Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Leszünk "barátnők" valaha,...

Leszünk "barátnők" valaha, vagy ne erőltessem?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk rosszban anyósommal, de azért nem vagyunk olyan viszonyban sem, amilyent én szeretnék...

Amikor megismertem nagyon zárkózott volt, alig beszéltünk. A helyzet az évek hosszú sora alatt sem nagyon változott, keveset beszélünk, s csak a "kötelező köröket" futjuk. Ha telefonon felhívom 2 perc alatt már búcsúzik is, nem mesél csak 1-2 dolgot, s nem is kérdez, csak amennyit "muszáj". Azt gondoltam (nem is tudom miért), hogy talán majd eljegyzés után...de nem. Ő sosem hív, max üzeni a páromtól, hogy puszil (de legtöbbször "üdvözöl", mint egy ismerőst). Szóval, mindig úgy érzem, hogy "tart tőlem", vagy fene tudja, olyan fura...Pedig én próbálok vele barátságos lenni, beszélni vele...

Olyan jó lenne néha igazán elbeszélgetni, megölelni csak úgy. Helyette illedelmeskedünk és alig beszélünk.


2013. szept. 30. 07:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem teljesen normális, ha nem az anyósoddal más kapcsolatunk van, mint egy barátnővel. Mi is ritkán beszélünk telefonon, pedig nagyon jó a kapcsolatunk, ettől függetlenül nem járkálunk el együtt ide-oda, és nem is pletyizünk telefonon sem. Nekem is vannak barátnőim, meg neki is. Anyukáddal milyen a kapcsolatod? Mert az írásodból inkább az látszik, hogy egy jó anya-lánya kapcsolatra vágysz, ami idővel, hosszú évek során talán ki is alakulhat, főleg, ha már unoka is lesz.
2013. szept. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

háátt

én nem akarnék pusziszkodni az anyóssal

bármennyire kedvelem is azért a 3 lépést tartom mert hát mégsem a barátnőm vagy az anyám ....


szerintem teljesen rendben van a dolog az így nem akarj többet törődj bele h ennyire normális a viszonyotok, gondolj arra h hány olyan kérdés van itt ahol az anyós egy "hárpia" és örülj h normális


esetleg mint írták a gyerek születés közelebb hozhat titeket de azért nem éld bele magad

2013. szept. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Persze, se nem a legjobb barátom, se nem az anyám. De vannak családok, ahol annyira jól kijönnek. Néha meginnék vele egy kávét, elbeszélgetnék vele, ilyesmi. Nem kell a legjobb barátnőm legyen, szerencsére sok barátom van.

Legtöbb barátnőm jóba van az anyósával, ha nem is puszipajtások, legalább kommunikáció van köztük. Köztünk szinte nincs is...


Persze, örvendek, hogy nem hárpia, ő nem is tudna az lenni, talán ezért szeretném ha jobb lenne a viszonyunk.

Kicsit rosszulesik a távolságtartása.

Anyósom testvéreivel jóban vagyok, mindeniket tegezem, órákat tudunk beszélgetni...

2013. szept. 30. 07:51
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szerintem, ne pedálozz neki. Ha ő szereti rövidre és tömörre fogni a dolgait, akkor ő ilyen ember. Fogadd el.


Nem is egészéges, ha az ember az anyjával az anyósával "barátnőzik". A barátnő a kortársaid egyike. Léteznek ún. anyai barátnők is, de az csak akkor működik, ha mindkét fél felnőtt ember és nem anya-gyerek-ként kezeli a kapcsolatot.

2013. szept. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 besenyőpistabácsi ***** válasza:
Ezek ilyen belenevelt, a tudatalattiba beletuszkolt dolgok. Egyébként az anyós egyből anyává válik, ha a fia szenvedne kárt! Abban a pillanatban és mindegy kinek van igaza. Tudom, most szokott előjönni két ellenkező példa. Ezek is kompenzálva lesznek később, hidd el! Még az is a fejedhez lesz vágva, hogy most te kaptál igazat!
2013. szept. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

besenyőpistabácsi, ezt nem értem :)


A többieknek köszönöm szépen :)

2013. szept. 30. 08:59
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem Ő ilyen ember. Anyukám sem az a bratyizós fajta. Velem órákig elbeszélget, de tesóm bnőjével csak a kötelező köröket futják. Én sem vagyok az a nagy barátkozós fajta szóval vszinű én is ilyen leszek :D
2013. szept. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

(ezúttal b.pistabát én sem értem) Szép kérdező, hogy érdeklődsz, mint ember iránt. Szerintem nála még feldolgozás alatt van az, hogy megnőtt a gyerek és ettől kezdve úgy kell rá tekinteni, mint bármely más felnőttre (ez a normális, nem aki ragaszkodóan azt hiszi a saját tulajdona és nem engedi el) És fél, a rengeteg anyós vicc (aminek alapja van) egy nagy félelmet ébreszt: és úgy néz ki itt jólelkű anyáról van szó, aki nem birtokolni akarja: az erősen,tudatosan úgy nyilvánul meg: nem akarok gonosz anyós lenni.

Szerintem, erőltetni semmit sem szabad, lassan alakul majd, és mivel mindketten intelligens és jólelkűnek tűntök, úgy érzem, jól alakul majd.

2013. szept. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De minek erőlteted, ha nem megy?
2013. szept. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Leírásod alapján szerintem nem direkt tart távolságot tőled, inkább anyós egy zárkózott ember lehet. Nem szokása közeledni a másik ember felé és mások közeledését is lassan vagy nehezen fogadja. Egyszerűen mert ilyen. Viszont ha te szorosabb kapcsolatot szeretnél vele, akkor tedd meg az első lépéseket te. Mondjuk szervezz olyan programot kettőtöknek, amiről tudod, hogy szivesen veled tartana, az ő érdeklődési körének megfelelőt. Olyankor hívd meg egy teára amikor a párod nincs otthon. Beszélj először te neki a saját életedről, avasd be a dolgaidba. Kérj tőle tanácsot esetleg. Tegyél fel neki kérdéseket a fiatalkoráról, a párod gyerekéveiről. Tuti meg fog eredni a nyelve. Szépen lassan ki lehet húzni a zárkózottságából. Szerintem egy nagyon jó dolog sülhet ki ebből, hisz írtad, hogy amúgy jóba vagytok.
2013. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!