Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Haragudnátok a párotokra...

Haragudnátok a párotokra ezért? Nem mondta el, hogy ennyire utál az anyja.

Figyelt kérdés

Elég sok éve vagyunk egy pár,együtt élünk régóta.Havonta megyünk a szüleihez.Az anyjával olyan semmilyen a kapcsolatunk,elbeszélgetünk legtöbbször a semmiről.Időnként próbál kioktatni,irányítani minket,amit egyszerűen nem veszünk föl,csináljuk,ahogy mi jónak gondoljuk.

Nem gondoltam,hogy utál.Azt tudtam,hogy nem engem szeret a világon a legjobban,az én hatásomra költözött el tőlük a párom elég messzire,de ezt nem gondoltam olyan egetrengető problémának,felnőtt,ez a normális.

Azonban most visszajutott a fülembe,elhord mindennek az anyja,szid akinek csak tu.

Rákérdeztem,párom tudott erről,próbálta csititani az anyját,de nem épp a csitiható fajta.

Viszont nekem nem mondta el,hagyta,hogy kedves legyek az anyjával (mindig személyreszóló ajándék,érdeklődés a hogyléte felől,segitségnyujtás mindenféle dologban,illetve hogy gyakran látogassuk őket,az is rajtam múlt eddig)

Értem én,hogy nem akarta hogy rosszul érezzem magam,de most mégis rosszul érzem magam.És nem azért,mert utál az anyja (majd fog kedveskedni,ha rájön,ha én nem megye, a fia sem megy hozzá),hanem mert nem mondta el.


2014. máj. 27. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom ilyen helyzetben én mit tennék a párom helyében, emiatt azt hiszem nem is haragudnék rá. A család csak a hozadék, ő a fontos végülis, meg legalább annyi legyen, hogy tudtok kulturáltan viselkedni az anyjával egymás társaságában, aztán megy mindenki a dolgára utána.
2014. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ő a fontos persze.

De eddig nem járkáltam volna olyanhoz,aki utál,nem kedveskedtem volna,lett volna jobb dolgom is.

Na nembaj,most már legalább tudom,közelébe nem megyek többet.

2014. máj. 27. 16:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele az ő helyzetébe. Így is szarul érezheti magát, téged választott, téged próbál védeni, az eltelt évek ellenére az anyja nem változik. Mi történt volna, ha elmondja? Két tűz közé kerül, senkinek nem tud majd jót tenni. Így inkább hallgatott, húzta az időt, amikor szembefordul egymással két nő, akiket szeret. Nyert pár évet.

Mellesleg én se mondtam az exemnek, hogy utálja anyám. Jobb lett volna? Nem.

2014. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem haragudnék meg a páromra, inkább büszke lennék rá. Érzelmileg erős emberre vall, ha ennyi éven át tudott úgy lavírozni az anyja meg közted, hogy te semmit nem érzékeltél az anyós utálatából. Inkább azon gondolkodnék el, hogy hogy-hogy én nem éreztem meg. Mert az ilyet az ember meg kell hogy érezze.

Amúgy nem tartom jó ötletnek hogy durcisan most akkor oda se mész többet. Legyél te a bölcsebb, az okosabb és tarts annyi kapcsolatot vele, amennyi ahhoz kell, hogy a párod boldog legyen.

2014. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Megint egy falusi anyós.Jól gondolom?


Ne foglalkozz vele.

2014. máj. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem haragudnék de a kedves mamit ezek után levegőnek nézném és muszályból találkoznék vele esetenként. Ha nem mentek akkor azért is te leszel a hibás anyósod szemében majd meglátod :)
2014. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Engem max akkor bosszantana, ha olyan dolgokat osztottam volna meg vele, amit akkor nem tettem volna, ha tudom, hogy hogy is áll hozzám valójában.


Amúgy én is így vagyok anyósommal és nem mindig vagyok benne biztos, hogy jó így. Mármint a boldog tudatlanság lehet jobb lenne? A férjem véleményén úgy sem változtat, mindegy mit csinál/mond, viszont így mindig azon kattogok, hogy vajon mit talál ki már megint, miket mond, mit fog csinálni, szervezkedni, próbálkozni. Rosszul vagyok, ha menni kell, amit a férjem nem erőltet, de azért évente 1-2x megjelenek én is, mert nálunk is úgy van, hogy a hátam mögött utál nagyon, szemtől-szemben nem, így aztán még amiatt is én lennék a szemét, hogy hát miért nem megyek, de megmondom őszintén arra meg se kedvem, se energiám, hogy leálljak vele nyíltan veszekedni.


Na mindegy, szóval egyrészt jó az, hogy tudod, de hidd el, lehet hogy eljutsz odáig, mikor hálás leszel a párodnak, hogy nem mondta el, mert legalább nem idegesítetted magad azon is. Amúgy is, hogy mondja el? Szívem, anyám utál? Én magamtól jöttem rá, a férjem csak nem tagadta, meg aztán mikor nála is fúrt az anyja mindig elmondta mit csinált, meg mit mondott. Manapság már nem mindig hozza fel, mert tudja, hogy nagyon ideges leszek a dologtól és nem szereti, ha valami bánt, arra meg már rájött, hogy hiába mondja, hogy ne is foglalkozzak vele, mert az nem csak így megy.

2014. máj. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos pont nemrég mondtam el neki egy olyat,amit ha tudom,hogy mi van,akkor sosem tud meg.Onnan jutott vissza hozzám,hogy ő ezt másnak elmesélte kárörvendve.

Ezért is zavar,hogy nem mondta el párom,legalább azt,hogy vigyázz,ne legyél anyámmal túl bizalmaskodó.


jó,észrevehettem volna én is,de betudtam annyinak,hogy rosszul érinti,hogy messze költöztünk.

2014. máj. 28. 08:38
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Ezeket nyugodtan mondd el a párodnak is, mindenképp beszéld ezt meg vele, de higgadtan. Érthető a te álláspontod is, és az övé is, de szerintem te inkább az anyjára vagy mérges. Amíg nem őt támogatja ellenedben, addig szerintem nincs ok vitára köztetek.
2014. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozunk,csak rosszul esett. De a mi kapcsolatunkon ez csak annyit vltoztat,hogy nem lesz fix program az anyja ltogatsa.s amiröl most kiderült,hogy mi a véleménye(arra,hogy elvetéltem,annyi,hogy dekr,hogy nem maradtam ott az asztalon),remélem promnak is elég egy jidöre belöle.
2014. máj. 28. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!