Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy megszeressene...

Mit tegyek, hogy megszeressenek Barátom szülei? Utálnak vagy csak barátom takarózik velük?

Figyelt kérdés

Barátom 20 éves én 22 és 16 hónapja vagyunk együtt. Az első fél évben kb. csak 3 hetente 1-2 napot találkoztunk, mert 400 km-re laktam tőle. Már ekkor furcsa volt, hogy mikor hazajöttem csütörtökön, akkor is csak pár órát láthattam vagy 1-2x itt aludhatott, de pl. vasárnap már egyáltalán nem találkoztunk. Aztán iskolát váltottam, most ugyanoda járunk, a koliba összeköltöztünk, vasárnap estétől vagyunk együtt csütörtök délutánig. Ilyenkor nagyon jó vele, csak ugye másabb így, hogy együtt vagyunk és suliba járunk, tanulunk nem pedig 1-2x kirándulgatunk vagy vmi. Hétvégén mindig haza kell jönnünk, mert szülei nem engedik, hogy fenn maradjon, mert segítenie kell. Ez egyértelmű, mert rengetek állatuk van, amikor hívnak én is mindig besegítek. Csütörtöktől vasárnapig sokszor nem találkozunk, ha igen, akkor max munkába. Telefonálni se nagyon tudunk. A nyári szünetbe összesen 3 hónap alatt 4x aludt nálunk és kb 5x náluk. 1,5 napra mentünk el nyaralni és mást nem is csináltunk, bulizni se mentünk, mert nem engedik el, vagy nem ér rá. Szülinapom ünneplésére se tudott átjönni és a születésnapom napján meg amit máskor kellett volna intézni, aznap intéztük - elvileg hamarabb a szülei miatt nem tudta. Rengeteg veszekedés volt már, de most a téli szünet teljesen kiverte a biztosítékot. Mióta hazajöttünk 2 naponta találkozunk 4 órát. 24-én itt aludt, 25-én átmentem hozzájuk vendégségbe, aztán nálunk lett volna kaja, előre meg volt beszélve, de aztán szülei nem engedték át. Szilveszterkor du-tán 5 fele átmentem, reggel az első busszal jönnöm kellett haza. Újévkor nem engedték találkozni velem, és névnapjakor sem, pedig el szerettem volna vinni korizni. Ma kellett volna visszamenni koliba, a tanulás és vizsgák miatt - 16 vizsgája lesz és otthon nem tanul (egyszer már átrakták költségtérítésre de megoldottam hogy visszavegyék) és elvileg a szülei nem engedik,hogy visszamenjünk vasárnap előtt, mert dolgoznia kell otthon. Hétfőn már vizsga. Ha ott vagyok náluk, apja szinte semmit nem szól hozzám, anyja azt mondja menjünk fel, ne őt szórakoztassuk. Van egy 23 éves nővére, ő most vesz házat a nála 13 évvel idősebb vőlegényével. Nem értem miért nem szeretnek a szülei, miért nem engedik, hogy vele legyek. Csak a fiúk miatt hagytam ott a sulit ahová előtte jártam szerettem ott lenni, jó munkám is volt. Van OKJ-m is már. Nem iszok, nem cigizek és mint mondtam a fiúk is nekem köszönhetik, hogy újra államilag támogatott képzésre jár. Sokszor úgy érzem, csak barátom takarózik velük, mert amúgy rajta nem is nagyon érzem, hogy szeret és nem tudom mit tegyek. Barátom kiakadt és ordított mikor megemlítettem, hogy mivel ilyen keveset vagyunk együtt, legyünk együtt szilveszterkor. Én is úgy készültem, hogy az ő barátaival leszünk, de próbaképp megemlítettem neki. Mikor leültem megbeszélni vele, ő állítja, hogy tényleg a szülei ilyenek. Amióta velem van már dolgozik majdnem minden hétvégén, azelőtt pedig nem tette és a szüleinek kellett fizetni mindent. Mit tehetnék?


Előre is köszönöm a válaszokat, nem szeretnék még egy olyan évet mint a tavalyi.



