekben én megtalálnám ennek a módját, inkább szűkösebben élnénk, inkább nehezebben, segítség nélkül, de békében, nyugodtan, családias légkörben.
2013. okt. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi elköltöztünk, mégsem lett jobb, sőt még rosszabb volt a helyzet. Ha a kedves anyuka olyan, hogy "ha van rajtad sapka, akkor az a baj, ha nincs rajtad, akkor az a baj..." az ilyennel csak egy dolgot lehet tenni, leülni vele beszélni, pároddal együtt és megkérni, hogy őszintén mondja már el, mi a baj, hogy segíteni tudjatok, mert ez így nem jó senkinek.
2013. okt. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!