Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő után köszöntötte...

Mennyi idő után köszöntötte fel a gyereketek a mostohaanyát is anyák napján? Mikor láttátok helyesnek?

Figyelt kérdés

Volt férjem lassan három éve van együtt a menyasszonyával. Azt mondja, ez már örökre szól, szerintem is komoly, együtt maradnak, jól megvannak együtt, látom hogy szeretik egymást. Ugyanakkor van bennem egy kis félsz, hogy mi lesz a fiammal, ha szakítanak. Ugyanúgy ahogy én is úgy gondolom, hogy a párommal öregszem meg, de rajtunk a felelősség, hogy egyszer valami miatt mégis kisétálhat szakításkor a gyerek életéből.

Tudom, hogy nagyon szereti az exem menyasszonyát, és azt is, hogy iszonyú mákunk van a lánnyal is, mert ő is teljesen odavan a fiamért.

Anyák napja előtt megkérdezte tőlem, hogy felköszöntheti e őt is. Akkor ezt így nem gondoltam át, mondtam neki, hogy persze, nyugodtan. Ma erről beszélgettünk pár ismerősömmel, szerintük ez még felelőtlenség volt.

Igazából nem tudom. Szeretni szereti, enélkül a gesztus nélkül is. A másik, hogy hogyan utasíthattam volna el egy kisgyerektől ezt az őszinte kérését.

Szerintetek rosszul tettem? Vagy ne aggódjak ilyeneken? Ti szoktatok hasonlóan agyalni néha a gyerek és az új párok viszonyán?



2013. máj. 6. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a gyerek szereti, akkor nincs ezzel baj. Én nem engedném, de nálunk bonyolult a helyzet. Nem is a nővel van a baj, az exem nem úgy viselkedik, ahogy kellene. Na mindegy.

Nyilván előre tényleg nem lehet tudni, hogyan alakul az a kapcsolat, de ennyi idő után már szerintem illik jót feltételezni legalább. :)

2013. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én jót feltételezek:) Magunkról is, róluk is. Csak gyerekkel ugye picit bonyolultabb.

Nincs vele gond, az exemmel sem, nem ezért parázok.

2013. máj. 6. 20:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A nővéremék váltak el pár éve, volt a tesómnak egy új kapcsolata, ami egy évig tartott, sajnos vége lett. A gyerekek nagyon rugalmasan kezelték.
2013. máj. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem felelőtlenség, ha tényleg olyan jó a kapcsolatuk egymással.
2013. máj. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nagyon kedves gesztus volt Tőled.


Én "mostohaanya" vagyok, sajnos nekem nincs olyan szerencsém, a volt nej komplett idióta. :)


Konkrétan megőrülne, ha ezt megmerné kérdezni a párom kisfia tőle. Mondjuk ezt nem is bánom.


Én amondó vagyok, hogy az anyák napja maradjon az édesanyáké, és a nagymamáké.


Mi mostoháknak meg el kell fogadni ezt a mostoha státuszt. :) Ami egyébként nem is olyan mostoha. Sok pluszt kap az ember. Különleges kapcsolat ez, és nem mindenki kóstolhat bele.

2013. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Irigylem kicsit a mostoha anyukát.

Én is mostoha anya vagyok, de nálunk velünk is élnek a gyerekek. Reggel én kelek, hogy tízórait készítsek, én keltem őket, tanulok velük, gondoskodok róluk, főzök mosok takarítok. De az anyák napi ünnepségen az anyjuk van ott aki kéthetente viszi el őket két napra... :(

És ez így megy 3 éve. Sajnos nálunk senkinek nem jut eszébe, hogy igazából a "melót" én végzem ő meg besöpri az elismerést.

Pedig engem is nagyon szeretnek a gyerekek, dehát ez van.

Szerintem jól tetted, hogy megengedted neki.

2013. máj. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek szereti akkor nem gond. Nálunk nem szeretik egymást ezért nem is kérek tőlük ilyesmit. Nem tetted rosszul, hogy megengedted neki, mert ez neki is jó érzés, és nem utolsó sorban a mostohaanyukánnak is jól esik.
2013. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Marylu válasza:
Szia! Ez igy volt rendben ahogy tetted jól el vannak együtt. Aggodsz persze mert anya vagy de az aggódást se szabad tulzásba vinni főleg ha megértik egymást elvannak akkor nem lehet semmi gond
2013. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!