Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Komolyan! Te mit tennél ebben...

Komolyan! Te mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Imádom a férjem, és az anyósom is, az apósom viszont (elváltak) nagyon nehéz eset.

Mióta megszületett a kisfiunk (1 éves) minden vagyok, csak jó anya nem. Olyanokat kapok, hogy 9 hósan minek szoptattam még, szeméttel etetem (joghurt) és hogy ők egészen máshogy nevelnék. Rendszeresen részegen ideállít, és a beszélgetés során folyton átmegy szidalmazóba, hogy a gyereknek nem főzelék kell, hanem normális kaja, hogy minek használok még eldobható pelenkát, hogy hogy nézek ki (van rajtam olyan 15kg plusz sajna), hogy a férjem miket csinált kamaszkorában (iskolai gondok a válás miatt), meg hogy mennyit bulizott fiatalként.


3 éve ezt hallgattam, és kibuktam, megmondtam, hogy soha többé nem viszem a kicsit hozzájuk, ők jöhetnek, de csak ha józanok, most meg én vagyok a kiskirálylány, aki hisztizik...


Ti mit tennétek?

Elvinnétek hozzájuk a kicsit? (soha nem fűtenek, pedig gazdagok nagyon, a kicsi végig kabátban van)


A férjem mellettem áll, csak sajnálom, hogy most ő is rosszban van az apjával, bár szerintem az apja azt sem érdemelné meg, hogy meglátogassa, mivel gyerekkorában verte, majd a válás után elhanyagolta őt, és olyan is volt, hogy ellopta a fizetését, mielőtt a párjával - aki nem kicsit gazdag- összejött volna...


2014. febr. 3. 17:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek: ha az após meg anyós elváltak, akkor hol a probléma? Anyóhoz mentek a gyerekkel, apóshoz meg nem.


A férjed meg ha problémázik amiatt, hogy az apja haragszik, akkor vele IS baj van.

2014. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed melletted áll, nem értem, hol van a probléma. Fordított esetben, ha neked lenne ilyen apád, aki ilyeneket mond a családodra, te jóban akarnál lenni vele? Szerintem ilyen ember nem nevezhető szülőnek/nagyszülőnek.
2014. febr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Neem, ő egyáltalán nem problémázik, csak a terhesség előtt olyan jó volt, úgy voltunk vele, hogy lesz 3 papája, és 3 mamája, meg hogy a nagyszülő az csak nagyszülő.


Olyan dolgaik vannak, hogy leírni is sok lenne, de csak pár példa:


-karácsonykor kötelezően mindenki náluk legyen, (anyósom is, párja nem)- természetesen nem így volt

- csak telefonon köszöntöttük fel apósom párját a névnapján-már mindenféle r0hadékok vagyunk, mert egy szál virágot sem vittünk neki

-folyton a pénzről beszél, hogy nekik mennyi van, és hogy ő adhatna 10 milliót is, de nem fog, mert nem tetszik neki a viselkedésünk (el sem fogadnánk)

-a férjem sz4r apa, mert csak 130 ezret keres

-a kicsi azért nem beszél, mert nem kap eleget enni

-azért szültem, mert a férjemet meg kellett fogni.....stb..

2014. febr. 3. 17:44
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell erőltetni vele a kapcsolatot. Ne vigyétek hozzá. Ha ő jön, akkor meg, amit írtál, hogy csak akkor, ha józan.

Azzal nem kell foglalkozni, hogy miket mond etetéssel, neveléssel kapcsolatban, úgyis úgy csinálod, ahogy akarod. Ha csúnyán beszél, akkor elküldöd.

Ahogy kivettem a szavaidból senki sincs vele jóban, úgyhogy nem kell ezen agyalnod. Próbálj meg ne foglalkozni vele és minimálisra csökkenteni a találkozásokat.

2014. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%

off.

muszáj volt ilyen családba benősülni?

más nem volt?

2014. febr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Hát elég tudatlan ember. Szerintem hagyd a fenébe, aki így viselkedik, azzal nem érdemes foglalkozni. Nem is csodálom, hogy elvált tőle a nagymama. Ha részegen megy hozzátok, egyszerűen ne engedjétek be.
2014. febr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én férjhez mentem ebbe a családba, és nem apósomhoz mentem hozzá, nem fogok elmenni valaki mellett, akit szeretek, azért, mert az apja egy barom... :)
2014. febr. 3. 17:57
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
láccik h csak a pénZÉR MEMtél hoazzá
2014. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8as: és ez neked mégis miből látszik? Ez azért érdekelne...

Már ha egyáltalán ezt akartad írni...

2014. febr. 3. 18:10
 10/18 A kérdező kommentje:
Már csak azért is érdekelne, hogy miből gondolod, hogy a pénzéért mentem hozzá, mert a férjemet az édesanyja nevelte fel, aki finoman szólva egyáltalán nem gazdag, az édesapja sem, csak a párja, amit én nem is tudtam, mivel mi előbb együtt voltunk, mint apósom a párjával...
2014. febr. 3. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!