Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinél hasonló?...

Volt valakinél hasonló? Tanácsokat szeretnék tőletek!

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 2 éves.

Az utóbbi pár hónapban megváltozott a viselkedése!

Ha sétálunk az utcán vagy motorozik és szembe jön valaki akkor vagy megáll és megvárja,hogy elmenjen vagy egyszerűen mondjuk leguggol és el kezd terelni mintha valamit éppen csinálna.Ha mögöttünk jönnek akkor pl a kis motorral el kezd hajtani mint az őrült!

A játszótéren ma leugrott a csúszdáról,mert hangosan játszottak rajta a gyerekek és rohantak felé.Ha ő is fent van akkor mindig figyeli a gyereket,hogy melyik tart felé vagy ilyesmi,még akkor is ugye ha a másik gyerek nem is akar semmit a fiamtól csupán arra megy.

Mondjuk mindig is egy picit félősebb volt és nem szerette soha a hangosan játszó gyerekeket,de eddig azért ilyeneket nem csinált :(

Nagyon el vagyok keseredve,mert ahogy fentebb irtam ma képes volt inkább leugrani a másfél méteres csúszdáról :(

A parkban pl már semmi ilyesmit nem csinál!

Volt valakinél valami hasonló?Vagy tudnátok segiteni mit tegyek vagy adnátok ötleteket?

Köszönöm!


2014. máj. 21. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom másféléves és az autót, motort, biciklist ő is megvárja, hogy elmenjen, aminek én mondjuk még örülök is. Más gyerekek érdeklik, de aztán elfordul és inkább egyedül játszik, de szerintem ez ebben a korban normális.

Kisfiad viselkedése is szerintem helyénvaló, még picike, talán fél a nagyobbaktól, lehet fellökték egyszer-kétszer és megjegyezte.

Én azt tudom mondani, hogy beszélgess vele, kérdezgesd a dologról, magyarázd el neki, hogy nincs mitől félnie, Anya ott van, ha kell és vigyáz rá. Ha pedig kiböki, hogy mitől fél, akkor keress rá megoldást.

Sok sikert!

2014. máj. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2 éves korban előjönnek a gyerekek addig nem létező félelmei. Számunka nem érthető dologtól is félhet, pl áttatok (bogár, hangya), természeti jelenségek (eső, szél, villámlás), vagy akár más hangos gyerekektől. Ahogy jött, úgy megy is majd ez a szokás. Ilyenkor jobban kell neki mutatni, hogy ott vagy, és megvéded minden szörnyű dologtól :) A környezetemben lévő 2 éveseknél is megfigyelhető volt ez a félelem.
2014. máj. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat:)

Mindig mondom neki,hogy a gyerekek nem bántják,csupán ők is játszanak mint ők,nem kell félni,itt vagyok stb.

Állandóan mondom neki amikor kint vagyunk a játszón!

Azt vettem észre,hogy elsősorban akkor csinálja ezt amikor kötött a helyhez,tehát nincs menekülési lehetősége.

Ha szabad térben/téren van ahol bárhova elmehet akkor nincs ilyen gond,mert ugye akkor ugye elmegy másmerre vagy el kezd játszani valamivel.

De hogy képes volt leugrani a magas csúszdáról az megrémisztett :(

2014. máj. 22. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!