Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek mi lenne a jó...

Szerintetek mi lenne a jó magoldás?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve vagyunk együtt párommal. Nagyon szeretjük egymást, általában egy héten 2-3-szor találkozunk, mert mér mindketten otthon lakunk. Az én szüleim maximálisan elfogadták páromat, azonban ez anyós jelölt részéről közel sincs így. Régebben is voltak már kissebb-nagyobb összeszólalkozásom anyósjelöltel, de a legutóbbi kicsit betett nekem. Azzal kezdődött, hogy építkezik párom (minden az ő nevén van, már akkor elkezdte amikor én még sehol sem voltam). Nemtudom miért de elkezdte szajkózni az utóbbi időben , hogy szegény fiacskájának milyen nehéz, mert egyedül kell mindent fizetnie ...stb. Mi párommal ezt már régebben megbeszéltük, mondta szól ha szüksége lesz a segítségemre pénzügyi téren. Mivel drága anyós telebeszélte a nagymama fejét is együttes erővel kezdték mondogatni nekem. Ez nekem nagyon rosszul esett, főleg, hogy mivel nem módos családból származok, amit eddig elértem mindenért keményen megküzdöttem. Párom kiállt melletm és jelezte anyósnak, valamint a maminak, hogy nem piszkáljanak engem mert ő engem nagyon szeret. Azóta csak rosszabb, anyós letámadott, hogy ellene fordítom a kicsi fiát, és hogy én nem vagyok neki elég jó stb... persze mindezt úgy, hogy csak én halljam, és hogy ne panaszkodjak a fiának. Utána meg a család előtt kedveskedik, hogy milyen jó fej... Sógornőmmel is beszéltük már róla, vele ugyanezt csinálta, és a mai napig (7 éve) terorizálja. Igyekszem minimalizálni a találkozásokat, de teljesn megkerülni nem tudom...Páromat szeretem nagyon, és ki is tart mellettem, nem szeretnm ha ezért tönkre menne a kapcsolatunk.
2013. dec. 3. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Párodnak kéne ezt megbeszélni az anyjával. Mondja meg neki, hogy ne szóljon bele az építkezésbe, pénzügyeibe, ha ő fizet mindent. Mondja meg azt is, hogy az ő illetve ti dolgotok, hogy hogyan intézitek az anyagiakat.
2013. dec. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Neked kell kiállni az anyós, meg a mama előtt is. A férjed is hadd hallja, amiről beszéltek. Randa népek az anyósok.
2013. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen ez megtörtént, erre kaptam, hogy ne uszítsam ellene a fiát, mert régen hallgatott rájuk, most meg mivel én panaszkodok neki ellenáll. Igazság szerint nem ez a fő gond, csak, hogy hogy lehet ezt kibírni, elég lelkis vagyok, és napokig bánt egy-egy ilyen beszólás... Ne reagáljak? Vagy várjak hátha lesz valami (vagy elküld, vagy megváltozik?) Attól félek, hogy megaláz a család előtt, vagy ez hülyeség?
2013. dec. 3. 16:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát azok, állítólag már kicsinált egy-két menyjelöltet ..
2013. dec. 3. 16:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Még nem a férjem, nem fontos nekünk a papír. Mondanom sem kell ez sem tetszik persze a kedves mamának, de megmondtam neki, hogy én nem akarom és kész...
2013. dec. 3. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi ugyanigy voltunk,csak anyos mellett nem a mami,hanem a testvere voltak ilyenek velem.3evig turtem,majd megmondtam paromnak,hogy azonnal valasszon,es mondja meg nekik ,hogy ha nem hagyjak abba,akkor nem fogunk veluk semmilyen kapcsolatot letesiteni.Meg nekik allt feljebb,igy a parom megszakitotta veluk a kapcsolatot.Egy honap utan mondtam a paromnak,hogy beszeljen veluk,mert en nem osszevesziteni akartam oket,hanem megleckeztetni,hogy belassak,tenyleg szeret engem a fia.Azota az anyosommal puszipajtasok vagyunk,a novere meg hajthatatlan...De mar elertem arra a pontra,hogy nem reagalok ra,amit ram mond.Nem sullyedek le a szintjere;)
2013. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A világ legundorítóbb dolga az , hogy egy nő valamikor úgy is anyós lesz , csak azt nem értem , hogy akit szívatott az anyósa abból miért lesz majd ugyanolyan k*csög anyós...én is ebben a szituációban vagyok amúgy...nagyon r*hadék velem az anyósom , de az övé is az volt vele...gondolom próbálják magukat kiélni (seggh*lyék)...nálam dúrvább a szitu...ha jön hozzánk mindenemet próbálja elkérni , ha nem adom ellopja a fiával úgy beszél , mintha ők élnének együtt meg egymástól lennének gyerekei...próbál ilyenekkel cukkolni , másrészt mindig azzal jön , hogy vegyek a fiacskájának ezt meg azt , mert az a fontos , hogy neki legyen meg stb... még az unokáit is lesz*rja gondolom azért , mert tőlem vannak...de hozzátenném: az biztos , hogy én nem fogom kiélni magam majd a menyemen...gusztustalan dolog...
2013. dec. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor neked sem egyszerű .... Hétvégén most én is találkozok velük, már most gyomoridegem van mi lesz ...Én is mindig ezt mondom magamnak, ÚGYIS VISSZAKAPJA A SORSTÓL!
2013. dec. 4. 12:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!