Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kicsit el vagyok keseredve,...

Tavaszvan kérdése:

Kicsit el vagyok keseredve, mert úgy érzem, hogy a párom teljesen az anyjától függ. Mindent vele beszél meg, és mindenben az ő tanácsát kéri ki. Mostanában velem nem igazán beszéli meg a dolgokat, mert már megbeszélte az anyjával!? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kicsit el vagyok keseredve, mert úgy érzem, hogy a párom teljesen az anyjától függ. Mindent vele beszél meg, és mindenben az ő tanácsát kéri ki. Mostanában velem nem igazán beszéli meg a dolgokat, mert már megbeszélte az anyjával. Anyós mindig, mindenhol ott van. Egy udvarban lakunk, de külön házban, viszont ha a párom kimegy az udvarra, az anyja rögtön ott terem. Engem pedig gyakorlatilag levegőnek néz, mármint az anyja. Ha beszélgetünk a párommal, vagy szeretnénk kettesben lenni, akkor is megjelenik. Persze, ő nem tudja, hogy szeretnénk kettesben lenni, de nem kontrollálja azt sem, hogy mennyit lóg a fián, ill. rajtunk. A páromnak nagyon tetszik, hogy az anyja mindig ott van, de engem megfojt az állandó közelsége, hogy mindent lát, mindent hall, és mindenbe beleszól. Úgy érzem, hogy a privát szférámnak annyi. Már korábban szóvá tettem ezt a páromnak, de azt mondta, hogy az anyját támadom. Nem erről van szó, hanem arról, hogy a függetlenség és szabadság iránti vágyam teljes mértékig csorbul. Örülök, hogy jó a kapcsolatuk, de nagyon szomorú vagyok, hogy helyettem az anyjával beszél meg mindent. Biztos én tehetek róla, nem vagyok elég jó beszélgetőtárs, vagy nem vagyok megbízható. Nem is értem, miért nem költöznek össze. Már nem is szeretek kimenni az udvarra, mert feleslegesnek érzem magam, pedig nagyon szeretnék a párommal lenni. A páromnak nem fogom elmondani, mert én leszek a rosszindulatú. Egyébként már majdnem 4 éve élünk együtt. Semmi probléma nem lenne anyóssal, ha alkalmatlankodna állandóan. Én már 4 éve elköltöztem otthonról, anyáéktól, függetlenedtem, de a párom nem tud, és nem is akar.

https://www.youtube.com/watch?v=l_NesjOVdZ8


2014. márc. 22. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Négy év alatt már rendezni kellett volna! De nem késő! le kell ülni a pároddal , megkérdezni-válaszon Te, vagy az anyja! Ez évekig nem mehet! Fiatalok vagytok! (4 évtizeddel ez előtt ezt tettem, és sikerrel jártam!...) Sok szerencsét!
2014. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg már késő, mindig is késő volt. Egy ilyen férfi(?), nem fog megváltozni, mindig is csak egy kis tacskó lesz, aki az anyján csüng. Fogd magad, állj a kis sarkadra, és mondd meg a pasidnak, hogy ez és ez lesz. Ha meg vonogatja a vállát, és visszaszól, hogy ne szidd az anyját, akkor fogd a cókmókod és lépj le. Ha csak anyukádékhoz tudsz visszamenni, akkor menj oda. Hát nehogy már... ez beteges. Csak rajtad múlik a dolog, hiába vársz csodára, meg arra, hogy anyóspajtás meg a pasid megváltoznak. Nekik ez így tökéletes, ha nem vetted volna észre...
2014. márc. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az anyós itt a probléma, hanem a párod, akinek ez így jó. Megváltozni nem fog sem ő, sem a kedves mama, így rajtad áll, hogy ezt még X évig/évtizedig elviseled-e.

Én nem tenném, de hát nem vagyunk egyformák.

2014. márc. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudnák így élni.Ha születne gyerek és anyóspajtás véleménye más volna,mint a tiéd a gyerek ügyeivel kapcsolatban,akkor a férjed mellé állna és hamar rámenne a házasság.Költözést javaslok,de úgy gondolom,hogy már az egész bukott.
2014. márc. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én már 4 éve elköltöztem otthonról, anyáéktól, függetlenedtem, de a párom nem tud, és nem is akar."


Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez egy értelmetlen kapcsolat!

A párod nem látja be, hogy elvileg már felnőtt férfi, és nem tud elszakadni (vagy mint írod nem is akar) az anyjától.

2014. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal csomagolj és hagyd ott őket.Éljenek kettesben.Abban biztos lehetsz,hogy a párod agglegényként fogja végezni.Én most ugyanebben a helyzetben vagyok.Az anyjának az én párom a csicskása.Most keresek lakást magamnak.Itthagyom őket a francba.
2014. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos anyukám ugyan így járt a mamámmal ami immár 35 éve tart. Mindent megpróbált de itt apunak kellett volna változtatni. Nem tette és nem is fogja soha :(
2014. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!