Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan helyzet, hogy...

Létezik olyan helyzet, hogy én mint anya, akinek nincs saját ingatlana, albérletbe vagyok kénytelen menni a két gyerekemmel, mégis nekem ítélik a gyerekeket a gyermekelhelyezés során?

Figyelt kérdés
A szitu az, hogy párom megcsalt, nem tudok vele együttélni, de mivel nem tudok velük hova menni, ezért egy külön albérletben tudnám megoldani az életünket, de ez még nincs meg, mert nincsen pénzem rá.100 ezer kaucióról indulna alapból az egész, és csak egy sima 50 ezer forintos garzon bérléséről beszélünk, mindehol minimum egy havit kell fizetni előre!!!Amíg nem sikerül, kénytelenek vagyunk itt élni párommal ( egy pokol ), és tehetetlen vagyok, mert amíg itt vagyunk még, ügyvédhez se tudok fordulni, ugyan segítsen nekem a gyerekek elhelyezésében, hogy velem maradhassanak, mert egysezrűen nincs HOVA.Apukának a cég bérli a lakást, neki ez tuti, szóval jelenleg be kell ismerni helyzeti fölényben van, az egzisztencia terén.Mit lehet tenni?
2013. szept. 10. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az albérleten vagy saját lakáson múlik a gyerekelhelyezés, hanem, hogy összességében hol van jobb helyük, kihez kötődnek jobban, stb.
2013. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Írtam privátban 2 linket, olvasd át.

Felhívod a 209-93-56 telefonszámot, vagy írsz egy mailt a isz.jso@bfkh.hu címre, hogy ilyen paraméterek mellett fogadnak-e Budapesten, és ha igen, elmégy a 1111 Budapest, Budafoki út 59. címre.

Budapest Főváros Kormányhivatala Igazságügyi Szolgálata

Jogi Segítségnyújtási Osztály

2013. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. szept. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és Kérdező, az embernek nem azért érdemes tisztában lenni a törvényekkel, jogaival, lehetőségeivel, hogy aztán mindenáron bíróságra járjon, hanem pont azért, mert így kerülhető el a leginkább a hosszas pereskedés és bíróságra járás...

Ha a másik jön a zöldségeivel, akkor az ember egyszerűen közli, hogy "nézd Kedves, jártam a hivatalban, beszéltem a szakemberekkel, ez van, az van, amaz van... ha ezek után sok kidobni való pénzed van pereskedésre, akkor nyugodtan tedd azt állok elébe, ha mégse, akkor meg beszéljük meg, és egyezzünk meg egymással felnőtt emberek módján" - na, ez többnyire hatni szokott, ha nem is azonnal, de másnapra...

2013. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocs, de amiről te beszélsz az amolyan külön megyünk és szóban megbeszéljük, hogy mennyi pénzt ad per hó.Akkor inkább már bíróság és legyen minden hivatalos, amiről te beszélsz az polgári pereknél van így, egy gyerekelhelyezés, lássuk be, egész más.
2013. szept. 10. 17:51
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Miert mit szeretnel mit tehetne barki is?

te valasztasod a ferfi a gyerekszules egzistencia nelkul.

A gyerekeket neked iteltek igy gondoskodnod kell roluk vagy elveszik oket es az apanak adjak.

Menj dolgozni es igyekezz szedd ossze magad.

Nincs mas megoldas..

2013. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező (#5), látod újfent tévedsz, a gyermekelhelyezés és tartás ügyben is az (elvileg) az alapértelmezett és normális, hogy a felek megállapodnak egymással gyermekelhelyezésben, tartásban, kapcsolattartásban, és a bíróság (vagy a közjegyző, ugyanaz a hatása) ezt a megállapodást foglalja ítéletbe, vagy közjegyzői okiratba. Innentől ez hivatalos és végrehajtható.

Az már a rossz válóperek koreográfiája, hogy a felek ebben sem jutnak semmire egymással, és a bírónak kell dönteni helyettük... Ép esetben a netről leszedhető iratmintába beírják a felek a megállapodásukat, és a bíró vagy a közjegyző meg "ráüti a stemplit", ha nem törvényellenes a megállapodás. Az általam látott "ideális" válóper (volt közös gyerek) 15 perc volt.


Persze, mindenképp célszerű bíró VAGY közjegyző és hivatalossá tétel. Ami viszont csak rajtatok múlik, hogy 15 perc, vagy másfél év, alap illeték, vagy busás ügyvédi költségek.

2013. szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók már jó tippeket adtak arra, hogy pontosan hova lehet fordulni ilyenkor. Érthető, hogy minél előbb szabadulni akarsz ebből a helyzetből, de ha jelenleg nincs meg az anyagi forrás, akkor maradj addig, amíg össze nem gyűjtesz annyit, hogy albérletre kaució és még ha lehet 2-3 hónapnyi lakbér biztonsági tartaléknak. Ha ez megvan, akkor keress albérletet és add be a válópert. Abban is igazuk van a többieknek, hogy úgy a legolcsóbb és a leggyorsabb a válás, ha mindenben megegyeztek a pároddal és már úgy indítjátok a válást. Úgy is lesz róla papírod. Beleírjátok hogy nálad lesznek a gyerekek, beleírjátok a láthatási rendet (ha másként nem megy) és a gyerektartás összegét is. Ha minden reális talajon van, akkor a hatóság csak rámondja az igent és sima ügy.

Amúgy ha a párod is akarja a gyerekeket, akkor nem az számít kinek van lakása. Az esetek többségében az anyánál helyezik el a gyereket ha ott megfelelőek a körülmények és csak akkor ítéleik az apának, ha az anyánál valami nagyon nincs rendben. Különben meg a párod is bér lakásban lakik.

Összefoglalva, ne kapkodj, járd végig az ajálott címeket, helyeket, gyűjtsd össze minden infót és némi pénztartalékot és csak akkor lépj ha minden kerek. Plusz azt próbáljátok meg megbeszélni a pároddal, hogy csak ti váltok el, a gyerekeknek mindketten szülei maradtok, részesei az életüknek, meg kell kulturáltan felnőttek módjára ezt beszélni. Vezesd rá a párodat arra, hogy válás után neki is jobb lesz, hisz élheti a saját életét, a most kezdődő kapcsolatának sem kedvez egy hosszó peres eljárás.

2013. szept. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!