Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A párom nem érdeklődik különös...

A párom nem érdeklődik különösebben a születendő gyermekünk iránt. Van-e valaki hasonló helyzetben? Komolyan kell-e ezt venni?

Figyelt kérdés
Kismamákkal akkikkel találkozok itt-ott mindenki azt meséli hogy a párjuk mindig simogatja a hasukat meg kérdezgeti hogy hogy vannak meg sok leendő apuka megy a párjával vizsgálatokra meg tanfolyamra.Az én párom nem akart csináltatni babamozit(azt mondta fölösleges,ugyis látjuk mjd ha megszületik),nem akar bejönni szülésre,a 8 hónap alatt talán ha 2szer megsimogatta a hasamat,pedig nagyon akarta a babát.Sőt.Ő volt aki jobban akarta.Én még vártam volna egy kicsit vele.Tehát azt nem mondhatom hogy rá lett erőltetve v ilyesmi.Nem nagyon értem a dolgot.Ha valaki tud erről vmit mondani vagy tud olyan oldalt ahol lehet szakembertől érdeklődni ezügyben,akkor irja meg.Fontos lenne.
2008. nov. 12. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Bepánikolt. Ha nagyon akarta a babát, lehet fél, hogy elvszíti. Legyél türelmes, ha megszületik, minden más lesz. De a szülésre menjen veled.
2008. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Én is hasonló helyzetben vagyok mint Te, most vagyok a 18. hétben, sőt van már egy 3 éves gyerkőcünk is. Még egyszer sem jött velem vizsgálatra, sőt, ellenzi a felesleges pézkiadással járó plusz dolgokat, és nem szokta símogatni a pocakomat, de ettől még az én férjem a lehető legjobb apuka, nem cserélnék senkivel.

Lehet, hogy a Te párod is ilyen típus, attól még nem rossz ember, nem minden férfi tudja úgy kimutatni az érzelmeit ahogy mi nők szeretnénk. Majd amikor megszületik a baba, figyeld meg, hogy milyen gondoskodó apa lesz!

A személyes véleményem pedig az, hogy ha nem szeretne bent lenni a szülésnél, nem szabad erőltetni, nekem sem volt bent. Mi megbeszéltük, hogy amig a vajudás megy ott lesz,

aztán kimegy, nem látott semmit végülis.

Szóval nyugodj meg, majd kialkulnak a dolgok, hidd el!

Üdv.

2008. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj!A pasik sajnos nehezen tudják elképzelni h mi történik ilyenkor odabent,és egyáltalán velünk.Az előző terhességemnél én is átéltem ezt,azt mondta h nem tudja el hinni,meg h ha már meglesz,akkor más lesz minden.Nehéz a pasikkal,elég gyerekes ez a fajta viselkedés.A háttérbe aztán meg sokszor az van h ők is aggónak,de persze nem tudják h kimutatni..
2008. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Szia. Az én párom is ilyen. Néha megsimizi a pocakomat, de főleg, ha én rakom rá a kezét. Most a végén már látom, hogy kezd aggódni, de ő sem volt az a minta kispapa, aki elolvad a terhességemtől. Néha engem is bántott, de úgy gondolom, hogy ettől ő még várja a picit, és nagyon fogja szeretni, de gondolj csak bele mennyire megfoghatatlan ez neki. Még én sem tudom elhinni, felfogni, pedig bennem növekszik, meg mocorog, hát akkor neki milyen nehéz lehet. Majd ha megszületik meg fognak változni, legalábbis nagyon remélem. Kitartás! 38 hetes pocakos.
2008. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csatlakozom a többiekhez. Az én férjem is ilyen. Nehezen mutatja ki az érzelmeit, mások előtt meg szinte egyáltalán nem. Ha ketten vagyunk, akkor azért meg-megjegyzi, hogy hűűű, mekkora már a pocakom. Figyelmeztet, hogy lassan menjek a lépcsőkön, öltözzek fel, ne emeljek, meg ilyenek. De ritkán, nem mindennaposak ezek. De amúgy nem olvadozik meg sápítozik.

Mi is nagyon akartuk már a babát, és szinte ő előbb észrevette rajtam, hogy terhes vagyok.

Én türelmes vagyok vele, mert tudom, hogy belül nagyonis örül és büszke, de kifelé soha semmit nem mutat. Kívülállók nálunk is azt hihetnék, hogy az apuka közömbös.

Nekem csak az számít, hogy én ismerem az érzéseit és tudom, hogy ugyanúgy várja, mint én.

Bízz a párodban és legyél toleráns vele. Fogadd el, hogy ő ilyen típusú. Meglátod, nem lesz gond!:)

Sok boldogságot kívánok!

2008. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

a ferfiaknak a kis pocaklakó még nem igazan gyerek, majd ha meglatjak!


en meg csak 6 honapos vagyok, kerdeztem tole, nem akar vele beszelgetni, akkor tobbnyire elbóhockodja :D nagy nevetes lesz a vege. igazabol meg nem nagyon erti meg..


amikor kerem, hogy simogassa meg a pocim, akkor is lejebb simogat, amit már nem pocinak hivnak, bár p-vel kezdodik :))


ez nem azt jelenti, hogy nem szereti, csak nekunk mar elo, valosagos, hogyne lenne az, mi erezzuk! sajnos ok meg nem.


mondjuk az en parom eljon velem vasarolni, leul, es megvarja, amig vasarolok, es kozben panaszkodik :D ezert adtam neki feladatot, hogy valasszon ki egy csorgot, amit megveszunk.. nagy figyelemmel vegignezte az osszeset, persze mindent vettunk csak csorgot nem :))


babamoziert egyebkent az en parom sem rajongott, de nekem kimaradt egy genetikai uh, es azt 4dn csinaltuk meg, és ott azert, amikor latta, azert volt rá hatással.. amikor mondtam, hogy szeretnek a 30. heten is, akkor nem ellenkezett, mint eloszor


en azt tanacsolom neked, hogy finoman, fokozatosan vond be, meselj neki, hogy mi zajlik benn, tervezgessetek, adj neki "feladatokat", amitol szepen lassan tudatositja magaban, hogy már kispapa.


a szulesre bemenetel.. nezd, eloszor en nem akartam, hogy bejojjon, es a parom szerette volna, aztan en is beleeltem magam, es elkezdtem felkesziteni, hogy mi lesz, o meg teljesen bepánikolt, hogy hogy fog nekem fajni, és o nem tud segiteni, es hogy fogja elviselni.. meg megragjuk am mi is sokszor, hogy lesz, ez nagyon nehez dontes, lehet, neki is fog valtozni a velemenye az utolso pillanatban.


vizsgalatokra meg ugye akkor kiser el a parom, ha tud, es nem dolgozik, ettol ne hiszem, hogy kevesse szeretne a babat..


szerintem picit soteten latod a dolgokat, és tulerzekeny vagy, es keves a meghittebb pillanat, amitol ugy erzed, hogy szeretne, de ez nem azt jelenti tenyleg, hogy nem szeret, vagy nem szeretne, hanem hogy o igy éli meg.

2008. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!Én sem vagyok jobb helyzetben:(-Az én párom sem foglalkozik a babával,aki alig 3 hét múlva jelentkezni fog,papa-mama itt vagyok!Mi különélünk és erre ráment a kapcsolatunk is és én már nagyon belefáradtam ebbe az állapotba.Szeretném,ha vele is foglalkozna,puszilgatná,simogatná a hasamat,de ez nagyon ritka:(.Félek elhagy minket és anyósom erre gyúr!

Minden ót!37 hetes kismami

2008. nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!