2014. jan. 2. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát ne haragudjál meg, de ez a farok rommá aláz téged. Észrevehetnéd már, hogy mennyire éretlen még, és hogy nem is szeret.
2014. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy 20 éves srácnak már nem szokták ennyire lekorlátozni az életét és azt sem mondanák, hogy segíts nekünk itthon fiam, le van tojva a vizsgád. Már rég elhagytam volna a helyedben. Ha a szülei ilyenek, ő akkor is odamondhatná mostmár, hogy kicsit engedhetnének a pórázon, jobban kiállhatna melletted. Én nem szenvednék tovább vele.
2014. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit tegyek. otthon biztosan sok a dolga, mert 31 birkájuk, 2 tehenük, 2 malacuk, lovuk is van. De annyira érthetetlen ez az egész. Beszéljek szüleivel? akárhogy is akarok, nem tudok hinni neki... :(
2014. jan. 2. 11:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt mondja, ha beszól az apjának, az felpofozza őt.
2014. jan. 2. 11:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor se lehet ennyire puhap.öcs...én hagynám a francba. Ha ő nem akar segíteni magán, akkor időpazarlás az egész.
2014. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, értem én... De szeretnéd leélni az életedet egy ilyen alak mellett, aki ennyire befolyásolható, akinek mindig minden fontosabb mint az, hogy veled legyen? Ráadásul azt írod, hogy úgyérzed nem is igazán szeret. Ordít, ha megemlíted, hogy legyetek együtt. Akkor miről beszélünk még?
2014. jan. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elvileg már leült beszélni velük. De változni semmi nem változott. Az a baj, hogy annyira szeretem őt és még azért vagyok vele együtt, hogy hátha egy nap tényleg minden más lesz. Hogy csak én nem értem meg igazán. Vagy csak hogy az típus, aki az érzéseit nem mutatja ki. Hogyan tudnám kideríteni mit érez??
2014. jan. 2. 12:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy te vagy túlzottan rátelepedve. 4 napot vele vagy, aztán meg nem tetszik, hogy otthoni kötelezettségei vannak és nem veled van egész hétvégén. Tudomásul kell venned, hogy az ő családjuk ilyen. Otthon kell dolgoznia az állatokkal, meg tanul meg pihen és pont. Amikor belefér a nőzés akkor van veled is.


Azt sem értem hogy miért kell minden pillanatodat őhozzá igazítanod. Ha te úgy ézred hogy a vizsgák miatt ma el akarsz menni a koleszba, akkor fogod magad és elmész, ő meg megy amikor tud.

Ha te el akarsz menni valahova, és ő nem ér rá, vagy nem akar menni, akkor menj mással. Nem vagytok összenőve.


Ettől függetlenül valóban előfordulhat hogy csak takarózik a szüleivel, mert neki elég az a 4 együtt töltött este a koleszban veled, és otthon pihenni akar, vagy videojátékozni vagy mit tudom én, amikor nem a gazdaságban dolgozik. Ezt is meg kellene tudnod érteni. Van ilyen típus, én is ilyen vagyok nő létemre, ha elfáradok egyedül akarok bambulni a fejemből nem mással foglalkozni. Ez nem jelenti azt hogy nem szeret téged, de ha emiatt hazugságokat kénytelen kitalálni mert ezt nem fogadod el, akkor valóban egy idő után már nem fog szeretni, mert nem érzi magát kényelemben veled.


Ugyanakkor neked is el kell gondolkoznod azon, hogy hosszú távon megfelel-e neked egy olyan pasas aki mindig a szülei gazdaságában fog segédkezni, amellett hogy esetleg lesz másik főállású munkája, de mindig besegít, és az lesz az első, nem az hogy veled legyen és fogja a kezedet. Ha te ezt nem tudod elfogadni, akkor jobb lenne más hapsit keresni.


35/N

2014. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 Mond valamit. Lehet, hogy más az igényetek és ennyi. Ezt vagy elfogadod, vagy lelépsz. Én mennék, mert nem vagytok egymáshoz valók az igényeitek miatt és előbb-utóbb úgyis fog találni vagy ő, vagy te egy jobbat.
2014. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!