Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha a párom nélkül kb egy...

Ha a párom nélkül kb egy hetet (vagy kevesebbet) anyósnál vagyunk a babával, illene főznöm náluk, vagy elég besegíteni a mosogatásba?

Figyelt kérdés

ráadásul külföld, szóval hozzam elő a magyar konyhát?

nem igen szeretnék főzőcskézni(meg anyóssal versengeni, vagy aggódni, hogy legalább ehetőt csináljak, vagy vigyek ki alapanyagokat és hajrá?)


2014. okt. 14. 22:03
 1/9 A kérdező kommentje:
ott lesznek még férjem huga, báttya, talán másik báttya is..
2014. okt. 14. 22:04
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Anyostol függ. Enyém kiakad, ha bármihez hozzá érek a konyhájában. Semmit nem tudok neki jól csinálni. Csak akkor főzök, ha nincs ott. Azt javaslom, hogy ha főzni szeretnél ott, akkor hangsulyozd, hogy most TE főzol, anyós addig unokazzon, sétáljon, be se menjen a konyhába. Nálunk közös főzés még nem sült el jól.
2014. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vendégként elég ha megkérdezed mit segíthetsz. Senki nem várja el tőled, hogy te főzzél. Ha van olyan magyar étel, amit eltudsz készíteni, és jól eltudod készíteni megfőzheted. Ha nem tudsz főzni, hagyd had lásson csak vendégül a család úgy mint a többi tagot.
2014. okt. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajanld fel a segítséget, beszéld meg anyossal.
2014. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én szoktam. Bár nekünk nagyon jó a viszonyunk. Mivel ritkán találkozik a fiammal, így ilyenkor úgy vagyok vele, had legyenek együtt.

Ő is itt volt, amikor hazajöttem a kórházból, és átvette a házimunkát tőlem egy kicsit.

2014. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha az anyóssal megbeszélnéd?

Van, aki nem szereti, ha bárki más föz a konyhájában, van, akinem nem gond. Van, aki csak a már megszokott ételeket eszi, van, aki meg nyitott az újdonságokra.


Ezt az anyós tudja egyedül, hogy NEKI hogy jó.


Ha viszont megeyeztek, hoyg te fözöl valamit, akkor nem azzért legyen "magyaros", mert telenyomod csípös füszerekkel meg jó zsírosan készíted, hogy laktató legyen, mert akkor egy életre elmegy a kedvük mindenféle magyar ételtöl.

2014. okt. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
BÁTYJA!!!!!!!!!!!
2014. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb ha megkérdezed miben segíthetsz.

Én agyf.szt tudok kapni ha valaki motyol a konyhámban, de pl anyósommat meg nem zavarja.

A legjobb amit tehetsz, hogy megbeszéled vele.

Amúgy "bátyja". Bocsi, de rettenetesen bántotta a szemem.

2014. okt. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 noikah válasza:

Kérdezd meg!

Enyém nem várta el, sőt szerintem nem is akarta volna ( a babának is ő főzte a kis adag krumplit, répát). Én egyébként nem is bánom igazán igyekszik kímélni, segíteni. De mivel külföld érdemes megkérdezni, h ennének e valami magyart. Viszont ha nem magyarok nézd át mennyire erős az adott konyha fűszerezése és annál sokkal erősebbet elsőre ne főzz mert nem biztos, h ízlene.

2014. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!