Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elegem van az anyósomból! A...

Elegem van az anyósomból! A gyerekem meg őt szereti jobban?

Figyelt kérdés

Némi hisztéria következik, ami már régóta bennem van, de nem mondom senkinek, mert félig- meddig szégyellem magam. Magamat is és az érzéseimet is.


Adott egy párkapcsolat, jó és persze rossz dolgokkal, és a legjobbal, egy 15 hós csodafiúval. Nem vagyok mintaanya, nehéz is volt a váltás elkényezetett "hercegnőből" anyává válni, leküzdeni a  temperamentumomat, de mindig igyekeztem a legjobban adni a kisfiamnak.

És adott egy kedves, rendes, segítőkész anyós, akiért tényleg összetehetné bárki a kezét. Én mégis a falra mászok tőle, egyre inkább.

Először is, majd' mindennap átjön. Jó persze, jó nyugodtan végezni mondjuk a fürdőszoba takarítást, míg lefoglalja a gyereket, de akkor is mindennap? Vagy hetente 5x? Csak mert épp arra járt, boltba, fodrászhoz, csak úgy? Vagy állandóan főzni ránk? Mert tök jó, minek robotolni a szellőztethetetlen konyhában, mikor az anyós úgyis főz magára, itt lakik nem messze, amúgy is meghalt két éve szegény após, legalább van mivel elfoglalnia magát. De hiába mondom, hogy legalább hétköznap én szeretnék főzni, ha szerdán beállít, hogy hogy csinált egy kis főzeléket az unokának, meg vett akciós húst, mit csináljon csütörtök-péntek?


És imádja a kisfiúnkat. Az unoka is őt. Nagyon. Én meg utálok lassan rájuk nézni, féltékeny vagyok, szaranya. Mert nagymama mindig tud játszani vele, ha még sem, a szaranya viszi el, hogy a 70 éves anyós le tudjon végre ülni. Mert amúgy cipelné egész nap a hónapok óta rohangászó kiskölyköt, aki persze élvezi az uralmát és hangos parancsszavakkal utasítja "gyaloghintóját". Ha kettesben vagyunk, mi nagyokat sétálunk, fogócskázunk, focizunk, sőt, egyedül is elmegy "világot látni". Ha ott a mama, akkor bezzeg állandóan fel/át/hozzákéredszedik, én pedig le vagyok szarva. Különben is én vagyok, akitől kapja az utálatos dolgokat: a szaranya nem veszi fel mindig, a szaranya nem engedi a csupacsoki muffint, a szaranya ideges, ha már megint nem alszik stb.

Ma meg is kaptam egy rokontól, hogy a gyerek láthatóan jobban ragaszkodik hozzá, mint hozzám, az anyjához.

Most romokban vagyok, totális csődtömeg, akit a kisfia szeret tán, de a nagyi a csoda, aki meg is érdemli az imádatot, hisz tényleg annyit tesz értünk, kedves, segít, ahol csak tud, én meg nőjek fel, ne féltékenykedjek.


Utálom, hogy így érzek, utálom, hogy nem vagyok elég jó, utálom, hogy a kisfiamnak nem én vagyok a csoda.


