Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Költözzünk?

Mit tegyünk? Költözzünk?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom, a nagymamámmal lakunk egy 4 szobás, kertes házban. Mióta megszületett a lányom, mindenbe beleszól, állandóan utasítgat, hogy mit főzzek neki, hogyan öltöztessem, és persze ahogy én csinálom, az soha sem felel meg.Többször kiszedte már a síró gyereket a karomból, merthogy ő jobban meg tudja vigasztalni!! Teljesen hülyének néz! Hiába próbálom vele megbeszélni, már azon felháborodik, hogy egyáltalán szólni merek.

Most adódott egy lehetőség, hogy elköltözhetnénk, de a lakás nagyon kicsi, garzon.

Nem tudom mit tegyek? Hagyjam itt a nagy házat, aminek a felújításába rengeteg pénzt beleöltünk? Költözzek egy kis "lyukba", de ott legalább nyugalomban élhetnénk. Melyik a jó döntés??


2010. júl. 27. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a helyzetedet, nem könnyű. Azt tudom mondani, mi mit csináltunk: egyáltalán nem is költöztünk a nagyihoz. Azonnal az albérletet választottuk. Pedig az én mamim még csak nem is volt soha nagyon beleszólós természet, de azt gondoltuk (és gondoljuk ma is) hogy az az egészséges, ha az ember csak a saját kis szűk családjához alkalmazkodik: férjhez/feleséghez illtve a gyerekekhez. Nem mindig könnyű kinyögni a lakbért, sokszor az is egyszerűbb lenne, hogy maminál pl. nem kellett volna főznöm, fele a házimunka, stb., mert ő kifejezetten szerette is csinálni mindig, de azt hiszem, nem döntöttünk rosszul, amikor a szabadságot választottuk. Egészségesebb.
2010. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a kis lyukat választanám. A kisfiam egy éves koráig anyukámmal laktunk, és nem arról van szó, hogy anyukám nem szuper jó nagymama, imádom meg minden, de kellett már az, hogy a saját életvitelünket mindenkitől függetlenül ki tudjam alakítani. Mondjuk nekünk inkább az volt a kis lyuk, ahol az első évben laktunk (egy fél szobában ketten), de még ha csak egy kis garzont is tudtam volna találni, akkor inkább az. Ott legalább meg lett volna a saját konyhám, fürdőszobám, stb., szerintem jobb így élni. Élvezem, hogy úgy főzök, ahogy nekem jól esik, akkor, amikor én akarom, nem jön utánam senki, hogy "azt ugye el is fogod pakolni?". Szóval én a helyedben inkább költöznék, a pici lakást is meg lehet szokni, aztán idővel hátha adódik egy nagyobb.

A ti esetetekben már csak azért is jobb ez, mert a nagymamád biztos még egészen máshogy tanulta, hogyan kell egy babát gondozni, te meg megint másképp, ebből csak a folyamatos súrlódások adódnak, és ez nem jó senkinek.

2010. júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyugalom mindennél fontosabb! Én költöznék. Messziről jobban szereti az ember az ilyen családtagot, mert lehet, hogy Ő úgy érzi, csak jót akar, de ez így abszolút nem jó, hanem csak frusztrálttá tesz téged is:( Sokkal könnyebb lesz minden, ha csak látogatni mentek a mamához, már csak a jót halljátok tőle, figyeld meg, akkor nem fog dirigálni. Én mennék!!!
2010. júl. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen gyorsak voltatok!

Én is inkább a költözés felé hajlok, azért vannak kétségeim, hogy nem fogja a lányomat megviselni az, hogy a nagy kertes házból beköltözünk egy picike lakásba? Ha csak a férjemről és rólam lenne szó, már rég elmentünk volna, Ő nagyon menni akar, több komoly veszekedés is volt már a nagyi és közte. Félek, hogy a házasságunkat is megrontaná, ha maradunk.

2010. júl. 27. 13:41
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Feltalálták a játszóteret egyévs kicsivel már mehettek, mi is járunk, imádjuk mindketten. Ő játszik, én beszélgetek a többi anyukával...
2010. júl. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mennék a kicsi lakásba. Kert helyett pedig mehettek a játszótérre, ami elég jó program. Legalább te is tudsz beszélgetni anyukákkal és a lányod is barátkozhat.

Ha meg hiányzik a kert, meglátogatjátok a nagyit.

Ki lehet úgy alakítani a kicsi lakást is, hogy ne tűnjön lyuknak.

2010. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ahogy leírtad, egyértelműen mennék. A férjemmel való békesség fontosabb, a kicsivel lehet játszótérre is járni. Viszont felújítottátok a házat, meg aztán az mégis tágasabb...

Ha végiggondolom, - és ezeket nem írtad - nálam nagyon sokat segítene eldönteni az, hogy a nagymama mennyire önellátó, tehát mennyire érzed te magad házigazdának abban a házban. HA én főzök, én etetem, én takarítok és a házban olyan rend van, amilyet én szeretnék, akkor a mamát helyre lehet tenni. Az is fontos, hogy ha ő már nem lesz, akkor a ház a tiétek lesz, vagy testvérrel, bárkivel osztozni kell-e rajta. Ha a ház a tiéd, akkor megintcsak te vagy a házigazda benne, te látod el a mamát. Nálam ezek nagyon nyómós okok, és ezekről te semmit sem írtál. A sajátomat nem hagynám el egy albérletért. Nem tudom, nehéz választás, de talán menni kéne. Csak nem sajnálod a rengeteg pénzt, amit a felújításba beleöltetek?

2010. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Én maradnék, legalábbis a nagy kertes ház miatt. Nem lehet az öregasszonyt valahogy lecsitítani? Megpróbálni hogy egy kicsit a sarkadra állsz, vagy abszolút nem veszi magát észre? Tényleg te tudod mennyire piszkál titeket, én az anyósommal élek egy telken de nem adnám fel ezt így, igaz mi nem is vagyunk rosszban de azért puszi pajtik sem.
2010. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

14:22-esnek válaszolva. A mamának külön szobája van, viszont közös a konyha és a fürdőszoba. Teljesen önellátó, főz, mos takarít. Az én főztömből csak nagy ritkán hajlandó enni, ő viszont megsértődik, ha nem eszünk az övéből. Egyáltalán nem veszi észre magát, sőt, még ő van felháborodva és megsértődve, ha ingerültebb vagyok vele.És igen, sajnálom a pénzt, amit a házba raktunk, és végre úgy alakíthattuk, ahogy mi szerettük volna. De ezek ellenére, egyre elviselhetetlenebb a helyzet, kimondatlanul, de érezteti, hogy ő tesz nekünk szívességet, és nem fordítva. Persze ez így is van, de akkor is. Mindennek van határa!

Na, nem tudom, mi legyen, de azért köszönöm, hogy megpróbáltatok segíteni.

2010. júl. 27. 21:07
 10/10 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy kié a nagy ház, mármint ki a tulaj

ha a tietek is, akkor lehet inkább neki kéne menni

ha csak az övé akkor szerintem menjetek ti, mert ha csak jobban elmérgesedik a helyzet akkor úgyis a fejetekhez lenne vágva, hogy ti csak megtűrtek vagytok stb...

saját tapasztalat is, hogy közelről csak veszekedés távolról pedig jó kapcsolat van rokonok között

2010. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!