Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan mérges rám a párom,...

Jogosan mérges rám a párom, mikor ő volt az aki felelőtlenül ígérgetett a lányainak, hogy hozzánk költözhetnek?

Figyelt kérdés

A páromnak van az előző házasságából két lánya, 10 és 12 évesek. Az anyjuk hosszabb munkanélküliség után végre kapott vidéken munkát és költöznie kell, de a cég csak az ő lakhatását fedezi, tehát vagy visszautasítja a szállást és keres maga albérletet ami jóval meghaladja a lehetőségeit (anyagilag tudnánk segíteni) vagy ő megy és a lányok maradnak. Még mikor döntést sem hozott, a párom már a tudtom és megkérdezésem nélkül felajánlotta, hogy menjen csak, a lányok majd jönnek hozzánk.

Ebben csak az a szépséghiba, hogy nem tudjuk őket hová költöztetni. A ház amiben lakunk a gyermekeim nevén van, az apjuknak és nekem az 50-50%-án haszonélvezetünk van. Összesen 5 szoba van és ha úgy nézzük mi már alapból többet használunk mint a volt férjemék, mert külön szobában vannak a lányok és a fiúk + 1 szobában mi a párommal. Most ide mégis hova költöztessük be a lányokat? Legyenek 4-en egy szobában, mikor már így is elég zsúfoltan vagyunk?

A párom erre közölte, hogy beszéljem meg a volt férjemmel, hogy a fiukat költöztessék be magukhoz, mert még kicsi (5hónapos) és abba a szobába majd mehetnek a lányok...

Mikor megmondtam neki, hogy ez így nem fog működni, még ő kapta fel a vizet, hogy biztos útálom a gyerekeit és csak ki akarok szúrni velük. Hiába mondom neki, hogy nem erről van szó, most csak fújja a magáét és nem hajlandó higgadtan átgondolni a dolgokat.


Mit csináljak? Mit mondjak neki, hogy kicsit lenyugodjon és elkezdjen gondolkozni?


2014. okt. 1. 09:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 A kérdező kommentje:
Elnézést a rossz kategóriáért (anyós, após), fogalmam sincs, miért ebbe lépett a gép. Az egyéb kérdésekhez akartam feltenni.
2014. okt. 1. 09:14
 2/69 anonim ***** válasza:
87%
ne mondj semmit. ha ő magától ugy döntött hogy ez lesz a megoldás akkor majd magától ràjön hogy ez nem megy. ha te beszélnél is a volt férjeddel ha ő nemet mond ugyanott vagytok. elég bunkó dolog volt tőle hogy meg se kérdezett hanem csak felforgatnà az eddig bevàllt életeteket.
2014. okt. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
94%
Most akkor van 5 szoba amiben 2lány egy fiú gyermek, te+a párod és a volt férjed lakik? Kicsit összezavarodtam.
2014. okt. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
18%
Nem igazán értem. Most akkor van egy 5 szobás hatalmas ház ahol te laksz ott a pasiddal és a 2 fiú az apjával?? Amúgy meg, szerintem te csak kifogásokat gyártasz.Sokan 2-3 szobás lakásban élnek 5-en és elvannak. A fiúkat lehet egy szobába rakni, ahogy a párod két lányát is. Mi gond?? JA!!! Hogy te nem igazán akarod, hogy ott lakjanak.. Akkor legyél őszinte, mert ez így tényleg hülye kifogás..
2014. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
84%
Ezt én sem értem....hányan éltek pontosan abban a házban?
2014. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
46%
na ezert nem kell osszevissza valni meg ujrahazasodni gyerekekkel.
2014. okt. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
11%
amugy en a parod helyeben mar mennek is toled. mi az, hogy egy gyerek nem mehet akarmikor a szulohoz?
2014. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon nehéz jó választ adni. Először is jogilag teljesen tisztázatlan a helyzet, de ettől most tekintsünk el, mert a gyerekek érdeke fontosabb. Kérdező, jogos a kérdésed, Veled kellett volna elsőként beszélni erről. De: két kislányról van szó elsősorban. Ők hogy fogják elviselni, hogy most nem anyu, hanem apu és egy "idegen" felügyelete alá kerülnek? Úgy érzem, a gyerekek mozgatása, költöztetése olyan, mintha valami tárgyakról lenne szó. A lányok ide, a fiú az apjához, kiszakítva a megszokott környezetből. Próbáljátok higgadtan megbeszélni, és talán a gyerekek véleményét is figyelembe venni. Sok sikert!
2014. okt. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 csabika1971 ***** válasza:
6%

Én sem értem a problémád. Pl. nem fér el még ott plusz két lány ahol már van kettő? Már feltalálták az emeletes ágyat, szükség megoldás képen. A holmijaikat meg csak eltudjátok valahova pakolni.

Jó persze megkérdezhetett volna. De inkább a lányait hagyta volna cserben?

Nem az van, amit már előzőleg is felvetettek, hogy te nem akarsz segíteni?

Nem látom, hogy a férjed eget vető hibát követett volna el. Nem ezen kellene pörögni, hanem segédkezni a helyzet megoldásában.

2014. okt. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom, hogy az ilyen nök miért jönnek össze olyan férfiakkal, akiknek van màr gyereke.Nälunk is, anyukàm màsodik féRjétöl született egy öcsém, aztän ök is elvàltak és mostohaapàmnak az uj nöje is pont ilyen köcsög, hogy pl. tesom szobàjàt kipakolta és àtrendezte màs helyiségnek, szoval most tesomnak nincs sajàt szobàja a sajàt apja hàzàban.Mondjuk nekem az a véleményem, hogy itt a férfi a hibàs, helyre kellett volna tenni a nöt, hogy àllitsa le magàt és fogadja el, hogy a gyerek az vérrokon, ö meg csak egy àgymatrac.Remélem, hogy a kérdezö férje nem ilyen teszetosza, és helyreteszi majd a kedves nejét.


"és keres maga albérletet ami jóval meghaladja a lehetőségeit (anyagilag tudnánk segíteni) vagy ő megy és a lányok maradnak."


Ezen külön röhögtem, inkäbb fizetne, csak nehogy a länyok odamenjenek...Multkor volt itt egy masik kerdezö, az is finanszirozni akarta az exfeleség+gyerek külföldre költözését.Röhej, hogy mik vannak!!!!

2014. okt. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!