Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyum mindenbe beleszól, a...

Anyum mindenbe beleszól, a párom szerint jobb lenne elköltözni, ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok 21 éves párommal 3 éve vagyunk együtt, és egy hónapon belül érkezik a kisbabánk is. Nem tervezett terhesség, így alakult, de mikor megtudtuk a pozitív eredményt örültünk neki, mi is a párunkkal, szüleink is kivéve anyumat. Ő amikor megmondtuk neki teljsen be volt pánikolva hogy most mi lesz, mivel az iskolát még nem fejeztem be, hogy fogok egy gyereket felvenvelni (ő 20 évesen lett először terhes) stb. Azóta ez valamennyire változott izgul és örül hogy nagymama lesz. A probléma ott kezdődik hogy mindenbe beleszól. Nálunk lakunk a párommal így anyum mindenbe belelát, és ha neki valami nem tetszik úgy ahogy mi csináljuk abból nem csinál titkot, ráadásul még mindig feljár a szobámba pakolni, (még akkor is ha rend van csakhogy rendezkedhessen, pedig már a párom holmijai is ott vannak), ha meleg ételt akarok készíteni a páromnak amit szeret hogy legyen mivel várnom ha hazajön a munkából odajön, beleszól hogy ezt nem így kell/ nem így szokta, nagyon ritkán haggyja hogy egyedül csináljak bármit is.( Pedig nem vagyok béna, csak szerinte minden csak úgy jó ahogy ő csinálja.) Én már mondtam neki nem is egyszer, a szoba miatt kamaszkorom óta veszekszünk és az utobbi időben mondtam már neki hogy nagyon örülnék ha hagyna önállósodni pl főzés terén, de igazából minden téren. Tudom hogy nem akar ő rosszat, csak izgul a baba miatt (1. unoka) de nem lesz ez így jó, látom a páromon hogy egyre fogy a türelme, egyre gyakrabban mondogatja hogy költözzünk az ő szüleihez. Tudom hogy van benne igazság amit mondd, mert így nem fogunk tudni önállósodni, viszont anyumat se akarom megbántani, mert nem akar ő rosszat. Ilyenkor mit lehet szerintetek csinálni?
2014. jún. 17. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút külön kell költözni, csak ti hárman. Az ő anyukája ugyanúgy beleszól dolgokba majd.

Tessék megmutatni a világnak, hogy felnőtt emberként tudtok gondoskodni magatokról és a kicsiről, és nem szorultok senki támogatására.

2014. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk lakunk a párommal - gyerek szülsz a gyerekszobádba? tessék költözni és oda szülni!

hogy költözzünk az ő szüleihez - felnőttek vagytok a javából!

gratula!

2014. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Egyik szülőhöz se költözzetek, mivel abból is csak konfliktus lenne, az ő anyja is be fog majd szólni nehogy azt hidd, hogy nem. Legyetek önállóak, költözzetek.
2014. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Külön albérlet, szülők nélkül. Ha elég felnőttek voltatok ahhoz, hogy összehozzatok egy gyereket, akkor ahhoz is legyetek felnőttek, hogy önállóan eltartsátok magatokat.
2014. jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Vagy önállóak vagytok minden szempontból és külön költöztök.

Vagy maradtok anyukádéknál, mint a gyerekek és elviseled, hogy beleszól a dolgokba.

2014. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha az ő anyjához költöztök is ugyanez lesz a helyzet, a gyerek után meg mér rosszabb. Nem véletlen nem egészséges a szülőkkel lakni, generációkat halmozni. Nagyok voltatok gyereket vállalni, akkor vegyetek ki valami kicsi egy szobás albérletet és lakjatok külön.
2014. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Beszéltünk már mi is albérletről, de oda csak akkor ha nagyon muszály, hiszen akkor dolgozhatunk ahogy tudunk sose fog telni saját házra.

A párom anyukája is 18 évesen szült és ők is szülővel éltek úgyhogy már az elején leszögezte hogy támogatnak bennünket amiben csak tudnak és tudják milyen szülővel lakni, mikor mindenbe bele szólnak, úgyhogy ők semmibe nem fognak bele szólni, és ez azóta is így van. A kérdés inkább arról szólt hogy szeritnetek anyummal hogy lehetne "jobban" megértetni hogy ne szóljon bele mindenbe, hogy ne az legyen hogy ha majd költözünk akkor ne haragba váljunk el.

2014. jún. 17. 14:25
 8/20 A kérdező kommentje:
Elírtam az utolsó mondatot, a lényeg hogy ne haragba váljunk el
2014. jún. 17. 14:27
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

muszáJJJJJJJJ !!

mondjuk, ha nem dolgozol tényleg sose futja majd semmire

2014. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
a kijavításért köszi, amit alá írtál nem segített túl sokat.
2014. jún. 17. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!