Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tiszteljem így? Panaszkod...

Hogy tiszteljem így? Panaszkodik, de semmit nem tesz a dolgok ellen, viszont állítja: nekem könnyű?

Figyelt kérdés

Rá kellett jönnöm, jogy fejen állva táncolhatok, se lehet azon segíteni, aki magán se akar.

De nekem könnyű:

Mert örököltem, amiből házat vettünk, újítgatjuk.

Mert kertem van, amit művelek.

Mert vannak fáim, amiket ápolok.

Mert a szüleim is így élnek, hasznosítanak, újrahasznosítanak, az utolsó lefőtt kávézacckorongnak is van 'helye'.

Anyósom témába hozta tavasszal, mint mindentavasszal, hogy neki kell kert.

Felajánlottam, hogy nálam van terület, ha szeretné, . Nagyon jó, de ennyiben maradt. De hallgatom, és hallom vissza hogy nekem milyen jó, hogy termelek.

Ugyanezt hallgatom a gyümölcsök miatt, pedig mindig szólok, hogy mi terem, kell-e stb. Akkor nem kell, mert a cseredznye foltot hagy, az alma savas. Leszedem egyedül, két nap múlva kellene.

Szóval a munka nem, csak a gyümölcse kell.

Tudom hogy vihar a biliben, de most akadtam ki, mert lehullott a dió, nyolc héten belül szülök, szólok neki, hogyha kell jöjjön. (tavaly nem szóltam, hogy mi terem, azért hallgattam, hogy miért nem szólok, ha van, ő jött volna szedni).

Most úgy oldottam meg hogy a szomszéd gyerekekkel együtt felkaptuk,

és a kezükbe nyomtam 1-1 ötszázast,

meg egy rakás dióskekszet.

Ma reggel meg kapom az smst, hogy ugyanmár, vigyék neki egy kis pucolt diót, mert sütne. Meg ha már megyek, vigyék egy kis tojást, zöldségeket, stb.

Erre kiborultam és leírtam neki, hogy a termés nem magától raktározódik el, hanem sok munkával, amiből mindig kihúzza magát.

Erre ezt kaptam: Neked könnyű, mert ott van minden, csak le kell szedni a fáról, meg kihúzni a földből. Nekem nincs kertem ami termelne nekem.

És szeretném hozzátenni, nem öreg, nem dolgozik sokat.

Aztán a végén megkaptam hogy én nem tisztelem őt.

Másik kérdésem: ti így adnátok?


2014. szept. 21. 08:50
1 2
 1/19 anonim válasza:
14%
Én személy szerint adnák de azért meggyőzném arról hogy jöjjön segíteni vagy adnák egy kis kertet neki !! mindent meg lehet oldani :)
2014. szept. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
A párodnak kellene helyére tenni az anyját. Te meg ne foglalkozz vele egyik füleden be a másikon ki. Már én is úgy vagyok az ilyen parazita emberrel, hogy kívül tágasabb. Ne süsd meg helyette a diós sütit? Hány éves ez a semmit nem teszek csak a készt várom. Én kitiltanám a portámról. Vagy tisztességesen áll hozzátok, vagy menjen az édes... Párod mit szól hozzá? vagy jaj de mégis az anyám? Mindennek van határa
2014. szept. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%
Tanulj meg fogalmazni, mássz ki a saját fejedből, és írd le ez egészet újra elbeszélő módban, ahol egyértelmű, hogy ki kicsoda és mit tett. Az érzései nem érdekelnek. A probléma szempontjából irreleváns, hogy ki mit érez - szerinted.
2014. szept. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Először is közölném vele, hogy nincs is mit tisztelni olyan emberen, aki csak élősködik, de soha nem segít. Onnantól meg megmondanám hogy ha nem jön segíteni akkor nem is fog kapni belőle.
2014. szept. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
1-es ott írja,felajánlotta neki a kertet.Én sem vinnék.Nekem is van kertem tudom mi mivel jár.Ez olyan mint ahogy a tv-be sírnak nincs ez nincs az,a kertet meg megeszi a gaz.Pedig te is tudod ha nagyon akarna termelni megtehetné a tescoba is megvehetné a magot nem olyan ütös.Csak jobb sírni készen kapni.Mond meg neki ha kell valami segítsen.Aki nekem segít borsot zöldbabot vagy bármit szedni adok neki belőle.De én sem szemmel verem a termést nőjön.
2014. szept. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

1. Felajánlottam neki. Mert van bőven kihasználatlan terület. De valamiért (vajon miért) ez elmaradt. Pedig nem lakik messze, 15 k

2. Ő már semmit. Párszor el lett nrki már magyarázva, hogy nem a kertitörpék varázsolják a répát a földbe, karózzák a zöldséget, etetik az állatokat, metszik a fákat.

De ha beszél róla úgy adja elő, mintha ez lenne. Holott ez nekem márciustól novemberig meló.

45éves, és heti öt nap hat órát egy kisboltban pénztáros.

Amire jönne, az a szüleim disznóvágása. De oda apám soha többé nrm engedi, azt mondta ha jön, ő inkább elmegy. Nagy botrányt csinált utoljára.

2014. szept. 21. 09:18
 7/19 anonim válasza:
100%
Mi volt az a botrány, ha megkérdezhetem? Akkor is ilyen jellegű volt a probléma?
2014. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Röviden: seggrészegre itta magát, kikezdett a bátyámmal a barátnője előtt, a segítsége abból állt hogy jópofizott mindenkivel, belehányt a mosogatóba, végigsírta az élettörténetét mindenkinek, majd rossz vonatra szállt, elaludt, és kiment ausztriába.

Ja, és akkora kóstolót rakott magának, hogy este már nem tudtunk mit kiadni a segítőknek.

2014. szept. 21. 09:43
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Húb..zdmeg :D Hát én a házam közelébe nem engedném a némbert ezek után.
2014. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék. Megmondanám, nincs még pucolt dió, de a héján is rajta a burok a felének, jöjjön már anyuka, együtt hamarabb leszedegetjük róla, aztán majd törhet nekünk is, mert nemsokára lebabázok.
2014. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!