Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem köszöntötte a kisunokáját....

Nem köszöntötte a kisunokáját. Vajon miért?

Figyelt kérdés

Anyósom 5 percre lakik tőlünk.Folyton a nyakunkra járt,főleg akkor ha a külföldi utazásaiból hazatérve beugrik hozzánk dicsekedni.A saját házába még egyszer sem hívta át az unokáját.Folyton azt mondja,hogy a picink a legszebb gyerek,és mindenkinek dicsekszik a gyerekünkkel.

Persze a több év alatt egyszer sem! vigyázott rá,ha átjön hozzánk nem puszilgatja,nem ölelgeti mint mondjuk az én anyukám.

Eljött a picink szülinapja és férjemmel átküldte az ajándékot,ennyi.

Miért nem köszöntötte személyesen?

Egy álszent nagymamának tartom sőt az ilyen nem is nagymama a szememben.

Nagy vita volt itthon,mert férjem folyton az anyját védi.

Egyébként mindenki köszöntötte személyesen és megjegyezték milyen gáz hogy nem jött át a kisunokájához hisz nem messze lakik.

Mások meg másfél órányi útról jönnek.

Egyébként már merghívtuk többször,folyton visszautasított.Azt mondta kb 1%,hogy megyek húsvétra hozzátok...

Ha legközelebb jönne látogatóba hogyan viselkednél,mert ez nagyon rosszul esett azért és nemtudok csak úgy jópofit vágni ehhez az egészhez.

Vagy vágjak jóképet?

Nem értem mi szükség van erre...


2014. okt. 22. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem hívod fel, vagy mész át hozzá te megkérdezni, hogy van-e valami baj, hogy nem jött át mert vártátok.

Ha lepattint, és azt mondja nem volt kedve, egyszerűen mondd meg neki,hogy ez neked nagyon rosszul esett.

Azt viszont ne tedd amit tervezel, hogy most nem szólsz egy szót se, hanem bevágod a durcit, és azt várod, hogy majd egyszer ha megint megy, kitalálja hogy miért viselkedsz úgy, ahogy.


Amúgy persze amellett, hogy erre a viselkedésre a nagyi részéről talán nincs igazi mentség, én úgy gondolom, hogy valami pszichés probléma, akár egy pánikbetegség is állhat a háttérben. Abból gondolom, hogy még nem vitte magához a kicsit. Szóval mielőtt pálcát törnél, derítsd ki, hogy mi az oka. Lehet, hogy álmodba se gondolnád hogy mi is a valós helyzet. Jobb ezt tisztázni.

2014. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen,már nekem is megfordult a fejemben.Ahogy megtudja,hogy jönnek a családtagjaim egyszerűen menekülő üzemmódba kapcsol.

Anyukám szerint lenéz minket és mondván prolik között ő nem lesz.

Pedig a telke egymerő szutyok,szóval nem értem.

Valami nagyon nagy gáz lehet vele...

2014. okt. 22. 17:42
 3/20 anonim ***** válasza:
40%
Ő már soha nem lesz az a klasszikus nagyanyó típus. Törődj bele sajnos. A férjedet meg ne bántsd ez miatt, mégiscsak az anyja, és hidd el ő is látja ezeket, de most minek szítaná tovább a tüzet?
2014. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Ez a nagymama egyszerűen ilyen. Nem minden ember képes úgy kimutatni a szeretetét, hogy agyonölelgeti a másikat. Lehet, hogy a tömget sem bírja. Pl én is kiészülnék ha valakinek a születésnapi bulijára kellene menni, neadjisten nekem csinálnának.

Szerintem te vagy az aki eltúlozod a dolgot. Semmi olyat nem írtál amivel "szabályt" szegett volna meg. Kedvesen beszél az unokájáról, felköszönti, ha távolról is. Az, hogy valaki érzelmileg visszafogottabb, nem bűn. Nem akarni buliba menni, sok ember közé vagy akármi ilyesmi szintén nem bűn. Vigyázni rá pedig nem kötelessége neki.

2014. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem el kéne fogadnod, hogy olyan, amilyen.
2014. okt. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

Ez a nagymama már csak ilyen, fogadd el így, ahogy van. Nem hiszem, hogy álszent, csak valószínűleg az ő nagyszülei is ilyenek voltak, ezt tanulta meg.


"Folyton azt mondja,hogy a picink a legszebb gyerek,és mindenkinek dicsekszik a gyerekünkkel."


Látod, nem rossz ő, csak épp nem tudja kimutatni a szeretetet.


Ne bántsd a férjed, mit vársz tőle, hogy leszidja az anyját? Annak mi értelme?


Mások megjegyzéseivel nem kell foglalkozni.

2014. okt. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Én is úgy gondolom, hogy ő afféle modern nagyi. Szereti az unokáját, de nem az élete egyetlen értelme, hogy rajta lógjon. Ahogy írtad, van neki saját mozgalmas élete, nem az a tipikus kötögetős unokázós nagymama. Ha a gyerek nagyobb lesz, valószínűleg inkább cinkosa lesz, mint nagymamája. Szerintem pont ő lesz az, akire a gyerek támaszkodhat, amikor valami olyan álmát szeretné megvalósítani, amihez a többiek túl nyárspolgárok. Ő támogatja/fizeti első világjáró útjait, stb. Szerintem sokan szeretnének egy olyan nagymamát is a hagyományos mellé, mint a férjed anyja.
2014. okt. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A másik kisunokája külföldön lakik és minden hónapban kiutazik hozzá.Persze gondolom azért mert nagyzol és ezt nem én mondtam.

A szomszédból meg nemtud átjönni hozzánk,mert nem is akar.

Fúj...

2014. okt. 22. 19:23
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, ez van. Ezt a lapot osztotta az élet.

Ennyi.

Fogadd el, felesleges küzdeni ellene.

2014. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

miért, annak jobban örülnél, ha állandóan ott rontaná a levegőt, és folyton belepofázna, hogy neveld a gyereket? Nincs ezzel semmi gond, nagymama éli a kis saját életét, éld te is a sajátodat.


Másrészt meg, bizonyított pszichológiai tény, hogy a nagyszülők jobban kötődnek a lányuk gyerekeihez, mint a fiukéhoz. Ugyanis a lányuk gyerekeiben nagyobb az esély arra, hogy a génjeik öröklődnek.

2014. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!