Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nektek anyósotok mennyi idő...

Nektek anyósotok mennyi idő után ajánlotta fel, hogy tegezzétek?

Figyelt kérdés
Mi 3 éve vagyunk együtt, tegezem mindkét szülőt, de attól félek, hogy ha jön a baba, akkor kicsit kellemetlen lesz, hogy a kicsi tegezi őket, én meg nem. Tudom, hogy az ő döntésük, hogy megtisztelnek-e a lehetőséggel, meg lehet, hogy már nem is állna a számra, de szerintem jobban alakult volna a kapcsolatunk, ha ezt a lépést megteszik felém.
2014. júl. 23. 09:16
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
*Magázom mindkét szülőt. Bocsánat, csak közben máshol járt az agyam. :)
2014. júl. 23. 09:16
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apósom ajánlotta fel fél év után,de addigra úgy megszoktam a magázást,hogy már nem tudom tegezni.Anyósom nem él már.
2014. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
15 éve vagyunk együtt a férjemmel, de még nem ajánlotta fel.
2014. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szinte azonnal felajánlották, talán a harmadik találkozáskor. De ők alapból ilyen laza, fiatalos szülők, furcsa is lenne, ha magázódnánk, miközben elmegyünk mondjuk sörözni :D

A baba miatt ettől függetlenül szerintem ne aggódj. A szüleim annak idején nem tegeződtek a nagyszüleimmel, én tegeztem őket, de ez soha nem okozott gondot, elrendeztem magamban, hogy a felnőttek magázódnak, én meg tegeződöm és ez így természetes. Az óvónénit is tegeztem, amíg ők magázták, ez se volt probléma. Ha a gyerek a kezdetektől így szokja meg, akkor ez lesz neki a természetes.

2014. júl. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
82%

És most akkor mi van, hogy gyerek tegezi, te meg nem? Anyukámék is kibírták ezt anyóssal is, meg annaka testvérével is, sőt a dédimmel is, akit én tegeztem, de még apa sem (akinek mamája)...


Szerintem nem ettől függ egy viszony...De aki nem ajánlja fel hamar, az tartozkodó, azért nem alakul ki jobb viszony...a magázódás/tegeződés csak mellékes ehhez.


Van olyan, akit magáztam tiniként, mégis közvetlen volt, van olyan, akit tegezek, pedig 30-40 évvel idsebb (én 26), pedig nem sok közöm van hozzájuk.

2014. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
35%

El év.. De a fjem szólt, hogy ajánljak felm azőta természetes..


Nem fura ha te magázod a gyerek nem..

Nekem a dedimet a saját nagymamám is magázta, de apukám(unokája) nem én sem, de anyukám. Magázta. Nem volt annyira idős gyerekkoromban még a dédi (65éves volt amikor születtem, de nem én vagyok az első dédunoka 61 évesen lett dédi)

Szerintem a tegezés, és magázás nem feltetlenül jelenti, hogy nem tisztelnek, vagy nem lehet jó viszony...nekem egy jő baratom van, aki isősebb nalam, de magázom, így alakult ki, nem kezdünk tegeződni..attól jőban vagyunk, poénkodunk, hülyününk..csak nem tegezve

2014. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem elvárható, hogy bármikor is felajánlják. Van, aki egész életében magázza az anyósát, apósát. Szerintem azzal sincsen semmi gond.

Miből gondolod, hogy ezt fel kéne ajánlaniuk?

Az én szüleim is magázták az anyósukat, apósukat (ugye az én nagyszüleimet), de nekem ebből soha nem volt gondom gyerek koromban, hogy én tegeztem őket, a szüleim pedig magázták egymás szüleit. Nem tudom miből gondoltad, hogy ez gondot jelentene a gyereknél.

Amúgy pár hónap után mondta anyósom, hogy tegezzem, utána pedig apósom mondta, hogy miért nem tegezem őt is, mert ez így olyan furcsa, hogy őt magázom, anyósomat meg tegezem, úgyhogy őt is nyugodtan tegezzem. De anyósomék pl. eleve fiatalabbak, mint az én szüleim, szóval úgy adta magát a helyzet.

De a férjem a mai napig nem tegezi anyukámat, pedig már mondta, hogy nyugodtan tegezheti, de a férjemnek valahogy nem jön a szájára a tegezés, így ő magázza anyukámat.

De nem gondolnám, hogy kevésbé lenne jó a kapcsolatunk anyósomékkal, ha magáznám őket. Amikor magáztam őket, akkor is jó volt a kapcsolatunk. Szóval nem ezen múlik.

2014. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
31%

Az első találkozásnál, hiszen nem voltunk már gyerekek.:) 24 évesen ismerkedtünk meg, egyértelmű volt a tegeződés (jelzem, fővárosiak vagyunk, biztosan ez is számít).

A szüleimet is tegezi már első találkozástól fogva, én is az övéit (sőt, egész családunkban mindenki mindenkit).


Egyébként nővérem anyósát-apósát nem tegezi, de a gyerekeik tegezik a nagyikat, és nem fura. Magamban nagyon röhögni szoktam ezen (meg közösen ahhoz, hogy a férje családja mennyire proli és nem csak emiatt a magázódás miatt):)

2014. júl. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
18 év utàn sem tegezem őket, a lányunk viszont igen. Soha nem volt ebből probléma.
2014. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
39%

8.

Igen, sokat számít, hogy fővárosi vagy.

Én falun nőttem fel és nem egy idősebb ember kérte, hogy tegezzem, 70 éves is. ( Én huszonéves vagyok.)


Olyan vicces, amikor nem tudja valaki, mi történik körülette, vagy máshol, de okoskodik rá.... :) (peace van amúgy, csak mondom)

2014. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!