Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem akarom megsérteni a...

Nem akarom megsérteni a férjem szüleit, de hogy mondjam meg nekik, hogy ne bántsák a gyerekemet?

Figyelt kérdés
A fiam 5 éves és eléggé aktív, mozgékony,szóval egy igazi "rosszcsont".De nagyon jó eszű,könnyen baratkozó és sok dologban is ügyes (pl.jól úszik, imád focizni, és motorozik is).Tudom hogy néha már túl sok és elszalad vele a ló. Nem bírja elviselni ha nem csinálhat valamit,ha unatkozik, biztosan csinál valami rosszat.Anyósom és apósom mostanában egyre többször mondogatják hogy milyen rossz, és hogy eddig egyetlen unokájuk sem volt ilyen rossz. A többi unoka lány és ez sarokba ülő típus, akit semmi nem érdekel.Az enyém nem olyan.Ha családi összejövetel van,már előre félek,mert a többi unoka nem akar játszani,csak ülni a felnőttek mellett és ezt az én fiam nem bírja.Ilyenkor nyafog vagy hisztizik hogy menjenek már játszani valamit.Persze mindig az én gyerekemet szidják le anyósomék és sógornőm is.Nagyon tud dühíteni,már mondtam a férjemnek is.Ő is észrevette,de nem tesz ellene semmit,pedig az ő családja.De ők nem olyan egymásnak megmondjuk típusú család. Mit csinálja? Nyeljek vagy próbáljam őket leállítani? Engem ez már nagyon zavar.
2013. aug. 20. 13:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
Nyelj. Pontosabban inkabb neveld a gyereket. Az iskolaban se patyolgatni fogjak, hanem leszidni, ha rossz.
2013. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem meg a gyereket kellene kicsit megtanítani arra, hogy néha nyugodtan kell maradnia.

Egy év múlva iskolába megy, ott is majd elmeséled a tanítónak, hogy nézze már el, hogy "Pistike" nem fogad szót az órákon meg összevissza rohangál, de kicsit élénl?


Idöszerü lenne elkezdeni a gyereket megnevelni, mert így csak ö fizet rá idövel, ha sehol nem tudják elfogadni a viselkedését.

2013. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
Elsővel értek egyet, lassan iskolás és ha nem szokja meg hogy néha nem az van amit akar akkor pokol lesz neki a suli.
2013. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
39%
Meg kell nevelni a kisfiút, hogy nem szabad mindig azt csinálni amit akar, viszont ezt csakis a szülei tehetik meg! Az én gyerekemet csak én szidhatom, mert én szültem meg és én nevelem..és igenis fáj ha más csúnyán szól hozzá..ezt nyugodtan megmondhatod nekik szerintem.
2013. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Persze,hogy szólj nekik,de csak kedvesen.Aztán miután megbeszélted a dolgokat velük,neveld meg a fiadat.Most neveld,mert most még nevelhető stádiumban van.Ne gyere ide jajgatni,ha a gyereked majd 13-14 éves korára cigizik meg drogozik,mert akkor nem lesz már jogod panaszkodni rá,hiszen te sértődtél be azon,hogy azt mondják,hogy rossz a gyereked.Amelyik gyerek 5 évesen nem tud egy minimum szintet kibírni úgy,hogy ne csináljon rosszat,az nincs megfelelően megnevelve.

Senki sem dícséri meg azt a gyereket,aki nem bírja ki,hogy ne csináljon rosszat.Hát te mit szólnál,ha az ismerősöd lennék esetleg,és lenne egy 5-6 éves fiam,és átmennék hozzád,és ott rosszalkodna a gyerekem??Szerintem te sem néznéd jó szemmel,akkor is ha esetleg az anyósom lennél vagy valamiféle más ismerősöm.Ne is haragudj,de szerintem kicsit jogosan mondják meg az igazat.


De beszélj velük mindenképp,hogy a véleményüket tartsák magukba,aztán meg neveld meg a gyereked.Ez így lesz neked is jó és nekik is jó.Ez így fair.

2013. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
Sok szülővel találkozok én is akik szerintem pont igy gondolkodnak mint a kérdező,miközben csak neveletlen a gyerekük.
2013. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is is. Tény, nem sokára iskolába megy, ott bizony végig kell ülni 45 percet, és a tanár nénire kell figyelni, akkor is ott kell ülni, ha nem érdekli a gyereket a téma. Ha ugrál, megszidják, és ez bizony előbb vagy utóbb hozzád is elér, ha sok a gond vele. Másrészt, ha túlzásnak érzed anyósod és sógornőd reakcióját bizonyos szituációkban, akkor védd meg a gyereket. Egyébként meg ne a sógornő nevelje a gyereket, törődjön a sajátjaival.

Nem könnyű eldönteni, melyik szituban mi a helyes, de azt hiszem egy eleven gyereknek sem ártott még meg a kicsit nagyobb anyai és apai szigor.

2013. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Nos tényleg ideje megnevelni, mert később egyáltalán nem fogtok vele bírni se ti, se más. Nem mindenkinek öröm az, ha egy gyerkőc a nap 24 órájában nyüzsög. Az idősebbeket meg főleg le tudja fárasztani.
2013. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Az felsem merül benned, hogy esetleg igazuk van és ideje lenne megnevelni a neveletlen gyerekedet?
2013. aug. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

"A többi unoka lány és ez sarokba ülő típus, akit semmi nem érdekel"

Aha, persze. Vagy csak normális, jól nevelt gyerekek.

2013. aug. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!