Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan szólítsam az apóst?

Hogyan szólítsam az apóst?

Figyelt kérdés
Anyósomat magázom és a beceneve után teszem a nénit, viszont az apósom Gyula, de mindenki csak Zsül-nek hívja, még senkitől nemhalottam hogy az anyakönyvezett nevén szólította volna valaki én meg nemtudom, hogy Zsül, Zsülbácsi vagy Gyuszibácsi esetleg Gyulabácsi. múltkor az anyós valamit kérdeztem es akkor ugy mondtam, h. Zsül,ő is jelen volt de egyikük sem szólt, hogy hol marad a bácsi,amúgy magázom őt,megkérdezni meg nemmerem, mert már régóta együtt vagyok a fiúkkal, de eddig nemlaktunk együtt nem volt rá szükség, de furcsának érzem bácsi nélkül meg hát bácsival is.
2014. ápr. 4. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Kerdezd meg a fiukat vagy az apost.
2014. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Párom kérdezte azt mondta mindegy, de ha mindenki zsülnek szólitsa,meg nálam fiatalabb is, csak nekem furcsa a bácsi nélkül,olyan mintha nem tiszteném, bácsival meg lüké hangzik
2014. ápr. 4. 12:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Én megkérdezném az apóst, hogy hogyan szólíthatom.

De ha mindenki Zsülnek hívja, akkor a Zsül bácsival nagyot nem tévedhetsz. Hiszen azt írtad, anyóst is a úgy hívod, hogy a beceneve+néni.

2014. ápr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
79%
Papós.
2014. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
tegez téged? mert akkor hívd úgy, ahogy akarod
2014. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
engem tegeznek, én magázom őket, múltkor elfelejtkeztem és véletlenül kicsúszott hogy Zsül legyenszives adja oda, nemszólt semmit csak rámnézett, de lehet azért meg még sose szólítottam őt sehogy,viszont nemszólt, hogy hol marad a bácsi, amúgy a kapcsolatom apóssal nagyon jó, már amolyan baráti,már amennyire lehet barátság após-meny között
2014. ápr. 4. 12:38
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát attól, hogy magázod, még nem muszáj hozzátenni, hogy "bácsi". Csak úgy kicsit hivatalosan hangzik. :D
2014. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem szólítsd úgy ahogy neked kényelmes, és amikor így megszólítod, akkor kérdezd meg tőle, hogy szólíthatod-e így? Mi apukámat "Papi"-nak hívjuk, és amikor a férjem száján ez így kicsúszott, akkor szemrebbenés nélkül megkérdezte tőle, hogy szólíthatja-e papinak? :) Vicces volt. :D
2014. ápr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

ha letegezett téged, akkor tegezd vissza


kicsit ciki is, hogy ő tegez, te meg szolgalelkűen magázod

2014. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pedig tőle kéne megkérdezned :)

Hány éves vagy és mióta vagytok házasok?



Egyébként én is magázom az anyósomat és az apósomat is, soha fel nem ajánlották, hogy tegeződjünk. (Alapból furcsa, hogy engem simán letegeztek, főleg apósom részéről, mivel neki max. én ajánlhattam volna fel a tegeződést és nem gyerekként kerültünk össze a férjemmel)


De ők vidéki, falusi emberek, más mentalitás, más szokások, elfogadtam, hogy így van.

Magázódva is el tudom őket küldeni a búsba, ha arról van szó :D

2014. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!