Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szereljem le a párom szüleit...

Szereljem le a párom szüleit vagy inkább tűrjek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a párommal. A szülei már az elejétől nem úgy álltak hozzám, ahogy vártuk volna, pedig semmi kivetnivalójuk nem lehetett rám, talán azt leszámítva, hogy az akkor 24 éves páromtól már elvártam, hogy ne csücsüljön mindig az anyja szoknyáján (nagyon durván elnyomták a páromat, még a levest is kimerték neki mindig, semmi önállósága nem volt otthon). A párom lassan függetlenedett tőlük, mára jól keres, de mivel én még csak most fejezem be az egyetemet, és én a szüleimmel élek, anyagi okokból ő is szinte nálunk él. A 3 év alatt mindig az én szüleim segítettek nekünk, ők futkoztak, ha kellett valami, ők tartottak el, most is ők segítenek, hogy félre tudjunk rakni saját lakásra és ne kelljen kidobnunk a párom fél fizetését lakbérre meg egyebekre. Ha pl a páromnak nem indult a kocsija, a szüleimével mehetett dolgozni, míg az apja max. a középső ujját mutatta neki. Vagy amikor lekéstük az utolsó vonatot, az én apám jött volna értünk éjfélkor is, pedig hajnali 4-kor kel, az ő apja se aznap, se másnap nem dolgozott, de nem volt hajlandó segíteni. Az ő szülei a 3 év alatt talán 2 napra fogadtak be, akkor is vinnem kellett magammal ételt, ők szabták meg, mikor fürödhetünk és mennyi vízzel, ők állították a hőmérsékletet a szobájában, ha fáztunk, az sem érdekelte őket. Nálunk ilyen szempontból mindig is érvényesülhetett a saját akaratunk, sosem korlátoztak minket ilyenekben, sőt a szüleimnek van egy üzlete is, onnan is akármit hozhatunk bármikor. Igaz, nem könnyű kijönni a szüleimmel, és ettől sokszor kivagyunk idegileg, de ők legalább segítenek, mégha mondogatva és szemrehányósan is, de az ő szüleire sosem számíthattunk. Az enyémek mindig hívták a páromat éttermekbe, kirándulni, vásárolni, (a többi rokonom is mind jól fogadta, keresztszüleim is úgy kezelik, mint engem vagy a testvérem, az ő családja meg mindig csak idegenként tekintett rám, akik 1 éve nem láttak, még annyit se kérdeznek tőlem, hogy élek-e még, inkább csendben ülnek velem szemben a szobában. Az ő szülei még a 10 fillért is sajnálták ránk, sehova nem hívtak minket. 1-2 olyan eset volt, amikor kellett volna egy kis segítség, de lazán hátat fordítottak nekünk, tényleg, értem még soha egy kisujjmozdítást sem tettek, pedig kértem tőlük már segítséget, de olyankor max. az apja gúnyolódását hallgathattam.

Mikor a párom még ott lakott, rossz volt velük a viszonya, de mióta nálunk van, kezd megbékélni velük, ennek hatására én is próbálom megbocsátani, hogy viselkednek velem, pedig sokszor még most is bunkók. A árom hetente hazamegy hozzájuk, néha én is megyek (2-3 hetente), de akkor is csak beszólogatni tudnak (múltkor kb egy pohár vizet kaptam a délután alatt, mégis megköszöntem a vendéglátást, erre mindketten beszóltak bunkó hangnemben, hogy "ja, nagyon hozzú vendéglátás volt...";de volt olyan is, hogy megálltak a házunk előtt odaadni valamit a páromnak, én is kimentem, erre az apja beszólt, hogy "ne aggódj, nem fogjuk ám elrabolni innen", mintha én nem kellenék oda). Magyarán mindig is bunkók voltak velem, felőlem nem érdeklődnek, csak a pici fiacskájukat akarják, mintha még mindig 5 éves lenne, én meg mintha csak egy kellék lennék az oldalán, egy felesleges rossz. De nem is ez a kérdésem lényege.

