Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós gondok, ilyenkor mit...

Anyós gondok, ilyenkor mit lehet tenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Én 26 vagyok, a párom 27. Fél éve lakunk együtt, én költöztem hozzájuk. Hozzájuk, hozzá, és az édesanyjához. Anyósjelölt pajti ki nem állhat, de főként ezt akkor teszi mikor a fia nem látja/hallja. 12 órában dolgozok, heti 4szer, emellett van egy mellékállásom, valamint szombatonként suliba járok, amire még sokat is kell tanulni. Segíteni is ott segítek ahol tudok, de neki semmi sem jó. Ha elmosogatok újra elmosogat,kioktat hogy ez így nem jó. Főzni már nem is merek és nem is fogok, mert ha csak egy csepp piszok, vízcsepp vagy bármi marad utánam, kitör a haddelhadd. Ha valami kell neki, nem várhat egy percet sem, de szó szerint. Volt hogy már az sok várás volt neki, hogy épp vécén voltam, és mondom le kellett húznom és kezet mosnom. Nem, azonnal kell. Tanulni is nehéz, mert azt is félbe kell hagyni, ha füttyent egyet. Sokszor azt i sérelmezi, ha nem találom ki, mit szeretne. Sokszor mondja hogy a fia nem tudja hová tette a szemét, hogy egy ilyen életreképtelen nőt választott, aki elhanyagol mindent. Persze ez nem igaz, de ki vitatkozik vele arra nincs erőm egyszerűen. Az elején próbáltam vele valahogy kijönni, ma már nem megy. Egyik fülemen be másikon ki, de közben azért gyűlik bennem az ideg. GYakran úgy megyek haza hogy remeg a gyomrom mi vár rám megint. Pedig szükségem lenne pihenésre. A párom másként dolgozik, ő nemigen látja ezeket. Beszéltem vele, azt mondja viseljem el valahogy, még egy év míg külön tudunk költözni, meg úgyse lehet olyan vészes mint elmondtam ( igen, mert ha ott a fia, a kedves mama átmenetileg kevésbé lesz sárkány). Volt már vitánk mert feszült voltam, de igyekszek nyelni, mert ha mindig a mama miatt veszekszünk arra rámegy a kapcsolatunk. Albérletbe nem tudunk költözni, minden fillérre szükségünk van.

Kérdésem: Aki volt már hasonló cipőben, hogyan oldotta meg? Fél éve vagyok még csak itt, és még egy évet kellene, belegondolni is rossz. Tapasztalatokat! Mit tehetnék?


2014. szept. 3. 22:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Hát én nem tudom, mi az oka annak, hogy ezt el kell viselned, 1 év baromi sok idő, apukám volt hasonló, amint volt rá alkalmam elköltöztem, és nem bántam meg.

Ha a fia ennyire lesz.rja, akkor mikor nincs otthon, akkor lehet, hogy nem engedném el a fülem mellett a sértéseket, hanem visszaszólnék, nyugodtan megsértődhet. Úgy sem tudja bebizonyítani, aztán majd csak hápog, mert senki nem fog hinni neki. Te meg csak tagadj mindent, azt mikor ott a párod, akkor legyél kedves vele, ahogy ő veled, ő úgyis támadni fog, mert ideges lesz, hogy a fia előtt nyájaskodsz. Úgyis csak azt fogják látni, hogy téged b.zerál.

Szólj vissza. Mi történik legrosszabb esetben? Elküld? Albérlet, rokonok. De én ezt nem tűrném, azért felnőtt nő vagy, ne gondolja, hogy ilyeneket megengedhet magának. Erre mondom én, hogy nem kell tisztelni csak azért, mert a párod anyja, vagy mert befogadott. Gondolom azért fizetsz is valamit, úgyhogy ezért megint nem kell talpat nyalni.

2014. szept. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%
Pontosan, állj a sarkadra, és adj magadnak hangot :) szólj vissza neki, nem tudja bizonyítani
2014. szept. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
14%

Van ilyen, amikor bejelentettem anyámnak, hogy megismerkedtem valakivel, mintha magamban beszéltem volna.

Az én feleségem bőgött, amikor először egyedül hagytam őket anyámmal...

Utána megbékélt vele.

2014. szept. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%
A helyedben elköltöznék onnan, tuti nem laknék egy ilyen kedves anyóssal...Az meg megint csak szép, hogy a párod nem hisz neked, meg nem igazán áll ki melletted. Anyósra meg nem kell ráhagyni a piszkálódást, kérdezd meg tőle szépen, hgy konkrétan mi a baja veled!
2014. szept. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

26 éves felnöt dolgozó emer vagy, mi a búbánatért is költöztél össze az anyósal nem sajnálak

felnött ember gondolkoznon...

2014. szept. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Igen, leadok minden hónapban, bőven eleget ahhoz, hogy ott éljek. A konkrét megkérdezésen, hogy akkor most mi is a baja, már túl vagyunk, egy kimerítő pár órás kiselőadást hallhattam, amibe még csak bele se volt szabad szólnom, mert milyen dolog az, hogy belevágok az ő szavába. Ma már belevágok, nem érdekel. Előtte albérletben laktam, anyagi okok miatt oda nem tudok visszamenni, most a közös életünkre kell a pénz. Szüleim és rokonaim egy másik városban, távol, így oda sem tudok menni. Viszont azon el szoktam gondolkodni, hogy mennyire áll ki mellettem a párom. Sajnos ő is mint én is hullafáradt az egész napos munkától, ilyenkre már nincs ereje, ahogy nekem sincs ( csak sajnos rajtam csaódik le.) A legrosszabb amúgy a reggel, mikor felkelek, anyós is élénk, pedig már mindig az utolsó pillanatban kelek, minél kevesebbet lássam.
2014. szept. 3. 23:54
 7/26 A kérdező kommentje:
Kedves ötös válaszoló, az elején nem ilyen volt. Nem tudtam, hogy ilyen igazából,egy kedves, aranyos nőnek ismertem meg. Két hét alatt kiderült az igazság, amint odaköltöztem. Azelőtt csak néha láttam, akkor mindig kedves és aranyos volt velem.
2014. szept. 3. 23:56
 8/26 A kérdező kommentje:
Egyébként 3 éve vagyunk együtt a párommal. Ő szólt az elején, hogy az anyja nem könnyű eset, de alapvetően elviselhető. ( Neki, elviselhető, gondolom.)
2014. szept. 3. 23:57
 9/26 anonim ***** válasza:
21%

Nem kedvel teged.

De megmondom,akarmennyit fizetsz a rezsibe, ha visszaszolnal nekem, akie a haz, masnap mar mashol aludnal.

2014. szept. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Én nem tudnék így élni.


És az 1 évben sem hinnék, a párodnak jó így. Az 1 évből lesz 2, és több is. Most költözzetek külön.

2014. szept. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!