Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Beköltözzünk, ne...

Mit tegyünk? Beköltözzünk, ne költözzünk?

Figyelt kérdés

Anyámmal a féltesóimmal és anyám aktuális pasijával lakunk egy albérletben illetve én már csak aludni járok oda, többet vagyok a barátom szüleinél. A családommal nem túl fényes a kapcsolatunk, sőt néha egyenesen borzalmas (folyamatos ordibálás, veszekedés), de mivel anyagilag nem állunk túl jól nem volt más megoldás. Én 1,5 éve megismerkedtem a lakás tulajának unokaöccsével és úgy tűnik komolyra fordultak a dolgok, szeretnénk összeköltözni, ha 1 év múlva még mindig nem megyünk egymás idegeire, össze is szeretnénk házasodni. Ezt meg is beszéltük a barátom szüleivel, akik nagyon örülnének ennek, megígérték, hogy segítenek amiben tudnak. A héten volt a barátom apjának a születésnapja és szóba került, hogy mi albérletet keresünk, erre a nagybácsi azonnal felajánlotta, hogy vegyük ki a lakást ahol most én is albérletben vagyok, fizessünk egy jelképes díjat (5000Ft)+ a rezsit és ha végül házasság lesz a dologból, megkapjuk a lakást nászajándékként.

Nem tudom mit tegyek. Ha beköltözünk, akkor anyámék nem tudnak majd hova menni, ha nem költözünk be, akkor magunkkal szúrunk ki.


2013. jún. 13. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Költözzetek be.Anyudék majd keresnek másik albérletet.Gondolom úgy sem egyik napról a másikra kellene kiköltözniük.
2013. jún. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnának máshová menni? Nincs több albérlet?

Gondolom nem holnap költöznének, felmondási idő meg van.

2013. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az a baj, hogy se anyámnak, se a pasinak nincs munkája, anyám gyeséből és a családikból, meg a gyerektartásokból élnek illetve eddig ott volt az a 40000Ft is, amit hazaadtam. Az albérleti díj 25000Ft volt és elég nehéz lesz ilyen olcsón olyan albérletet találni, amibe hatan elférnének.

Holnapig kell választ adnunk a kérdésre. A szerződés szerint 2 hetük lenne anyáméknak kiköltözni. Én is a beköltözés felé hajlok, nem is haboznék, ha csak anyámról és a pasijáról lenne szó, de a gyerekekkel nem akarok kitolni.

2013. jún. 14. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!