Mióta a páromnak saját fizetése van és függetlenedtünk tőlük, állandóan bele akarnak szólni az életünkbe. Régen a szemétségükért nem mentem hozzájuk gyakran, most ezért nem bírom őket elviselni. Meg akarják szabni, hogy mikor házasodjunk, milyen esküvő legyen (mi még nem is beszéltünk erről, de nekik már határozott elképzelésük van, tudják, hogy nekünk milyen és mekkora házat kell vennünk, hogy hol lakjunk és hogy hova járjunk dolgozni, hogy min spóroljunk és mire költsünk, mindenbe az ég adta világon bele akarnak okodkosni. Ezt még a saját szüleimtől is nehezen tűröm (anyám eléggé minden lében kanál, de őt legalább le tudom szerelni), de ők sokkal durvábbak, mint az enyémek. Ők még azt is megmagyarázzák, hogy vasútállomás mellett jobb lakni, mint fő út mellett (ahol abszolút tűrhető a forgalom), megmagyarázzák, hogy a régi ház-e a jobb vagy az új és hogy nekünk mit kell vennünk, hogy mikor legyen gyerekünk (bár az apósjelölt már tudtunkra adta, hogy nem örülne az unokának), megmondják, hogy a mosógép vagy a mosogatógép kelljen-e nekem jobban egy házba (én nagyon mosogatógép párti vagyok, anyósjelölt szerint felesleges és ő nem fog segíteni nekünk ilyeneket venni), szóval mindenbe belemagyaráznak. Én meg nem tűröm, hogy olyanok, akik egy fillérrel vagy egy kiujjmozdítással nem segítettek engem az életben, és mindig csak a saját szüleimre számíthattunk a párommal, így belemagyarázzanak az életünkbe. Nem náluk élünk, nem vagyunk rájukszorulva, ne szóljanak bele. Sosem lehet velük kellemes témákról beszélni, mert vagy az a téma, hogy mit csináljunk és mit ne csináljunk és hogy csináljuk, vagy az, hogy milyen szemetek vagyunk, hogy csak ennyiszer megyünk, vagy az, hogy a párom milyen gyenge és jellemtelen ember. Még karácsonykor sem kímélnek minket, előre félek már az ideitől, mert a tavalyit is elrontották. Mégis mit tegyek, hogy ne akasszanak ennyire ki és hogy ne menjenek állandóan az agyamra? Le lehet szerelni őket, hogy megtanulják, ha nem segítenek, ne is tudálékoskodjanak?


2013. dec. 19. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Elég kakamatyi a párod.Mivel Te úgy láttad,hogy neki jobb,ha függetlenedik a szüleitől,ezért átcuccolt hozzátok és most tőletek függ.A te szüleid beleszólhatnak dolgokba,te azt intézed,az ő szüleinek közük se legyen a saját fiúkhoz,mivel nem velük éltek,így magasról szarják le,hogy a fiúk hol és kivel fog élni,milyen lesz a jövője.Egy kérdésem van csak.Normális vagy? A srác tényleg nem a te tulajdonod,neki is van,legalábbis elvileg lennie kellene saját akaratának.Ha neki sok a szülei beleszólása,akkor majd elrendezi őket,gondolom a te szüleidet sem küldi el melegebb éghajlatra,pedig ők is beledumálnak az életetekbe és neki ők csak az anyósék.Hagyd élni a párod!
2013. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Megsértődtek rád mert elvetted a kicsi fiúkat, ez mind mind a sértettségük miatt csinálják és nem látják be hogy ti szeretitek egymást és így jó, gondolom de tényleg csak én gondolom úgy hogy ők azt hiszik hogy a fiúk csak a pénze miatt kell neked hogy csak azért költözteted be magadhoz azt el sem tudják képzelni hogy önként és dalolva ment. Ne foglalkozz velük , de ne is légy velük bunkó nem kell provokálni akarnak hogy még inkább megerősítsék magukban azt hogy te mennyire nem vagy az ő fiúkhoz való.
2013. dec. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
41%

Szia ! Először is a pároddal kellene ezt megbeszélni.

