Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok azokról akik...

Ti mit gondoltok azokról akik felelőtlenül vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom hogy a mai világban nem normális dolog több gyereket vállalni max 2-őt. De végülis még ebben sem vagyok biztos. Ha szétnézzek a környezetemben azt látom hogy van akinek 4 gyereke van az apa dolgozik a gyerekek éheznek. Vagy több gyerek van és ha a gyereknek kell valami pl. szemüveg akkor csak kölcsönök segítségével veszik meg. Sokan arra nem is gondolnak hogy bárki lehet beteg ők is és a gyerek is és akinél ennyire nincs pénz azok még a gyerek gyógyszereit, vagy esetleg magánórákat vagy ruházkodást sem tudják fizetni, és most nem nagy igényű gyerekekre gondolok. A kedvencem az amikor arra hivatkoznak hogy ahol egynek van hely ott többnek is persze de a gyereknek van egy alapvető igénye is. Tudom hogy a mai világban bármikor kirúghatják az embert meg nehéz helyzetbe kerülhet de nyilván más ha egy esetleg kettő gyerek van mintha három vagy több gyerekről kell gondoskodni nem beszélve arról hogy az ilyen családokban sokszor az apa dolgozik.
2014. szept. 3. 09:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%

Róluk semmit, de arról aki egy ilyen kérdést feltesz, arról meg van a véleményem, és nem éppen szép.


Szerintem inkább a saját házad táján kéne..

2014. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%
Meg odáig talán el kéne juss, hogy egyáltalán legyen gyereked.Már ha lesz.
2014. szept. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Miért mi bajod a kérdéssel? Én sajnálom azokat a gyerekeket akik hétfőn beszédülnek az iskolába,óvodába és alig várják a reggelit.
2014. szept. 3. 09:22
 4/24 anonim ***** válasza:
39%
3 Ha sajnálod, akkor a saját pénzedből segíts rajtuk. Nyomj a kezükbe egy szendvicset, kedves "pedagóguska".Ha valami nem tetszik neked:)
2014. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Szoktam szendvicset adni, és képzeld volt úgy hogy a régi ruháimból is adtam a szomszéd gyerekeknek mert szegényeknek nem volt téli ruhájuk.
2014. szept. 3. 09:27
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

Kívülállóként azért nagyon kevés család belső viszonyaiba, anyagi háttérébe láthatsz bele kérdező valóban alaposan, így a kérdésed (bár a szándékot értem) kicsit provokatívra sikerült.


Ahogyan te ismersz rossz anyagi helyzetben lévő 2-3-4 gyerekes családot, úgy én ismerek átlagon felül jó színvonalon élő többgyermekeset is.


Ezért azt leírni, hogy "a mai világban NEM NORMÁLIS dolog több gyereket vállalni max 2-őt" (idézet tőled) nagyon felszínes és elhamarkodott véleményalkotás.


Abban igazat adok neked, hogy sajnos nagyon sok olyan szülő sé család van, ahol valóban a gyermekvállalást nem előzi meg felkészülés sem lelkiekben, kapcsolatban, se anyagiakban. És igen, vannak szép számmal "megélhetési" gyermekvállalók is, de NEM A TÖBBSÉG, holott a kérdésed azt sugallja, hogy a többgyermekesek, nagycsaládosok ilyenek lennének. Ez egyszerűen nem igaz.


Ha pedig valaki munkanélküli, kilátástalan helyzetbe kerül, akkor sajnos teljesen mindegy, hogy 2 gyermeket nem tud normálisan ellátni vagy hármat vagy többet- ez így irreleváns.


Én sem feltétlenül értek egyet azzal, hogy "majd lesz valahogy" meg "ahol jut egynek hely.." stb.- de ez a felfogás túlmutat a gyermekvállalás kérdésén, inkább alapvető életvezetési, pénzügyi kultúra hiányáról tanúskodik. Ezen hosszú távon lehetne talán változtatni, oktatással, ismeretadással, jó példa mutatással már gyermekkortól a családban- de ez nem egy hálás feladat és nem azonnali sikert ígér.


...egy picit gondolkozz még ezen és kevésbé előítéletesen talán más végkövetkeztetésre fogsz jutni, mert ez így, ahogy leírtad nem helyes, nem jogos és nem elegáns.


Üdv: egy egy gyermekes édesanya

2014. szept. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam hogy akinek három gyereke van az szegény van egy pár aki jobb körülmények között él, de a nagy többség sajnos ilyen hogy még ilyen alapvető dolgot sem tud biztosítani a gyereknek mint a megfelelő étkezés, gyógyszerek. Az első mondatot meg arra írtam aki most kezdi az életet mert sajnos a mai világban semmi sem biztos, a munkahelyekről is hamar kiteszik az embereket.
2014. szept. 3. 09:35
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

"Tudom hogy a mai világban bármikor kirúghatják az embert meg nehéz helyzetbe kerülhet de nyilván más ha egy esetleg kettő gyerek van mintha három vagy több gyerekről kell gondoskodni nem beszélve arról hogy az ilyen családokban sokszor az apa dolgozik."


Hidd el, ha kirúgják az embert, és semmi bevétele nincs a családnak, akkor az egy gyermeket is nagyon nehéz ruházni, etetni, iskoláztatni.


Nem értem, mi a gondod azzal, hogy az ilyen családban sokszor az apa dolgozik.

Nekem 3 gyerekem van, a feleségem otthon van velük, hisz a legkisebb még csak 3 hónapos. De ha nagyobb lesz, akkor is azt szeretném, hogy otthon legyen velük, mert ő tud a házból otthont varázsolni. Semmi bajom azzal, hogy én, mint apa dolgozom, tényleg nem értem, hogy ezt miért hangsúlyoztad ki.

2014. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon-nagyon csúnyákat, inkább bele sem kezdek :(

Az én szüleimnek sem kellett volna szaporodni, mert amit egyes "szülők" művelnek, azt csak szaporodásnak lehet nevezni, semmiképp sem gyermekvállalásnak.

Nem neveltek, nem foglalkoztak sem az érzelmi, sem az anyagi szükségleteimmel (nem hogy telefont, fogkrémet sem vettek sokszor, a zsebpénzemből vettem, ahogy kaját is, persze az is 1000 Ft körül volt havonta, és csak 12.-től kaptam :D), onnantól, hogy felfogtam magam körül a dolgokat, én voltam a lelki szemetesláda, illetve az anyagi "támasz", magyarul ha volt is pici pénzem, elvették.

Cserébe pedig sosem lehet(ett) véleményem semmiről, és "kuss a nevem", ha nem tetszik valami, és hangot adnék neki, mert én csak egy "gyerek" vagyok ( 26 évesen is...), és kötelességem a szülővel szembeni tisztelettudás.

Szóval a felelőtlen gyerekvállaláshoz szerintem bőven hozzátartozik az érzelmi intelligencia brutális hiánya is, és még sok minden más. Kár, hogy ezt nem lehet büntetni, pedig súlyos károkat okoznak ezek az emberek a családnak is, a társadalomnak is.

2014. szept. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
8. Akkor ti biztos meg tudtok élni de sok olyan család van ahol az anya nem dolgozik és a gyerek alapvető dolgokat nem kap meg.
2014. szept. 3. 09:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!