Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen rámenős anyóssal? Hogy lehetnék én is a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
Anyósom sajnos azt hiszi, hogy neki több köze van a gyerekemhez, mint nekem! Amióta megszületett minden nap nálunk van és NEM ENGEDI, HOGY MEGFOGJAM A SAJÁT GYEREKEMET!!! Most másfél éves a kisfiunk. Engem az is idegesít, hogy állandóan átjön, nincs magánéletünk, mindenbe beleszól, természetesen a gyereknevelésbe is. A legjobban mégis az bánt, hogy amikor átjön kiveszi a kezemből a gyereket és nem is adja nekem vissza,hiába kérem! Még akkor sem amikor már álmos,nyűgös,sír, szólok neki, hogy most már elvinném aludni, de leteremt, hogy nem, ő még nem adja oda és nem lesz semmi baja ha nem alszik! Ráadásul engem mindig el akar távolítani, hogy még csak a közelében se lehessek a gyerekemnek, mert ő elvan vele. Nem tudom, de nekem ez már sok! Nem értem egy nagymama miért akar ennyire belefolyni a gyerek életébe, hogy minden nap vele kell legyen, ő viszi mindenhová...stb. Szomorú vagyok, mert szültem egy gyereket, annyira szeretem és annyira szeretném nevelni és szeretni de nem hagyja a "nagymama". Estére már elküldjük,de sokszor még fürdetésre is marad. Én szinte csak éjjel lehetek vele. Próbáltam már beszélni vele, de nem érti meg, volt, hogy nagyon összevesztem vele, megmondtam neki, hogy ez az ÉN GYEREKEM és nem az övé, neki is volt, nem vette el tőle senki, de 1-2 napig volt csak kicsit tartózkodóbb,(azért akkor is minden nap átjött) aztán elölről minden... A férjem nem tudja kezelni a helyzetet, már ő is veszett össze vele emiatt, de nem volt eredménye annak sem. Csak megsértődött és mártírkodott. A férjem annyit mond, hogy őt úgysem tudjuk megváltoztatni, ő meg nem akar veszekedni meg nézni, hogy képeket vág. Mit lehet ilyenkor tenni? Hogy értessem meg vele, hogy nekem is jogom van szeretgetni a gyerekemet?
2013. dec. 17. 14:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ne engedd be és kész. MI az, hogy kéred, hogy megfoghasd a gyereked? Ne röhögtess már

"anyuka csokolom, tessék nagyon gyorsan hazahuzni, mert még olyan mondok, ami nem fog tetszeni. csokolom"

2013. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
100%

Én már az első ilyen hónap után be se engedtem volna! Ha nem tetszik neki, hogy a te lakásodban a te szabályaidat kell betartani, ne járjon oda.

ILyenkor hol a párod? Miért nem beszél az anyjával??

2013. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed nem lép, akkor sajnos neked kell. Ha megsértődik, akkor is. És ne engedd be, amíg így viselkedik. Te leszel a rossz, ez biztos, de ne hagyd magad. Ilyen nincs, hogy a nagymama nem engedi, hogy törődj a gyerekeddel....
2013. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1,5 évig semmit sem tettél, most már nagyon nehéz lesz.


Miért engeded be? Nem nyitod ki az ajtót és kész. Előbb-utóbb tanul belőle.

2013. dec. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
100%
Ezt másfél éve tűröd? Ne haragudj, de nem vagy normális. Az anyósod se az, meg a férjed se. Ha másképp nem megy ne engedd be.
2013. dec. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim válasza:
97%
Én akkor is elküldeném ha megsértődik! Kit érdekel?! Ha a gyerekemről van szó akkor ez nagyon durva! A férjednek kellene ezt elintézni igazából, nem neked szerintem!!!
2013. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:
Igen, néha nagyon nehéz visszafognom magam, hogy ne így reagáljak! Viszont ahogy írtam volt már,hogy összevesztem vele és megmondtam neki,hogy ez az én gyerekem, ne képzelje a sajátjának, de nem sokáig használt. Ne engedjem be? Mikor kiabál az ajtóban és könyörög? Hát lehet én vagyok a naív, de mindig megesik rajta a szivem, mindig reménykedek, hogy hátha most rendesen viselkedik majd... Nagyon nehéz, mert nem szeretném megbántani, de ez így nekem már egyre elviselhetetlenebb. Meg ha leszólom akkor utána elkezd mártírkodni, hogy ő csak nagyon szereti az unokáját...stb.
2013. dec. 17. 14:11
 8/71 anonim ***** válasza:
100%

bemész abba a szobába, ahol nem hallod és kész.

vagy te szüleidhez menj el a kicsivel pár napra.

ott rohadna meg az ajtóban, már bocs!

2013. dec. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
Sajnos már msfél éve megy ez, de nem tűröm, mert sokszor szoktam vele összeveszni emiatt. A baj csak az, hogy akkor sem változik hosszútávon. Már nagyon unom, hogy állandóan visszatérünk az alaphelyzetbe.
2013. dec. 17. 14:13
 10/71 anonim ***** válasza:
100%

de nem teszel semmit,

ne engedd be és kész, ebben a hidegben csak megunja, hogy ott áll és ordít, vagy majd a szomszédok ráhívják a zsarukat!

férjed meg..nyámnyila a köbön

2013. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!