2014. máj. 10. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem te jó dolgodban nem tudod mit képzelődj be magatoknak. Lehet jót tenne ha visszamennél dolgozni, nem lenne ennyi időd hülyeségekre.
2014. máj. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is hasonló a szitu csak nálunk az van, hogy párom lánya (akit én nevelek, mert az anyja évek óta lesz@rja) jobban szeret párom szüleinél lenni, mint velünk. Itthon ugye nincs naponta nyóc' csoki, dörmi hegyek, meg jégkrémhegyek (egyébként is hajlamos a hízásra elég rendesen). Itthon nem ülhet ovi után egész nap a tévé meg a laptop előtt na és persze itthon rendszer van, ott meg azt csinál amit akar. És már egyre inkább hangoztatja is, hogy a nagyapánál jobban szeret lenni, mint itthon. Sajnos ez a mi hibánk is, hogy odaszoktattuk ennyire, hogy hagytuk hogy minden héten vigyék a nagyszülők és bevallom már kedvem sincs veszekedni meg harcolni velük egyszerűen nem érdekel már. Itthon az van amit én mondok abból nem engedek, ha szar (pót)anya vagyok, ha nem. Ha apóséknál vagyunk ugyanúgy az én szabályaim érvényesek, ha egyedül van ott akkor meg úgyse tudok mit tenni. Viszont remélem tanulok annyit belőle, ha megszületik nemsokára a babám nem fogom hagyni, hogy ilyen sűrűn ott legyen náluk. Szerintem ha az anyós átmegy ne engedj a gyerekednek. Ugyanúgy az legyen amit te mondasz tök mind1 hogy az mások szerint helyes vagy nem helyes. A te gyereked úgy neveled ahogy te akarod. Meghallgathatod mások tanyácsát,de nem vagy köteles meg is fogadni. És igen van az a segítség ami már sok tud lenni. Mikor én is végre majd 30 évesen elköltöztem otthonról (sajnos utólag jöttem rá, hogy hamarabb kellett volna, mert anyám uralkodott rajtam csak nem vettem észre) akkor elkezdett anyám is meg mamám is állandóan hívogatni telefonon, meg mamám is főzött, hozta nekünk a főtt kaját stb. persze csak segítő szándékkal, jóindulatból, mert jajj szegény unokám éhen ne haljon főleg így hogy babát vár, de nekem már gyomorgörcsöm volt mikor megszólalt a csengő, de nálunk idővel szerencsére lejjebb álltak. Szerintem nyugodtan mondhatod az anyósnak mikor viszi mondjuk a kaját, hogy jajjj mama holnap ezt vagy azt a kaját csinálok, ne főzzön majd viszek át magának is. Én mondanám normálisan neki, hogy oké heti 1x 2x segítség ha főz, de szeretnél te is főzni. Mindenképp a tudtára kell adni, hogy állítson magán, lehet megsértődik de majd megbékél, de legalább eljut a tudatáig hogy ez a nagy segítség neked már sok. Másik mamámat anyuk állította le, hogy ne járkáljon a nyakunkra, megsértődött aztán azóta viszábbvett ő is.
2014. máj. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg még időben vagy, hogy tehess a dolgok alakulásáért...

először is, ha anyós picit is hajlik a kompromisszumra, akkor kerek-perec meg kell vele beszélni, hogy x napokon ne jöjjön át. Mondhatod kamuból, hogy mittomén, babafoglalkozásra jártok, vagy ha nem sértődős annyira, akkor indok sem különösebben. De amúgy a legjobb lenne, ha tényleg kitalálnál valami olyan rendszeres programot, amit a fiad élvez és amit KETTEN csináltok. Mert kellenek az élmények... nem azt mondom, hogy monst biztos nincs, mert nekem az jött le, hogy igyekszel odafigyelni minden tekintetben a gyerek igényeire. De gondolj bele: nagyi megjön, kifulladésig 150%-osan csakis unokázik, amit a gyerek ugye maximálisan levesz és hát ki is élvez. Míg anya ugye nem tudja ezt kivitelezni, mivel mos-főz-takarít stb. TAlán szerepet kellene cserélni mamikával kicsit, ha annyira segíteni akar, akkor azt tegye lehetővé, hogy kicsit a fiaddal lehess mindenféle kötöttség nélkül.

Megfőz? Tök jó, beszéld meg az öreglánynal, hogy n hozz át, majd amikor ti sétálni mentek, elhozzátok. Kicsit maradtok, ami mondjuk belefér a napirendbe, mami is unokázik kicsit, de aztán te döntöd el ugye, mikor elég a jóból. Hazajöttök és aznapra mamai ki van pipálva...

A pároddal azért finoman érdemes lesz egyeztetni mindenképpen. Nem tudom, mennyire lát bele vajon hogy mi zajlik benned, de optimális esetben és ha ügyesen tálalod akkor partnerré válhat számodra ebben is.

Amúgy nem hiszem, hogy szégyellned kéne az érzéseidet. Inkább a megoldáson töprengj, ne a tépelődésbe süppedj bele, az nem fog változtatni semmin. Ha így érzel, akkor ez van, ezt kell megoldani.