A párod mit szòl ehhez?

Ha a párod odáig van a szüleiért akkor hagyd ott pár napig nàluk..te pedig ne keresd..ne haragudj én nem tűrném.. Köszönni sem köszönnék neki..szerintem direkt csináljàk..ha már az elején sem voltàl szimpi nekik..

2013. dec. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Átérzem a szitud, nálunk is ugyan ez a helyzet, csak annyi különbséggel, hogy az én férjem anyja ahelyett, hogy hálás lenne, hogy ilyen jó helyre került a fia, inkább pocskondiázza a szüleimet és engem, hogy biztosan adót csalunk, meg illegálisan szerezték a szüleim a vagyonukat.

A férjem anyja ráadásul egy igazi megkeseredett vén boszorkány, fáj neki az élet és legszívesebben megölné azt, akinek 5 forinttal is több van a zsebében, mint neki, szóval roppant utálatos és mindig keresi velem a konfliktust.

Na de a lényeg, amit tenni tudsz és ami a legjobb és úri nőhöz méltó az, ha tudomást sem veszel róluk. Tudom, hogy nehéz, mert idegesítő hogy beleugatnak mindenbe és mindent jobban tudnak, de nem szabad leállni vitatkozni velük. Egyszerűen nincs értelme, mert sajnos nem tudod őket meggyőzni az igazadról. Azonban, egyszer el lehet mondani nekik, hogy honnan kel fel a nap...de semmiképpen sem durván, vagy indulatosan. Végig kedvesen, mosolyogva, angol királynősen. Sajnos így is meg van az esély arra, hogy vérig sértődnek és még annyira sem fognak a szívükbe zárni, mint eddig. Szóval, ne piszkáld a sz@rt és akkor nem lesz büdös. Na meg azt azért ne feledd, hogy ők a párod szülei, szóval ha másért nem is, de ezért a minimális tiszteletet meg kell adni nekik még akkor is ha neked van igazad.

2013. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek az elsővel.Eddig a szülei,most pedig anyósék és a párja mondja meg,hogy mi legyen.Saját keresete van,mégis függ egy másik családtól és még a szülei véleményét sem hallgathatja meg,mert az ördögtől való a párja szerint.Szegény srác,remélem hamarosan felébred ebből a mély kómából és végre a sarkára áll.
2013. dec. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Ő a párod nem egy darab csont amin huzakodni kellene, mi lenne ha végre megkérdeznéd a kedves párod ő mit akar mielőtt szét cincáljátok itt a nagy szeretet közben? Ha tényleg férfit szeretnél magad mellett tudni akkor te is enged felnőni.
2013. dec. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik szoknyáról átültetted a sajátodra. A pasid nyámnyila, te meg elég agresszív vagy és te leszel az új anyuci
2013. dec. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Te a saját szüleiddel foglalkozz,hogy a sok segítségért cserébe ne szálljanak rátok,ő pedig lerendezi a dolgokat a saját anyjáékkal.Hagyd,hogy felnőjön és végre ő döntse el,hogy mit is akar,ne te mondd meg,hogy mi a helyes.
2013. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Te meg a kedves szüleid fogjátok azt a szegény fiút, gúzsba kötitek, nem engeditek élni. Fiatal még, most tud(na) ismerkedni, ha ti száz marokkal nem fognátok. A szüleid fognak neked férjet, mint 100 évvel ezelőtt divat volt. Gusztustalanok vagytok mindhárman!
2013. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Előttem szóló IGAZ. Figyelj az élet nemcsak a férfiakról szól, hanem másról is....
2013. dec. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!