Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költözzünk vagy mit tegyünk?

Költözzünk vagy mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Anyós azt akarja hogy költözzünk Budapestre ahol ők laknak. Vettek is páromnak lakást. Na de milyet... 4 szobás, óriási, maga a rezsi elvinné kettőnk fizetését. De anyós azt mondja semmi gond, ő fizeti azt helyettünk, csak menjünk és lakjunk ott. Nem fogja fel, hogy ez nekünk mennyire ciki lenne... felnőttek vagyunk és el akar tartani minket?? De ő azt mondja neki sértő lenne ha nem oda költöznénk, hiszen azért vették a lakást... nem fogja fel hogy nincs rá pénzünk, és mi magunkat szeretnénk eltartani, egy kicsi lakásban, nem ott abban a rohadt nagyban amire semmi szükségünk.

Mit kéne tennünk? Hagyjuk hogy fizesse, költözzünk oda? Vagy keressünk másik lakást amit tudunk fizetni és ne érdekeljen hogy meg fog sértődni miatta?


2014. aug. 13. 19:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha fizeti a lakas koltsegeit le leszel kotelezve neki.
2014. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Vettek neki lakast - Marmint teljen a o nevere irva ,meg minden?

Vagy vettek egy lakast, ami az o tulajdonuk, de ott lakhattok?

Nem mindegy.

Mert az elso esetben meg siman el is adhatjatok, es vehettek kisebbet...

2014. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

Szia.A helyedben ên biztos örülnék egy ilyen lakásnak,viszont lehet nem költöznék.Bár nem írod,hogy milyen amúgy a kapcsolatod anyósoddal,de volt itt már olyan kérdező,aki ugyanígy anyóséktól kapott házban laktak,aminek az lett a vége,h anyós még azt is meg akarta szabni,h milyen bútort hová

tegyen,emlékeztetve arra,h az ő pénzéből van,van mindenbe beleszólása.Ha neked nem ilyen típus az anyósod,és nem ülne mindig a nyakadon költözés utàn sem,akkor elfogadhatjátok.

2014. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Egyik barátnőmnél is ez volt, aztán született a gyerek és anyós mindennapos vendég lett, persze a kioktatásával. Amikor a barátnőm szólni mert, akkor megkapta, hogy ő vette a lakást, abba szól bele, amibe akar. A barátnőm kész idegroncs lett, végül külföldre költöztek és most boldogok.
2014. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Még nincs gyerek, igaz? És terveztek gyerekeket? Mert amíg nincs gyerek, nagynak tűnhet. De inkább ez legyen a probléma, mint utána az, hogy 2 gyerekkel hogy fértek el egy másfél szobás lyukban.

Ez is szempont.

Mondjuk az furcsa, hogy úgy vettek lakást, hogy titeket meg sem kérdeztek, hogy milyenre lenne szükségetek. Meg azért az is necces, hogy ők fizetnék a rezsit is, ami szép és jó, csak hát akkor meg teljesen ki lennétek szolgáltatva nekik, és ki tudja mikor és hányszor hánytorgatnák fel, hogy de hát ők fizetnek mindent, ezért nektek ezt és ezt meg kell tenni nekik (ugyanis ez nagyon jó érzelmi zsarolási alap is lehet) Szóval én azt is értem, hogy miért nem szeretnétek így eltartottak lenni.

De mondjuk az is megoldás lehetne, hogy kiadtok diákoknak szobát vagy egyszerűen nem használtok minden szobát, és csak azt a szobát fűtitek, amit kell (ha ez megoldható)

2014. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Én a nagy lakást kiadnám albérletbe, és kisebbe költöznék.
2014. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

Ha a párod anyja vett a "párodnak" egy lakást ez valóban ciki lehet. Főleg neked, mert jogilag semmi közöd ahhoz a lakáshoz. De a párodnak nagyon is van.

Írod, hogy nincsen pénzetek, akkor mégis miért sérti az egódat ha a anyós a fele rezsibe beszáll. Mások örülnének a helyedben egy ilyen ajándéknak, évekig nyomorognak albérletben. Pesten 60-70 ezer egy 2 szobás lakás + a rezsi. Miért sírsz? Nem muszáj mind a 4 szobában berendezkednetek. Egy ilyen lehetőséget elutasítani nagy butaság a mostani helyzetben. Okkal sértődne meg az anyós, a párod érdekeire ki figyel oda?

2014. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

7-es igazad van. De mi a garancia arra, hogy az anyós nem telepszik rájuk azon az alapon, hogy márpedig ő fizet mindent? Ez egy nagyon kiszolgáltatott helyzet. Nem kevés ilyenről olvashattunk már itt is.

Mondjuk a köztes megoldás tényleg lehetne az, hogy elfogadjátok a lakást, de kiadjátok, nem költöztök oda. hanem költzötök egy kisebb albérletbe, amit a nagyobb lakás befolyó pénzéből simán fenn tudnátok tartani.

2014. aug. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
A ferjed allaspontjat meg nem ismerjuk. O mit mond?
2014. aug. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Ditta323 ***** válasza:

Nem tudni, hogy milyen beállítottságú vagy. /bírod e a városi életet vagy sem/

Én biztos nem költöznék. Speciel én azért, mert város /nagy város/ és elegem van a városi életből és várom, hogy végre visszaköltözzek falura. Inkább lakom olyan helyen ahol jól érzem magam és fenn is tudom tartani.

Ha már egyszer elköltöztem otthonról akkor ne más tartson el hanem a férjemmel ketten tartsuk el magunkat illetve hetek kérdése múlva a babónkat. Illetve ezzel mellőzük azt is, hogy mit hogyan merre meddig típusú beleszólok az életedbe című "jogokat"

Felőlem meg is sértődhetnek hiszen egy életem van és azt én irányítom.

Amúgy nem csak pesten drága az albérlet, hanem erre itt is győrben.

2014. aug. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!