Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szóltatok volna ha a...

Mit szóltatok volna ha a nagyszülők így reagálnak az unokára? Ti nem akadtatok volna ki?

Figyelt kérdés
Elöre közlöm hogy igen sajnos náluk kell élnünk, de ez majd idővel változni fog. A nagyobbik lányunk másfél éves, mikor terhes lettem vele jól fogadták, mondták hogy költözzünk oda, párom tanuljon tovább majd ők segítenek. Nagyon jó anyagi helyzetben vannakígy elfogadtuk. Mikor terhes lettem újra anyosom kiakadt, mintha köze lenne hozzá, hogy mások mikor vállalnak gyereket. Majdnem a kapcsolatunkba került a párommal, mert ő sem volt lelkes a kicsiért, az anyja meg adta aláa lovat. Én nem felejtettem el azóta sem hogy miket.mondott rám és hogy abortuszra akart küldeni! Addig sem szerettük egymást, ezután én nagyon nem. A nagyobbik kislányt nem tudom eltiltani töle, mert szereti a nagyanyját, de amikor a kicsi megszületett 3 hete megmondtam neki, hogy nem kell szeretgetni, emlékeztettem rá hogy reagált anno. Erre beárult a páromnak és a férjének is. Ő vele eddig nem volt gondom, bár tudom hogy nem szeret de nem szóltunk egymáshoz és kész. Most viszont majdnem kihajított a házból. Anyósom pedig azóta megint furhat a páromnál, mert ö azzal fenyeget, hogy ha a kicsi nő akkor mehetek országvilág, elege van belőlem, azzal hogy kavarom a sz.rt a szüleivel. Tudják jól hogy nem tudok hova menni két gyetekkel itt kellene hagynom őket, igy azt hiszik mindent nyelnem kell. Tényleg így van? Nyeljek le mindent tőlük? Akkor is jópofizzak ha meg akarták öletni a babámat? Felejtsek el mindendent amit rám is mondott (bemásztam a jóba a gyerek által)

2013. dec. 13. 10:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/123 anonim ***** válasza:
92%

Már, hogy a fenébe ne lenne közük, ahhoz ha az ő lakásukba az ő számlájukra szülőd a második gyereket.

Én sem akarnék 2 gyerek sírásra kelni miközben kigürizem a belem a pénzért, hogy eltartsam őket.

Inkább csöndbe kellene maradnod,és még a lábuk nyomát is megcsókolni, jogod meg csöndbe maradni van.

Nem abortuszra kell menni hanem megfelelően védekezni.

2013. dec. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/123 anonim ***** válasza:
95%

Ezért nem kell más nyakára szülni. Miért nem bírtatok addig várni a gyerekvállalással, amíg a párod befejezi a tanulmányait és lesz munkája? Hány évesek vagytok. Én 20-22-nek tippellek benneteket.


Sajna anyósodnak köze van az életetekhez, mivel ők tartanak el titeket.

2013. dec. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/123 anonim ***** válasza:
93%

"mondták hogy költözzünk oda, párom tanuljon tovább majd ők segítenek. Nagyon jó anyagi helyzetben vannakígy elfogadtuk"


Szóval náluk laktok, ők támogatnak titeket, megtettek mindent, hogy ne kelljen elvetetni az első babádat. De bizonyára azt feltételezték rólatok, hogy amig kiszolgáltatott helyzetben vagytok, addig nem vállalsz második babát az ő nyakukra és pénzükre. Nem csodálom, hogy a párod nem lelkesedett!


Így igenis van beleszólásuk!

Ja, a babát ne szeretgessék, de lakhatást meg pénzt biztosítsanak, mi? Durván pofátlan vagy.

Ha nem tetszik, költözzetek el, és tartsátok el magatokat.

2013. dec. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/123 anonim ***** válasza:
97%
Megértem az anyósékat, az első jól írta. Ha zavar ez a helyzet, nem őket kell megnevelned a saját házukba, hanem nosza, költözzetek el, álljatok a saját lábatokra, mint ahogy a felnőttek szoktak. Ha meg nem, ne csodálkozz, ha gyerekként kezelnek.
2013. dec. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/123 anonim ***** válasza:
96%

Nyílván az anyagi helyzetetek miatt nem akarták, hogy legyen másik gyerek, elvégre, ha jól értelmezem, ők tartanak el. A párod tanul, te meg gondolom gyesen vagy. Szerintem érthető a reakciójuk.

Te meg beszólogatsz anyósnak... hát nem tudom, de mégis csak a párod anyja, ráadásul náluk laktok.

2013. dec. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/123 anonim ***** válasza:
91%

:) és még neked áll feljebb?

Te dolgozol? fizetsz valamit? Nem? Akkor csönd !

Más nyakára szülöd a kölyköket sorban! Tessék menni dolgozni és kész!

2013. dec. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/123 anonim ***** válasza:
83%

Én erre csak úgy tudok választ adni, hogyha részletesen leírod, hogy mit csinálsz a gyereknevelés mellett: dolgozol vagy tanulsz. Mennyit törődsz a kislányoddal, sokat segítesz a ház körüli munkában, stb.


Amikor az unokatesómnak született gyereke, mindenki lelkes volt, főleg a szülei. Amikor a gyerek 3 éves lett, kiderült, hogy lesz kistestvére, ezen már sokan kiakadtak az apa kivételével. Hogy miért? Mert a nő sosem törődött úgy a gyerekével, ahogy kellett volna, mindent ráhagyott, nem nevelte meg és ez már sok volt a családtagoknak, főleg a nagyszüleinek. DE! Senki nem mondta neki, hogy vetesse el a babát, csak egyszerűen nem örültek, hogy minek vállalt még egy gyereket, ha nem törődik velük. Ráadásul dolgozni sem akar.

Úgyhogy a családtagjaim kiakadása jogos volt.

2013. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/123 A kérdező kommentje:
De akkor sincs joga abortuszra küldeni, mert nem az ő babája! Így alakult sajnos. Ők így is úgy is sokat dolgoznak mert olyan a munkájuk. Párom testvérének amúgy vettek lakást tavaly, nekünk nem, pedig neki nincs is családja. Tudom hogy anyósom nem akarja hogy elköltözzünk, közben mégis fúr
2013. dec. 13. 10:14
 9/123 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna 2.babát vállalnotok ebben a helyzetben,esetleg majd ha elköltöztök,de ha már igy alakult,akk kicsit alkalmazkodnod kell,v is kicsit jobban,mint pl nekik.
2013. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/123 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de ahhoz az égvilágon semmi közöd nincs, hogy ők mennyit dolgoznak, mennyit keresnek, kinek vesznek lakást, stb.


2-es voltam.

2013. dec. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!