Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátom anyja tönkre akarja...

Barátom anyja tönkre akarja tenni a kapcsolatunkat. Már nem bírom ezt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve vagyunk együtt a párommal. Más városban lakunk, így sajnos keveset tudunk együtt aludni akkor is csak náluk. Vagyis csak tudtunk mert az anyja miatt már nem is megyek oda. Nagyon sokat tűrtem mondván én vagyok a fiatalabb és nem akartam vele rosszba lenni de már elviselhetetlen. Barátom már hónapok óta tervezi a költözést, szólt is neki h tudjon róla, de mióta érzi hogy közeledik az a nap h elmegy, mindent megtesz hogy közénk álljon. Kijelentette hogy ha elköltözik a barátom nem érdekli ugyanúgy főzni mosni fog rá, gondoskodni fog róla ha tetszik ha nem. A 2 éves évfordulónk előtt felhívott hogy menjek már el vele meg a másik fia új barátnőjével fodrászhoz de barátom nem jöhet. Mondtam neki hogy majd máskor mert ép akkor ünnepeljük az évfordulónk, mire elhordott mindennek hogy nézzek magamba, és hogy ennyibe veszem őket. Majd rám nyomta a telefont sírva , és elterjesztette hogy kiosztottam őt. Nem rég mikor ott voltam hétvégén, ( neki a vasárnap szent) , nem éreztem jól magam, pihentünk a barátommal. Elkezdett ordítozni hogy kész a vasárnapi ebéd menjünk le. Mondtuk hogy majd később. Erre úgy megsértődött hogy azóta nem szól hozzám. A napokban pedig egy közösségi oldalon nyilvánosan kiírt rólam dolgokat hogy én képtelen vagyok alkalmazkodni, megalázom őt és miattam megy el a fia ami borzasztóan fáj neki. Ebből persze családi botrány lett mert a szüleim is megharagudtak rá. Régebben előfordult olyan is hogy felhívta anyámat és neki panaszkodott rólam. Állandóan sajnáltatja magát, és azzal dobálózik hogy fiatal csitri vagyok hozzá, és nem tisztelem őt. Már a másik fia új barátnőjét is ellenem fordította. Nem tudom mit tegyek , nem bírom már ezt.Barátom kiáll értem maximálisan, de tudom hogy fáj neki hogy állandó balhé van az anyjával. 19.L
2014. márc. 11. 09:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy a vasárnapi ebédre nem mentetek le, szerintem is sértő volt. A többi dologban viszont nagy valószínűséggel igazad van.


Próbálj vele leülni beszélni. Esetleg szervezzetek a barátoddal olyan programot például egy mozit vagy egy kávézást ahova elhívjátok az anyukáját. Próbálj közeledni, mert a párodnak ő az anyja és persze, hogy kiáll melletted, hisz szeret, de az anyukáját is szereti és őt fogja legjobban megviselni ez a helyzet.


Barátod amúgy menni idős? Van saját keresetetek? Fenn tudnátok tartani egy lakást? Sok 19 éves tudja, de azért kérdem, mert én ennyi idősen nem tudtam volna.

2014. márc. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Az ilyet sosem értem. Miért nem mentek hozzátok?
2014. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Ezt a barátodnak kell az anyjával tisztáznia.


Olyan nincs, hogy az anya "akkor is" fog fözni-mosni rá, ha elköltözik. Egyszerüen nem kell neki kulcs a fia lakásához és csak akkor jöhet oda, ha a fia beleegyezik. A mosás-fözés így eleve szóba sem jöhet.


A vasárnapi ebédnél azért valamennyi igaza van az anyukának, de nem kell odamenni hozzá és nincs probléma.

2014. márc. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ő 20 éves és dolgozik, jól keres, csak még nem sikerült albérletet találnia abban a városban. Én még tanulok. Azért nem tudunk hozzánk jönni mert húgommal egy szobánk van.
2014. márc. 11. 10:06
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Ebben az esetben szerintem akkor várjatok, amíg a fiúd ki tud majd venni egy kis albérletet kettőtöknek.
2014. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
ismerős a szitu, én 17 voltam mikor összejöttünk a barátommal. Az elejétől kezdve tudtam, hogy utál az anyja. a másik Fiának a barátnőjének nyalata a seggét, külön főzött neki ha jött, tuti kajákat, velem a 4napos pörköltet akarta megetetni. Mindig takarítottam náluk főztesm sajátpénzből stb, és az volt, hogy én nem csinálok semmit. A végén szakítottunk a barátommal mert nem bírtam, de pár hónap múlva megint összejöttünk, akkor már nem is csináltam náluk semmit. A Fiát is pénzeszsáknak nézte, egyfolytában azzal jött, h a barátom nem ad haza semmit, mert mindet rámkölti. pont nyaralni voltunk, mikor írt nekem az anyja, hogy kirakta a barátom cuccát a garázsba, vigyük el. Utána jött fb-n kiírta a falamra hogy tönkretettem a családját. nyaralás után hozzám költözött a párom, Mindenkit beetetett hogy barátom pénzéből ujitom fel a lakást, a másik fia is rámförmedt és leírtam, hogy a földeladásból van x összegem amit házra költöttem.. Az öccse rájött dolgokra, igy vele javult a kapcsolatom, de ugyanugy nem járok a párom anyjához, Továbbra is mocskolódik, de nem törődök vele. ha elköltöztök akkor próbálj meg nem foglalkozni vele, és el se Menj oda, pár hónap és megnyugszik..
2014. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Annyira jól keres, hogy majd téged is el fog tudni tartani, amellett, hogy fizeti a rezsit, meg az albérleti díjat?
2014. márc. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
szóval majd te elvárod, hogy a párod tartson el?
2014. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen jól keres, de én amíg tanulók nem költöznék oda ,csak mégis többet tudnánk együtt lenni.
2014. márc. 11. 10:23
 10/17 A kérdező kommentje:
Erről szó sincs.
2014. márc. 11. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!