Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekem kellene elnézést kérnem...

Nekem kellene elnézést kérnem a viselkedésemért? Eltúloztam a dolgot?

Figyelt kérdés

Anyósom havonta egyszer jön meglátogatni az unokákat. Foglakozni nem foglalkozik velük, csak néha hoz nekik valami ajándékot, de mindig hozzáteszi, hogy vigyázzanak rá, mert még másnak is kellenek majd. Az ajándékokat mindig leellenőrzi, hogy megvannak-e, játszanak-e vele, persze nem nyíltan, de látom, mikor végignézi a gyerekszobát. A férjemet ez nem zavarja, azt mondja, mindenkinek van valami defektje, az anyjáé ez. Ezt el is fogadtam, de most az egyik könyv baleset áldozatává vált (vizes lett) és anyósom ezt meglátta. Levágott egy olyan hisztit, hogy csak lestem, ráadásul kiabált a 3 éves fiunkkal is. Kikérte magának, hogy így bánunk az ajándékokkal, ő nem fog az összes kölyöknek ajándékot venni így ezt viszont már nem lehet továbbadni stb. stb. Én bedühödtem, az összes ajándékot bevágtam egy zacskóba és kidobtam az udvarra, majd kizavartam az anyósomat is, hogy vigye azoknak akiknek adni akarja, nekünk tőle se erre, se másra nincs többet szükségünk. Anyósom gondolom azonnal a férjemet hívhatta, mert mire én megnyugtattam a fiunkat, már hívott is, hogy miért bántam így az anyjával, azonnal menjek át és kérjek tőle bocsánatot. Nem érzem úgy, hogy bármiért is bocsánatot kellene kérnem. Szerintetek túlreagáltam?

Elnézést, ha néhol kicsit zavaros, de még mindig ideges vagyok a történtek miatt.



2013. júl. 19. 15:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy kérnék,sőt,amig ő nem kér bocsánatot,az unokát se láthatná,hát milyen alapon kiabál egy 3 évessel?
2013. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

:)

Egyáltalán nem zavaros, és igazad van.

Ne kérj bocsánatot, az ajándékot nem illik visszakérni sem és továbbadni sem.

Remélem a férjed is megértő lesz, ha elmondod neki a saját szemszögedből. Nyugodj meg, maximum lesz egy kis mosolyszünet anyós és közted, De ami nagyon fontos, hogy ha nem érzed magad hibásnak akkor a férjed kérésére se kérjél bocsánatot, és igen is állj ki az igazadért.

2013. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Ez beteg... akinek ajándékot adok, az az övé, és nem arra számítok, hogy akkor majd másnak továbbadhatom.

Elnézést nehogy kérj, a lehető legügyesebben oldottad meg. A jövőben semmit, de még egy nyalókát se fogadnék el ettől a nőtől.

2013. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Hű nem vagy semmi.:))) bárcsak én is ilyen bátor lennék.:) teljesen jogos volt a viselkedésed. nehogy bocsánatot kérj! az odáig oké hogy megvan mindenkinek a defektje de ez már túlzás.:S én ha átmennék az anyjához csak elmagyaráznám neki miért tettem amit tettem és hogy mégegyszer ne merjen kiabálni a 3éves kisgyerekkel! te jó isten milyen ember ez????:( tényleg ne kérj bocsánatot.
2013. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem reagáltad túl.

Max. én nem dobtam volna ki az udvarra őket, csak a kezébe adtam volna őket, hogy akkor vigye, akinek akarja.

Én nem hiszem, hogy pár száz forintos vagy pár ezer forintos ajándékokat nem tudna bárki megvenni a gyerekének, ezért annyira kéne vigyázni, még egy kis víztől is óvni a játékot, csak hogy még másik 3 gyerek is játsszon vele.

És ezért valóban ne kiabáljon egy gyerekkel.

Engem is rosszul érint, ha néha megsérül vagy tönkremegy egy játék, de hát gyerekek. Azért van, hogy játszanak vele. Persze, vigyázzanak rá, de előfordulnak balesetek, meg persze rosszabb minőségű játékok, ilyesmi.

És szerintem se kéne bocsánatot kérned, hanem anyósodnak kéne változtatni a hozzáállásán, vagy ne vegyen az unokájának játékot.

Amúgy ez tipikusan ilyen anyuci pici fia viselkedés a férjed részéről.:)

2013. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
18%
Kidobni nem kellett volna, ez hiba volt, emiatt -szerintem- bocsanatot kellene kerned. Normalisan el lehet mondani, hogy "Katineni, inkabb ne tessek hozni Pistikenek csak egy almat/csokit ajandekba, az nem kerul sokba es az csak az ove. Kicsi meg, nem tud vigyazni a dolgokra es nem is ertene meg, hogy ha o kapja ajandekba miert kell majd tovabbadni masnak"
2013. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár egy kicsit túl durva voltál, de szerintem ha én lettem volna pont abban a helyzetben hasonlóképpen reagáltam volna.

Bár én türelmesebb vagyok, és egész egyszerűen az összes ajándékot visszaadtam volna, és szépen ki kísértem volna a lakásból, hogy ezentúl kár idejönnie, és finoman felhívtam volna a figyelmet rá, hogyha még egyszer kiabálni mer a gyerekkel akkor nem teszi zsebre amit tőlem kap..

Amúgy nem kérnék bocsánatot, és ha van eszed te sem kérsz.

2013. júl. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem? Ő beszélhet így a te fiaddal, de te vele nem??? Szerintem jó voltál, de a hosszú távú családi béke és a férjed kedvéért próbálj meg bocsánatot kérni és megbeszélni vele ezt a dolgot!
2013. júl. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
19%
Ja, ne kerj bocsanatot. Jobb lesz igy, haragban elni, a parodat relative valasztas ele allitani....
2013. júl. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
14%
Komolyan ez a normális ma? Vesszünk össze a családdal, mert egy idösebb családtag máshogy gondolkodik? Szép....
2013. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!