Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Sokan vagyunk olyanok, akiknek...

Sokan vagyunk olyanok, akiknek nem segítenek be a nagyszülők a gyereknevelésbe? Gondolok itt arra, hogy időnként vigyáznak rá, elviszik/elmennek érte az oviba.

Figyelt kérdés

Olyan szerencsétlennek érzem magam, mert nálunk egyik részről már nem élnek, másik részről meg nagyon ritkán alszik ott (másik város), de legutóbb olyan rossz szájízzel jöttem onnan haza, hogy nem szívesen vinném egy jó darabig. Olyat mondtak, aminek az volt a lényege, hogy nyűg számukra az unokájuk :-(

Arról meg szó sincs, hogy valaha elmenne érte az oviba, vagy ő jönne el vigyázni rá. Nincs olyan, hogy hirtelen halaszthatatlan dolgom lenne, és van, akit felhívjak: "Vigyáznál a gyerekre egy órát, nagyon fontos dolgom van!"

:-(


2013. nov. 19. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
hát ezzel a legkevésbé sem vagy egyedül. Sajnos. Amúgy kulturált társadalmakban épp ezért szokás, hogy 4-5 anyuka összeáll és segítenek egymásnak ilyen esetekben. Képzeld el Magyarországon mi lenne ebből...
2013. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk nem voltak nagyszülők, sem dédik..Sajnos az én nagyszüleim még születésem előtt (apai ágon) és gyerekkoromban (anyai ágon) meghaltak. A fiam hasonlóképpen járt. Az édesapja még gyerekkorában meghalt. Az anyósom drága az esküvőnket még megélte, utána pár héttel meghalt. (az ő kérésére tettük az esküvőt télre) Az én szüleim autóbalesetben haltak meg amikor 19 éves voltam. Így egy nagyi és papi sem volt. De mégis megoldottuk, mert az embernek mindig akad egy szeretni való szomszédja, barátja vagy az én esetemben 2 nagyon imádni való testvér..

Csak van egy jó barát, vagy kedves szomszéd akivel jóba vagy..

2013. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
JAJ!! rosszul írtam.. AZ édesapja apukája.. Hál istenek az fiam apja még él..!
2013. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Barátnőm is így van. Néha mi vigyázunk a lányára, cserébe meg ő a miénkre.


Ők pont emiatt vállaltak csak egy gyereket.

2013. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
#1=?=#5 ? Ha igen, furcsa egy szerzet vagy. Értelmeset irsz, de ha az valakinek nem tetszett akk föl vagy háborodva. Mi a bajod a bunyevácokkal?
2013. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
A gyereknevelés a szülők dolga, nem a nagyszülőké!
2013. nov. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
ki beszél itt arról h a nagyszülővel neveltetné a gyerekét???? de az hogy elszeretnék esetleg menni néha egy koncertre, vagy színházba és megkérem hogy vigyázzanak rá sztem természetes! anyu csak annyit kér tőlünk hogy előre szóljunk 1-2 héttel ha van ilyen programunk, hogy ő is úgy tervezzen a hétvégével... rossz lehet ha nincs senki a közelünkben aki segíteni tud...
2013. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Látom te normálisan de volt aki rendre felhaborodva írta hogy a nagyszulok nem segítenek. Minket egyedül nevelt anyukám és nagyszülők sem voltak mégis megoldott minden. Nem várom el a nagysülöktől hogy segítsenek. A mi gyerekünk a mi felelősségünk nem a nagyszülőké. Ha épp tudtak segìteni elfogadtam ha nem megoldottuk másképp. Nem ők köteleztek arra hogy gyereket vállaljak.
2013. nov. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:48

miért lettem lepontozva? Mert megírtam hogy mindkét nagyszülő sajnos meghaltak, így nem volt a fiamnak nagyszülei??? Mi rosszat írtam ezzel???

2013. nov. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Őszintén én néha baromira nem értem az mai anyákat/apákat.

Nagyira bízzák a gyereket mert kell a segítség,utána meg sírnak, hogy nagymama nem úgy ugrál ahogy ők fütyülnek. Igaza van korábbi válaszolónak, a gyereknevelés elsősorban a szülők feladata a nagyszülők meg ha segítenek csak megköszönhetik de elvárni nem lehet.

Mai nagymamák még bőven dolgoznak, ők sem érhetnek olyan világban amikor az 50 éves nagyi 10 éve nyugdíjas volt és pulóvert kötögetett. Változót a világ és a nagyik világa is. Akkor kell gyereket vállalni amikor az ember már le tud mondani saját szórakozásáról pár évre.

2013. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!