Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós utál, én békülni akarok,...

Anyós utál, én békülni akarok, de ő nem, merjünk így esküvőt tervezni?

Figyelt kérdés

Igazából a kezdetektől fogva utált, szerintem az elején azért, mert a párom mondhatni "felcsempészett" a szobájába, és nem kérdezte meg hogy ott alhatok-e, így be sem lettem mutatva rendesen. Én próbáltam vele beszélgetni, igaz nem az elejétől fogva, de amikor komolyra fordult a kapcsolatunk, rájöttem, hogy jóban kell lennem az anyóssal, a párom ennyit megérdemel. Mindig megkérdeztem, segíthetek-e a házimunkában, bocsánatot is kértem tőle amiért akkor olyan flegma voltam akkor.

Egyszerűen nem kiváncsi rám, pedig már két éve vagyok a fiával. Az volt minden álma, hogy a párom végre költözzön el tőlük, és éljen önálló életet, ez meg is valósult, most meg beleszólnak a pénzügyeinkbe, és papucsnak nevezik, mert megbeszéli velem a közös dolgokat.

Nem értem, miért van bekattanva? Legutóbb még azt mondta páromnak, hogy már nincs velem baja, erre most megint leugatja, hogy mekkora papucs, én meg mit képzelek magamról, hogy hogy beszélek vele, meg hogy minden forintjával el kell számoljon.

Próbálok nem törődni vele, de nem lehet szerintem az ilyesmit csak úgy, hiszem a párom anyjáról van szó. Az apja külföldön van most, de neki is az utolsó véleménye az volt, hogy tönkreteszem őt és el fogunk adósodni (kint sincs persze kolbászból a kerítés, halljuk a híreket, hogy nem kapnak sokszor hetekig munkát, se fizut).

Lassan szeretnénk eljegyzést, de én annyira rosszul vagyok most ettől, azt hittem, elfogadtak már, erre kiderül hogy mégse, gondolom soha nem is fognak.

Tudom hogy ezzel nem vagyok egyedül, ti ezt hogyan kezelitek, sikerült kibékülni, vagy örök harag? Párom valamelyik nap kérdezte tőle, hogy tud-e rendes nőgyógyászt, ő meg azonnal sokkot kapott, hogy ugye nem vagyok terhes, mert albérletbe mekkora felelőtlenség. Nem tudom, mi lenne a legjobb válasz erre: ne hívjuk meg az esküvőre és nem láthatja a gyereket sem? (Nem vagyok terhes, de majd szeretnénk gyereket).

Lehet így normálisan házasodni és boldog életet élni, hogy anyós állandóan áskálódik a hátunk mögött?



2014. jún. 28. 13:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem az esküvő miatt kérdeztem a korotokat. Azért kérdeztem, mert nem tudom elképzelni, hogy felnőtt ember létetekre úgy kell engedélyt kérni ahhoz, hogy ott aludhass náluk, meg tiniként viselkedtek, hogy "fel kell csempészni" a szobába...

Azt hittem, akkor olyan 16-18 évesek voltatok, de mivel itt takonyozod a 18 éveseket, erre az utal, hogy idősebbek vagytok....

2014. jún. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

4 éve gyűlöl a párom apja.. a párom imád, én is őt, nem foglalkozom vele.

Igazából az a gond, hogy téged ez eltántorít.

22/N

2014. jún. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%

Ja, és igen, valóban lehet, hogy borzalmas lesz az esküvőn bámulni őket, de a párom apja konkrétan ki lesz tiltva, ha parasztkodik. Tudom, drasztikus lépés, de mi úgy gondoljuk (párommal az élen), hogy a legszebb napunkat ne szúrja el semmi.

Ne aggódj emiatt, és ha tényleg szereted, tarts ki a párod mellett. Légy erős, később pedig majd szabd meg a "belepofázási" határokat.... sok anyós-após akarja megkeseríteni a gyermeke párjának / házastársának életét.. határozottan kell fellépni, és nem lesz gond (ezt nem csak saját, hanem 40-es ismerőseim tapasztalataiból is mondom.


#12-es voltam.

2014. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Lehet így normálisan házasodni és boldog életet élni, hogy anyós állandóan áskálódik a hátunk mögött?"

- lehet, csak nehezebb lesz, de ezen ne parázzatok.


Ahogy kitűnik, nem csak veled van bajuk, a fiukkal is, ki tudja miféle eredetből, meg indíttatással.

Apámnak nagyon nem tetszett a feleségem, így aztán bő másfél évig semmi kapcsolatunk nem is volt.... a végén feladta.

Nem kéne ilyenekkel terhelni senkinek a saját gyerekét, de hát ha ilyenek, hát ilyenek.


Az tényleg egészséges volna, ha messzire tudnátok költözni

2014. jún. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
ha mintkét szűlő utál, akkor ebből már békűlés nem lesz. nem békűlésről van szó, ha nem elfogadásról. soha nem lesz már jó kapcsolatod velük.
2014. dec. 14. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!