Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós telebeszéli a lánya...

Anyós telebeszéli a lánya fejét? Veszett fejsze nyele?

Figyelt kérdés

Feleségem négy hónapos kisfiunkkal gyeden otthon. Egy megyeszékhelyen lakunk. Feleségem szülei 200 kilométerre laknak ott van a feleségemnek egy saját lakás, ami ki van adva bérbe. Mióta megszült, anyósom nagyon sokat van itt, több napra, segíteni. Ez még hagyján, bár a falra mászok tőle, neki mindenhez van egy szava, és naphosszat mások életén csámcsog, mert az övében nem nagyon történik semmi, de hát hadd segítsen a lányának.


Viszont egyik nap elém áll az asszony, hogy ő nem akar tovább itt lakni, nem jó ez a város, nem tud menni sehova a gyerekkel, mert szerinte minden túl messze van (otthon van hagyva neki az autó mindig de a tömegközlekedés is nagyon jó, meg sétálni is van hol a környéken, bolt is van, de együtt is megyünk.. nem is értem, minden van tényleg és minden elérhető) és hogy ő visszaköltözik oda, ahol a szülei laknak, már felmondott az albérlőknek is. Ezt így.


Mint kiderült, nekem egy szót se szólt az egészről, anyósom kb. két hónap alatt telebeszélte a fejét, hogy költözzön vissza, ott majd mennyivel jobb lesz és ne beszélje meg velem, mert úgy is lebeszélem róla, inkább csak intézzen el mindent, és utána szóljon, ha igazán szeretem együtt költözünk. Teljesen ki vagyok akadva!


Szavakat nem találok. Nem lehet vele beszélni sem. Arról sem akar hallani, hogy itt költözzünk másik városrészbe, ha ez neki nem megfelelő valamiért. Mert ő hazaköltözik és kész. Semmi nem érdekli se őt se az anyját. Az se érdekli őket, hogy mi lesz a munkámmal.


2014. nov. 10. 17:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Rossz témakörbe írtad. Itt nem az anyósod a hibás, hanem a feleséged. Nekem hiába mondana ilyeneket az anyám, soha nem tennék ilyet a férjemmel.
2014. nov. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Most erre mit lehet mondani hatarozott egy no lehet a feleseged ha az anyja befolyasolja.Nem kerdezted tole hogy mibol fogtok elni?
2014. nov. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele sürgősen beszélgetni. Ne az anyja akarja megmondani, mi a jó nektek. Te vagy a férje, veled kellene a családotokat érintő dolgokat megbeszélnie. Nem is értem, felnőtt embernek, hogy lehet telebeszélni a fejét. De ebben főleg a feleséged a hibás. Anyós meg nem tudom mit képzel magáról, úgy mégis?! Talán vele is el kellene beszélgetned.
2014. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Hát keressek munkát, amíg nem találok, addig jó lesz külön, az az ő elmegy addig is, én meg maradjak itt és akkor majd hétvégenként megyek hozzájuk.


Hogy ez a gyerek érdeke, meg akkor legalább ott lesz az anyja mindig és segít neki is. Szerintem beütött nála valami szülés után, mi szokott ez lenni? Úgy gondolja, hogy az megoldja, ha teljesen elköltözik máshova, de az anyja közelébe vagy nem tudom, de egyszerűen ezt fel sem tudom fogni. De nagyon jól fel lett benne építve, hogy máshogy nem is lehet jó és ez a megoldás úgy tűnik.

2014. nov. 10. 17:28
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Anyóspajti rájött hogy sokba kerül a benzin és rátok akarja verni a költségeit. Ebből amúgy nem lesz semmi. Te vagy a kenyérkereső, neki ez csak egy meggondolatlan buta ötlet, kb ahogy jött, úgy el is fog menni. Ha megpróbál erről beszélgetni, egyszerűen csak eltereled a témát, vagy férfiasan lezárod annyival hogy nem, nem megyünk anyádékhoz. Mivel nektek áll a jövő, ők meg már megették a kenyerük javát, nekik kéne közelebb költözniük. Sajnállak hogy ilyen retek helyzetbe kerültél, de a párod annyira bután gondolkodik most, hogy szerintem ebből semmilyen komoly elhatározás nem lesz. Előbb utóbb be fogja látni, hogy irreális képtelenség amit anyós tervez.
2014. nov. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Azért ez nem olyan egyszerű, mint ahogy a feleséged elképzeli. Ő nem viheti el csak úgy a közös gyereketeket. Neked ugyanannyi jogod van a gyerekhez, mint neki.
2014. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Biztos megmondanám,hogy fordítsuk meg ,ha szeret akkor nem megy, ha megy ,akkor meg egyedülálló anya pótlék lesz, mert tuti mindent úgy kell csinálnia ahogy anyuci diktálja.
2014. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez az. És azt hiszi a feleséged, hogy ezzel az indokkal el van intézve? Ülj le vele még1x, mert ez nem így működik, hogy amíg nincs melód, addig te maradj nyugodtan a hátsódon, de ő megy, de eddig nem volt baja azzal a hellyel, ahol laktok. Nálunk is volt anyám részéről ilyen próbálkozás, de nem, határozottan: NEM. "idegen" városban is lehet baba-mama klubba járni, ahol van torna, remek hely az ismerkedésre. Kérdezdd meg kerek - perec, hogy ezt Ő gondoja így, vagy anyuka?!
2014. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
Mégis mi a búbánatba kell neki segíteni, egy szem gyerek mellett?! Nem tudja ellátni? Szerintem sokan vagyunk, akik 3-at is szültünk mindenféle segítség nélkül, és már a kórházból hazajőve elláttuk a 3 gyereket, vittük a háztartást, főztünk, mostunk, takarítottunk, szoptattunk, babát dajkáltunk, stb. Rá ne hagyd magad beszélni, hogy anyós közelébe költözzetek. Még az a 200 km is kevés, ami köztetek van. Egyébként meg mond meg a párodnak, hogy menjen haza az anyja, semmi szükség rá, hogy rátok telepedjen. A lánya felnőtt nő, már feleség, anya, élje az életét, szabad akaratából vállalta ezt, és az anyját nem vetted el, csak őt.
2014. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%
azért csak van valami oka ha el akar költözni töled a gyerekkel
2014. nov. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!