Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tanácsokat szeretnék kérni,...

Tanácsokat szeretnék kérni, hogy szerintetek mit tegyek/ tegyünk? Hogy ti mit tennétek a helyünkbe vagy ha esetleg valaki hasonló helyzetbe akkor ő mit csinált?

Figyelt kérdés

Én egy 16 éves lány vagyok a barátom 15 éves fiú! Már másfél éve vagyunk együtt és nagyon szeretjük egymást, csak engem nem kedvelnek a barátom szülei és mindent megtesznek h szét válasszanak minket.

A barátom szüleiről annyit kell tudni,hogy az apukája egy kicsi, kövér, kopasz ember és már megjárta a börtönt.4 gyereke van köztük 3 lány és a barátom a legidősebb.Sajnos elég verekedős apukájuk van és gyakran veri a gyerekeket.

Az egész még kb. egy éve történt mikor előszőr verte meg úgy hogy én is tudtam róla, vagy 3 púp volt szegénynek a fején.Én még nem voltam túl okos és facebookon keresztül írtam neki hogy ha szeretné szólok a szüleimnek meg szóljon az iskolába, de ezt az anyukája meglátta és onnantól kezdve utáltak. Életbe lépett az a szabály "a tanulás miatt" hogy hétvégente találkozhatunk csak de általában akkor is kitalálnak valami büntetést hogy még akkor se tudjunk. De közben rendesebben megismertem a családot és azt kell mondanom h szörnyű. A gyerekek előtt élik a nemi életüket, a legnagyobb lány aki 10 éves mindig ő vigyáz a legkisebbik lányra aki 1 éves, és a legidősebb egyszer elmesélte az élményeit ezzel kapcsolatosan hogy amíg anya és apa a szobában ügyködött a baba beszökött és szóltak neki h menjen érte de még akkor sem voltak képesek abba hagyni és a kislány látta ahogy " apunak a keze anya seggébe volt anyunak a feje pedig apa lába között".Anyuka kb. havonta bejelenti gyermekeinek azt az öröm hírt h nem lesz kistesó és a gyerekek szolgálják ki terhességi tesztel.Apukának készítenek finom vacsorát a gyerekek meg valami ételnek nevezett kotyvalékot. Szülők szobájába 3D-S tv nyárra légkondi egy ágy kanapé és egy kiságy található apuka mellett finom és drága üdítők, gyerekek mosogató lé ízű teát isznak.Két nagyobbik lány szobájába 1-1 ágy és 1-1-1 íróasztal meg egy tv van a barátoméba pedig egy ágy és egy íróasztal rajta egy használhatatlan számítógéppel meg a család biciglie a babának a babakocsija egy törött szék és egyéb ilyen számára használhatatlan tárgy. Apuka haza jön a munkából lefekszik őt kiszolgálja az egész család és anyuka panaszkodik a mai napon történtekről csak sajnos nem az eredeti történetet meséli el, nem tudom milyen anya az aki szereti ha a gyerekeiket bántják. Olyan is volt már hogy a családfő a munka hazatérése után lepihent de véletlen becsapódott az ajtó amiért ő levette az összes ajtót és a falhoz támasztotta h tudjon pihenni és a kis babára többször is majdnem rádölt ezzel ő mit sem törődve elment aludni. Az anyuka persze a gyerekeket hibásztatta és trágád szavakkal illette őket és közben végig kiabált velük ha megszólaltak az volt a baj ha nem akkor meg az. Az asszony állításai szerint ő egész nap takarít és a babára vigyáz, de az utcán nincs olyan kosz mint náluk és nem sűrűn látok olyat hogy ő vigyázna a kicsire.Tudnék még ennél cifrább sztorikat is mesélni róluk, de az már nem ide való. Persze én próbáltam a gyerekeknek és a barátomnak segíteni vittem a gyerekeknek játékokat csokit stb.,és ezt mind a saját zsebpénzemből álltam. A lényeg az h engem nem szeretnek mert úgy gondolják hogy én egy irányítás mániás vagyok és hogy az orránál fogva vezetem a barátom és ellenük akarom fordítani.Bejelenteni őket nem fogom mert megígértem a barátomnak,mert ő ettől függetlenül szereti őket.Tudom hogy még fiatalok vagyunk és már tényleg megpróbáltunk mindent még külön válni is próbáltunk de még az se ment,mert nem bírunk ki egymás nélkül 2 napnál többet.


2014. okt. 26. 09:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Szokásos vasárnapi kamukérdés.
2014. okt. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
kicsi, kövér és kopasz. fontos infók.
2014. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem kamu. Oka volt amiért leírtam:D
2014. okt. 26. 09:12
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Akárhogy nézem a sztorit, nekem szemet szúr valamiért, h nem vagy képes kiírni azt, h.
2014. okt. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gyámügy! Amúgy még ti is pelenkásak vagytok.
2014. okt. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha ez igaz lenne, ertesitenem a gyamugyet, bar a mai vilagban itt Magyarorszagon nem tudom hogy kezdenenek - e vele valamit.
2014. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A 15-16 évesek nem pelenkásak.
2014. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ha lehetne inkább csak felnőttek kommenteljenek ide,köszönöm!

Amint már írtam HOGY megígértem a barátomnak hogy ebből kihagyom a gyámügyet!

Igen, még gyerekek vagyunk és ez benne a legrosszabb hogy még a szülőkre vagyunk bízva és ezért vagyunk tehetetlenek!

2014. okt. 26. 10:24
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen válaszra vársz? Nem akarod értesíteni a gyámügyet, a barátod sem akar hivatalos szervet értesíteni, de változást kér. Megmondanád, hogy hogyan??

A változtatáshoz fel kell vállalni a dolgokat és őszintén kiállni a vélt igazságotok mellett. Sunnyogva nem lehet eredményt remélni.

2014. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Na ezt már szeretem =D =D =D


Ugye nem is volt nehéz? =D


A probléma ott kezdődik, hogy a gyámosok röhögve fordulnak le a székeikről, mert annyi hasonló problémás ember akad az országban. De azért egy próbát megér...


Nem csak ti vagytok így. Ezerszerte rosszabb helyzetben sínylődők is vannak. És ha a gyámosok nem tudnak segíteni, akkor senki sem.


Annyit azért mindenképp megtehettek, hogy valóban közügyhöz fordultok, és elmondjátok, hogy mi a probléma. Vigyétek a kis tesókat is, hiszen ha ők is állítják az igazat, többet ér a szavatok.

2014. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!