Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan mondjam el anyósomnak,...

Hogyan mondjam el anyósomnak, hogy apósom meg fog halni?

Figyelt kérdés

Akinek van ilyen tapasztalata leírná, hogy mit tett, vagy mit tenne? Segítsetek kérlek!!!!

Apósom hetek óta kórházban van, súlyos beteg. Tegnap beszéltem az orvossal, aki nekem mondta el a rossz hírt :-((( Attól félnek, hogy pár nap és vége :-((( Kérdeztem tőle, hogy ki tudja ezt? Az orvos azt mondta , hogy apósom nem. Neki nyilván nem nehezítik meg ezzel ezt az egészet, de anyósom se tudja. Kérdeztem az orvostól, hogy mit mondjak, ő mit mondana. Azt a választ kaptam, hogy ezt így direktben nem mondaná el, de éreztessem, hogy rosszabbodhat az állapota, mondjam, hogy kiszámíthatatlanul reagál a kezelésekre, kiszámíthatatlan az állapota. Ezt így el is mondtam, de nem hiszem, hogy felfogta, hogy ez mit jelent :-( Mit csináljak?????

A férjemnek elmondtam, ő kért meg, hogy beszéljek vele. Neki könnyebb így, én megteszem érte természetesen, de nem tudom hogyan????


2014. aug. 2. 08:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Ez mégiscsak az orvos dolga lenne, nem a tiéd. Ha felmerül anyósod részéről egy csomó kérdés, te tudsz neki válaszolni? Te leszel a rossz hír hozója? Lehet tőled el se hiszi.
2014. aug. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem a párod beszél édesanyjával ? Bár ezt most mindegy ebben a helyzetben ... Lehet tudja anyósod is ,csak valahol tiltakozik ellene ,tagadja ..ez vele/veletek nem történhet meg . :(
2014. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Nekem pár hónapja halt meg az apám. Tapasztalatból mondom, hogy a legjobb az egyenes beszéd. Az ember meg tudja emészteni a halált. Vannak fázisai, ijedtség, letörtség, elkeseredettség, stb, ki hogyan éli át. De túlteszi magát rajta, és mindenkinek jobb ha elmondja mit hogyan szeretne halála után. Az élőket rosszabbul érinti, mint a haldoklót, kezd anyósoddal. (nem ismerem a családi viszonyokat, de szerintem ez a párod dolga lenne)


Nálunk valahogy így zajlott. Apám nézegette a leletet, és azt mondta, akárhogy teszi egymás mellé őket, ebből nem jön ki semmi jó. Én már beszéltem az orvossal, tudtam, mi a helyzet. Mondtam neki hogy nem, ennek csak a lefolyása kérdéses. És mindketten tudtuk hogy egykét hét, és vége.

2014. aug. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, valahol tudja anyósom is, csak kapaszkodik valamibe, reménykedik, nem akarja elhinni. Tudjuk ezt már mindannyian hetek óta, látjuk ,ahogy napról napra rosszabbul van. De az amikor az orvos direktben az arcodba mondja, az egész más volt. Nagyon féltem anyósomat, ő is beteg, nagyon magas a vérnyomása.

Szerintem is jobb lenne ha a férjem mondaná meg, de megkért, hogy csináljam én. Azt mondta nem akar engem ennek kitenni, de ő nem bír beszélni vele. A legkevesebb amit megtehetek, hogy leveszem a válláról ezt a terhet.

2014. aug. 2. 09:12
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Anyósod hogy-hogy nem tuja, ő nem beszélt az orvossal? Vagy nem akar tudomást venni a helyzetről?


Miután nemrég halt meg egy hozzám nagyon közel álló személy, én úgy gondolom, hogy mindenképpen tudnia kell.

Akkor van lehetősége elbúcsúzni tőle, elmondani neki, amit mindenképpen el szeretne mielőtt meghal..stb.

Lehet, hogy most azt várja, hogy meggyógyul, aztán (számára) váratlanul meghal, és nem fogja tudni feldolgozni, hogy el sem búcsúzhatott tőle...stb.


"azt a választ kaptam, hogy ezt így direktben nem mondaná el"

Szerintem pedig mondd el direktben, persze valamilyen általános felvezetéssel.

PL.:Tegnap voltam bent a papánál és szegény nincs túl jól. Tudod, súlyos beteg, és vannak betegségek, amit nem lehet már meggyógyítani. Idős és az ő szervezete már nem tud úgy védekezni és sajnos az orvosok is így látják a helyzetet. Tegnap beszéltem az orvosával, és attól tart, hogy már nem sokáig él a papa...stb.


Én valahogy így kezdeném.


Én

2014. aug. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Szóval az orvos nem mondta el a rossz hírt sem a betegnek, sem a feleségének, sem a fiának, hanem csak az illető menyének? Hihető történet...
2014. aug. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A betegnek soha nem mondják meg. Mindig közeli hozzátartozónak, aki jelen esetben én voltam. Nem ő jött oda hozzám, én kerestem meg. Akkor jött ki valami vizsgálatról, arról akartam érdeklődni, hogy mik az eredmények.
2014. aug. 2. 09:39
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
Nyugodj meg, anyósod bizonyára sejti. Ha csak úgy sajnálkozva megemlíted, hogy bizony lehet, hogy fel kell készülnünk...
2014. aug. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
"van egy jó meg egy rossz hírem? saját tulajdonú lesz a házad. mondjam a rosszat is?":D
2014. aug. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

A betegnek soha nem mondják meg. Hát elég baj és gerinctelen dolog. Nyilván ő is tudja, hogy nagy a baj, most miért nem lehet tisztázni a helyzetet?


Én örülnék, ha elmondanák, legalább felkészülhetnék, elbúcsúznék azoktól, akiket szeretek, meg megbeszélném a temetést. Ez szerintem fontos a lezárás szempontjából.


Más: azért orvos nem mond ilyet, hogy te közöld anyóssal a hírt, az az ő dolga. Esetleg a párodé, de semmiképp sem a tiéd!

2014. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!