Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 8 éve vettünk házat. Adóstárs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 éve vettünk házat. Adóstárs vagyok, szüleim a kezesek. A ház az apa nevére került. Két gyerekemmel eljöttem onnan. Több százezres tartozást követel rajtam és a hitel felét. Én nem tudok albérletet és hitel is törleszteni! Jogos ez?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha adóstárs vagy, akkor a hitelt KELL törlesztened.


Viszont ha nem laksz a házban (és feltéve, hogy hivatalosan elváltatok, volt vagyonmegosztás), kérhetsz töle lakáshasználati dijat annak fejében, hogy a te részedet használja. ILletve ha neki itélték a házat, akkor a fele értékét ki kell fizetnie.


Keresd meg a bírósái ingyenes panasznapot és ott kérj felvilágositást.

2013. máj. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen jogos mivel vállaltad adóstársként.
2013. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonjog rendezéssel megoldható a dolog.
2013. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Élettársak voltunk. Hivatalosan már egyedülálló vagyok. A házból szinte elmenekültem a két gyerekkel. Az ő nevén levő tulajdon teljesen...a részemet nem ismeri el. Kifizetni nem fog. Akkor miért is kell adóstársként fizetnem más ingatlana után? Miért jut a részemre negatívum (adóstársi kötelezettség) ha pozitívuma nincs a dolognak ld. tulajdoni hányad részemre: 0, ill. a házból egy forintot sem kaptam?
2013. máj. 19. 10:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Élettársak voltunk. Hivatalosan már egyedülálló vagyok. A házból szinte elmenekültem a két gyerekkel. Az ő nevén levő tulajdon teljesen...a részemet nem ismeri el."


Ha bizonyitani tudod, hogy együttéltetek, akkor a fizetésetek arányában a letörltesztett összeg egy része a tied - a házban viszont nem lesz tulajdonjogod.


"Kifizetni nem fog."


Ha a birósághoz fordulsz, akkor megitélik a neked ao részt, és köteles fizetni, nem kérdezik, hogy akarja-e.


"Akkor miért is kell adóstársként fizetnem más ingatlana után?"


Az adóstárs a bankkal szemben vállalt kötelezettség, ott felvettetek közösen hitelt, és vállaltátok, hogy szintén közösen - tehát mindketten, akár együtt, akár külön - kifizetitek azt. A banknak semmi köze ahhoz, hogy milyen okból irtad alá a szerzödést (elvégre nem feltétlen kell élettársaknak lenni, akik adóstársak, söt akár elöfordulhat, hogy semmi közük sincs egymáshoz ezen a szerzödések kivül), öket az érdekli, hogy ha felvettél kölcsönt, akkor fizesd ki vissza.


"Miért jut a részemre negatívum (adóstársi kötelezettség) ha pozitívuma nincs a dolognak ld. tulajdoni hányad részemre: 0, ill. a házból egy forintot sem kaptam?"


Ez CSAK a te hibád, ezeket a kérdéseket AKKOR kellett volna feltenni magadnak, MIELÖTT aláirod a szerzödést.

2013. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fordulj bírósághoz. AZ nem számít, hogy az ő nevén van az ingatlan, ha élettársi kapcsolatban fizettétek együtt a hitelt, akkor az általad befizetett rész arányosan a tied, követelheted!


Ezt nem lesz nehéz bizonyítani, lévén 2 közös gyerek + közös hitel egyértelmű teszi az élettársi kapcsolatot.


A banki hitelt nem érinti az a tény, hogy ti szétmentetek.

2013. máj. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!