Egyébként tudatosan is hatni lehet magunkra, ha pl az első indulatos impressziónkat megvizsgáljuk kicsit kívülről egy szitu kapcsán. Felhorgad benned a zöldszemű, de gondolj arra, mennyivel gazdagabb lesz az a gyerek, aki a nagyszülőjével mély kapcsolatot ápolhat. Én direkt törekedtem ennek a kialakítására az enyémeknél, mindkét nagyszülői oldal felé (nagyon praktikus ez egyébként több szempontból is, főleg a későbbi évek során láthatod majd meg az előnyeit). Anyám hasonló kaliber, mint a a te anyósod. Nála apránként, tudatosan építgettem le az iszonyú nyomulást, és sikerült végül valamiféle kompromisszumos szinten maradni (néha újra-meg újra le kell szedálni picit), működik a dolog. Imádja az unokáit, csak nekik él, és ők is szeretik nagyon a mamit és én ennek rettentően örülök. De a saját családi nyugodalmunk érdekében nagyon odafigyelek, hogy mennyire mélyen engedem be a mindennapjainkba. Ha hagynám, itt lakna velünk, csak akkor én rövid úton mennék a zártosztályra


Még egy kis ötlet, ha esetleg ilyesmiben nem gondolkoztál eddig: iktass be a fiaddal közös kis szertartásokat, most még kicsi, de ahogy nő és nyílik a dolgokra, annál könnyebb lesz ezt kiaknázni. Közös viccelések, esti altatós kívánságműsor(értelmes keretek között persze), bevált bibigyógyítós ringatás-ragtapaszozás stb. Alakítsd úgy a napirendet, hogy aktívan tudjatok egymással lenni, pl ne a délelőtti játékidőben jöjjön anyós, hogy "lefoglalja míg te ezt-meg-azt megcsinálod". Nem. Foglalkozz te a gyerekkel, programozzatok, itt a jó idő, barangoljatok stb. A mamával is menjen el mondjuk heti 1x egy délelőttre nélküled, nem lenne baj, ha nem asszisztálnál mindig nekik. És ezt az időt fordítsd valami olyasmire, ami feltölt téged....


szedj magnéziumot, és ne idegeld magad azon, hogy most éppen nem jól jön ki az alvásidő stb. Hacsak nem valami program miatt kell haptákba igazodnotok, akkor nem tökmindegy, csúszik-e mondjuk egy órával a napirend, vagy sem? Légy picit rugalmasabb és elnézőbb - főleg magaddal szemben.

A kedves rokonok véleményét meg nagy ívben sz*.rd le! Ha legközelebb beszólna, én finoman elküldeném a halál f*.szára, okoskodjon ott... ha ennyire tapló, hogy ilyet kijelent, akkor szerinted mennyire lehet adni a véleményére? Csak kihasználják a bizonytalanságodat, talán irigyek is némileg, na meg milyen izgi már látni a szenvedésedet? Ne add meg nekik ezt az örömet! Mosolyogj rájuk szépen, és jelentsd ki, hogy óhh, igen, épp ezért fogsz a MAMINAK szülni még egy gyereket. De nekik is szülsz szívesen, biztos őket is jobban fogja mindahány gyereked szeretni, mint téged...

vehhh, utálom az ilyen kreténeket. amúgy bocs. nekem is a barátaim az engesztelés a rokonságomért....


kitartás, fel a fejjel, aztán csak okosan :)

2014. máj. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Ha a nagymama nincs ott, veled játszik. Ha ott van, akkor meg vele. Jobban örülnél, ha nem szeretné a nagymamáját?

És hogy te akarsz a csoda lenni a kisfiadnak... te sosem leszel csoda, a bázis vagy.


Szerintem kicsit eltúlzod a féltékenykedést.

