Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire hagyjátok anyósotokat...

Mennyire hagyjátok anyósotokat beleszólni a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
Az én történetem, hogy 6 hós a kisfiam és nagyon szeretné ha rábíznám, de másra sem hagytam még, anyósomra meg nem is merném hagyni, mert "nem beszámítható". Tündéri kissrác, nincs vele baj, mindent megoldok vele együtt. Amíg kicsi nem szeretném másra hagyni. Anyós ezt támadásnak veszi, pedig nagyon sokat vagyunk vele. Minden hétvégén szombat, vasárnap és ki is szoktam menni a szobából, hogy ne zavarjam, csak a lakásból nem. Ebből van nálunk vita. Igazából az érdekelne, hogy kinél milyen viták voltak anyóssal az unoka miatt és hogyan oldottátok meg?
2014. ápr. 1. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Igazából vita nem volt soha, de nem hagytam/hagyom senkire nyugodt szívvel :) a férjemmel volt ebből vitánk, ugyanis ő állandóan le akarja hozzájuk "passzolni". Ha a férjemnek kellene rá vigyázni, egyből rohan vele az anyjáékhoz. Hozzáteszem minden nap látják, többször is vigyáznak rá születése óta. De hát soha nem elég...
2014. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Az kimaradt, hogy beleszólni nem szólnak bele semmibe, csak ez az állandó hagyjuk ott téma van. Egyébként nagyon szeretem őket :)
2014. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos eléggé birka voltam az elején, és hagytam hogy a fejemre sz4rjon (bocsi) anyósom, és még csak észre sem vettem. A férjem (!) hívta fel a figyelmem a dologra, onnantól máshogy láttam mindent. Pl: ne adjak banánt a gyereknek, nem vagyunk n1ggerek (ezekkel a szavakkal), minek pelenkázom olyan gyakran, csak pazarlás, otthon nem kell pelenka rá, majd kimosom, amit összecsinál..., aztán, mikor járni kezdett a fiam: miért nem adsz rá cipőt, sosem szokja meg...minek sétálgatunk minden nap, nincs semmi dolgom?.... miért nem beszél még? talán nem nézi a tévét? (komoly...) miért kell a gyereknek éjjeli lámpa? biztos az én butaságom csak, hogy fél a sötétben...és sorolhatnám reggelig...

Meguntam. Elmondtam a véleményem, hogy én szültem, mi tartjuk el, mi neveljük, és tanácsot elfogadok, de okoskodást nem...azóta sem kereste az unokáját, már 4 hónapja. Ez sokmindent elárul. NEM SZABAD HAGYNI, HOGY MINDENBE BELESZÓLJANAK. Ha a férjes csak egy kicsit is hajlik a szavukra, előbb-utóbb éket vernek közétek a viták, mi is majdnem így jártunk. Miielőbb tisztázni kell a dolgokat.

2014. ápr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Mi relatíve messze élünk az anyóstól, kb. 50 kilóméterre. A tömegközeledés a két város között borzalmas, be kell menni Budapestre, hogy hozzánk kijusson, vezetni meg autópályán nem szeret, így nagyon ritkán jönne. Szerencsére :)

Ha találkozunk, akkor néha azért megy a beleszólás, bár nem az az akaratos fajta, de tiszta hülyének néz, ha nem értek vele egyet.

Ez van :)

Apósom sokkal rosszabb, ő tényleg katasztrófa, elvárná, hogy elvihesse a gyereket (9hós!!) úgy, hogy a gyerek sír a kezében, félelmetesnek tartja, mert nem kedves vele, ráadásul lóg a cigi a szájából, ha kell, ha nem..

Nyilván engedem beültetni abba az autóba, ahol dohányoznak...

ahh...

2014. ápr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem gyerek előtt is nagyon jó kapcsolatom volt anyósommal, és ez szerencsére meg is maradt (igaz, 120 km-re laknak...)

Tanácsot , azaz véleményt szoktam kérdezni (mégiscsak felnevelt 2 gyereket), de nem hagyom beleszólni a dolgokba. Nyugodt szívvel hagyom rájuk a fiam, ha kell, de akkor megbeszéljük, mikor mit, mennyit adjon neki enni, mikor alszik, és a séta hogy van.

Szerencsére betartja ezeket, ezért nincs gond.

Most 1 éves a fiam, és már többször voltak együtt hagyva (varratszedésen, 6 hetes kontrollon...). És most elkezdtem egy tanfolyamot, néha úgy jön ki, hogy velük van egész nap a fiam.

Szerencsés vagyok, hogy jól áll a dolgokhoz. Néha nem érti, mit miért csinálok (miért nem kap tejet a fiam), de tiszteletben tartja az én döntéseimet.

2014. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Még pár hét van a szülésig, de szerencsém van az anyósommal. Nagyon szeretne jönni majd segíteni, babával foglalkozni, de mondta, hogy nem fog semmibe beleszólni.

Nagyon rossz élményei vannak a saját anyósáról, aki az alig pár napos babát kivette a kezéből, beleugatott mindenbe. Ezért is megfogadta, hogy ilyet nem fog tenni, mert tudja milyen rossz érzés.

Másrészt szerencsére nyílt kommunikációjú ember ő is, sértődés nélkül meg lehetett vele beszélni, hogy valamennyire előre egyeztetve szívesen látjuk bármikor, ha pedig nagyon fáradt lennék, akkor elküldhetem, nem veszi személyes sértésnek. Így tüske se lesz egyikünkben sem.


A fentiekben azért is vagyok biztos, mert számos vitás helyzetben működött már az, hogy érvekkel meg lehetett győzni.

2014. ápr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Anyósom 3 hetesen látta utoljára a 22 hónapos fiunkat, így nyilván nem hagyom rá, nem is ismeri. Apunál és a feleségénél valamint anyukámnál bármikor gondolkodás nélkül otthagyjuk, sokat segítenek. Mi 6 hónaposan már simán náluk hagytuk pár órára, ha dolgunk volt.
2014. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem igaza van az anyósodnak. Egy fél éves kisgyereket pár órára nyugodtan a nagymamájánál lehet hagyni. Mi ennél jóval korábban bevezettük, hogy minden héten egy délután pár órát az egyik nagyinál, másik héten a másiknál.


Így a gyerekek is nagyon kötődnek a nagyszüleikhez, és a nagyszülők is jobban ismerik őket.


Az nagyon beteges, ha fél évig a lakásból nem mentél ki a gyermeked nélkül.


A gyerekek annál jobban alkalmazkodnak, minél több új helyzet elé állítod őket. Semmilyen negatív hatás nem érné attól, hogy egy kicsit a nagyszüleivel van.


A saját szüleidtől is így félted?!

2014. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem voltál túl figyelmes, azt írtam, hogy az én anyósom nem beszámítható! Beteg szegény, de erre nem térnék ki részletesen ha nem baj. Egyébként a saját szüleimre sem hagytam még ott. Szerintem még ráérünk ezzel. A kisfiam tündéri, semmi gondja az alkalmazkodással, mert mint írtam azért a szobából ki szoktam menni.

2014. ápr. 1. 19:21
 10/13 A kérdező kommentje:
Természetesen maradhat. Ki mondott ilyet, hogy nem léptem ki a lakásból a gyerekem nélkül??? Számtalanszor kellett ügyeket intéznem úgy, hogy a fiamat nem vittem magammal, az apjával volt otthon.
2014. ápr. 1. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!