Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 50 évesen tényleg túl fiatal...

50 évesen tényleg túl fiatal nagymama lenne az anyósom?

Figyelt kérdés
Mindig azt hajtogatja, hogy nem akar még nagymama lenni, túl fiatal hozzá, várjunk még 10 évet, pedig kb. 2 éven belül szeretnénk gyereket. Mondjuk úgysem rá fogunk hallgatni, de azért érdekelne más véleménye is, hogy 50 évesen tényleg korai-e nagyinak lenni. :)
2013. nov. 13. 15:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
40-45 évesen lenne túl fiatal, 50 évesen pont jó.
2013. nov. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Ha most ezt komolyan kérdezed, akkor nem ő a fiatal a nagymamasághoz, hanem te az anyasághoz. Amúgy hogy válaszoljak is, tök mindegy hány éves a nagyszülő.
2013. nov. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Mint már írtam, nem ez alapján fogunk dönteni. Pl. édesanyám meg 46 éves, ő már nagyon várja, hogy nagymama lehessen, ezért érdekelne.
2013. nov. 13. 15:39
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Én negyvenkettő voltam és nem éreztem magam túl fiatalnak az unokához, jó volt fiatal nagyinak lenni.
2013. nov. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy nektek mikor ideális babát vállalni, azt ti döntsétek el és ne arra alapozzatok, hogy a leendő nagymama mit gondol a koráról.

Anyukám egyébként 52 éves volt, apósom és anyósom, ők egyidősek, ők voltak 50 évesek, mikor nagyszülők lettek.:) És egyáltalán nem tartották korainak. Nagyon jól elvannak az unokáikkal.

2013. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Az az 1--2 év alatt pont bele fog nyugodni...

Az én édesanyám 48 évesen volt oda, meg az apukm 46 évesen...

Most volt az esküvőnk, apu még csak 48, anyu mst 50 év már felvetették, hogy mikor..


Nem érzik annyira fiatanak magukat hozzá...mármint örülnek neki,hogy még aktív koruak nagyon (nagyon fiatalos szüleim vannak) és így leet unikájuk (1-2 év múlva lesznek csak)



Még új a gondolat...manapság amúgy nem gyakori hogy ennyi idősen nagyszülő valaki, de pl a nagymamám 42 évesen lett nagyi

2013. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%

Nagyim 36 évesen lett nagymama,na ő fiatal volt hozzá (ő 18 évesen szülte anyát,akkor az messze se számitott fiatalnak,férjnél volt,én meg nagyon jönni akartam,anya még nem volt 18 amikor születtem).Én most 26 vagyok,nagyim 62,ha minden a tervek szerint alakul dédnagymama lesz 65 évesen. (és nem vagyunk nem idén barnultak,anyám lediplomázott mire én suliba mentem,csupán igy alakult)


Anyósom 51 éves,ő is mondogatja,hogy ráérünk még,fiatal ő még a nagymamasághoz,de nem érdekel igazán,30 előtt akarok szülni kicsivel,nem hozzá fogok igazodni.

2013. nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
Anyukám 38 évesen lett nagymama. Na arra már inkább lehetne mondani. A nagyim 59 évesen lett dédi...
2013. nov. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

Ha ő fiatalnak érzi magát hozzá, akkor ez van, ezen nem tudsz változtatni. Ha ő maga mondjuk csak 30 évesen szült, akkor nem meglepő hogy így gondolja. Az én édesanyám is hasonlóan látja a dolgokat. Az anyósom 52 évesen lett nagymama (sógornőmék révén:), még ő is korainak tartotta, de ez nem jelenti azt hogy nem imádná az unokáját!


Változnak az idők, egyre később szülnek a nők és később is kezdik magukat "öregnek" érezni az emberek. A nagyszülőséget sokan az öregséggel, nyugdíjjal azonosítják, lehet, hogy ezért is táplál ilyen érzéseket eziránt az anyósod.


A döntés viszont úgyis a tiétek, abba nincs beleszólása :)

2013. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
23 évesen szült, én már most több vagyok annál, ezért is furcsállom. :)
2013. nov. 13. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!