2014. máj. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak szimpla féltékenység van benned. de nem rosszindulatú. a nagymama azért nagymama hogy elkényesztesse az unokát. hidd el nagyon jo lesz ha majd felnö és ugy tud visszagondolni hogy neki milyen szuper nagymamàja volt. most nehéz ezt elfogadni de majd amikor már nem lesz a nagymama akkor majd ràjössz milyen jo is volt amikor naponta ment. a gyerek érdekeit nézd, és tedd össze a két kezed hogy ilyen jó nagymama jutott a gyermekednek. te vagy az anyja ezt a gyerek is tudja, téged nem ugy szeret mint a nagymamàt de attól még hagy rajongjon a nagyiért ha egyszer megérdemli.én nem látok semmi olyat ami miatt elkéne tiltani ami miatt ritkàbban kéne menjen. ilyen egy igazi nagymama, lehet neked nem ilyen volt de hidd el hogy ez igy Szép és jo ahogy van.
2014. máj. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben hasonló dolgokat látok, hogy a nagyi a kedves, aki mindent megenged, vele mindent lehet, az anya pedig a szigorúbb, aki azért szabályokat állít fel. Ez így van jól. A szülők neveljék a gyereket, a nagyszülők meg kényeztessék el. Gyerekkoromban nálunk is így volt, imádtam a nagyszüleimet, velük játszani, minél többet velük lenni és ha ők jelen voltak nem igazán foglalkoztam a szüleimmel. De megnyugtatlak hogy ettől függetlenül a szüleimet jobban szerettem és nekem ők a csoda. Szóval nyugi :)

Annak meg tényleg csak örülj, hogy anyósod megy minden nap, segít neked főzni-takarítani, elvan a gyerekkel. Sokan két kezüket tényleg összetennék egy ilyen mamáért.

2014. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ÉN történetemet írtad le,komolyan azóta is mosolygok.

Nálam viszont az a helyzet ,hogy mindenre meg tudtam eddig tanítani amire az anyós képtelen volt ,olyan titkaink vannak amiről az anyós nem tud. A kisfiam 2 éves,lehet hogy szalad a mamához ,de azért figyeld csak meg...Anya csak egy van!

2014. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezek normális érzések, csak ne hagyd, hogy teljesen el is hidd, hogy szaranya vagy! A nagyi az nagyi, sosem lesz helyetted ő az anya. Másokban is tombolnak néha ilyenek, én megéltem ezt is, azt is, volt nagyink olyan, aki nem foglalkozott a gyerekkel és nagypapa, aki mindent a kezébe ad még 13 évesen is, mindegyikkel vannak "gondok". Nálunk is az van, hogy kicsit megbolondulnak a gyerekek, ha jönnek a nagyszülők vagy mi megyünk, amit már megtanulnak elfelejtik rögtön, és néha a nagyszülőket is kell "nevelni", ha engedik. Az egyik hozzászóló írta okosan, igen, kell idő, amit csak kettesben töltesz a kicsivel. Ne engedd, hogy mindennap jöjjön (nekem a heti 1 is kimerítő tud lenni, ha több órán át ott van), és próbálj meg vele szót érteni, hogy bizonyos dolgokat ne tegyen, amit nem szeretnél. Igen, csinálj közös programot a kicsivel, játszótér, kirándulás, séta, ahová a nagyi nem jön, vagy heti egyszer engedd át a nagyihoz, és te csinálj szabad programot, akkor nem látod, hogy kínlódik szupernagyi, mikor ő altat vagy ő sétál egész nap a kicsivel, de mellette főznie is kell, meg mosogatni, meg uzsit készíteni... Nem gonoszságból mondom, de nekünk inkább ez jött be, ha heti egyszer átmehet a kicsi, minthogy a nagyi jöjjön-menjen a lakásunkban, míg én főzök-dolgozok-a legkisebbet szoptatom, stb. Vigye csak el, és kicsit kínlódjon ő is, akkor majd kicsit következetesebb lesz és megérti, hogy miért nem engedhet meg mindent neki :) És egy tapasztalat, tudom, hogy ez is rossz tud lenni, de én megéltem a másik oldalt is, az érdektelenség is nagyon tud fájni, akkor már ez sokkal jobb! Állítsd fel te a szabályokat, és a nagyi kövesse azokat!
2014. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, követed még a válaszokat, anno olvastam ezt a kérdést, de nem volt időm hozzáirni Csak annyi, hogyha a világ legjobb fej embere jönne hozzám minden nap, azt sem bírnám elviselni. Kell az embernek intim szféra, kellenek lazán napok, amikor ura a saját konyhájának, és egy gyereknek is kell olyan nap, amikor nagyi nem kényezteti. Nem értek egyet azzal a hozzaszoloval aki azt írta, milyen jó, hogy nagyi minden nap ott az. Ez minden, csak nem jó.
2014. jún. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!