Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltam, a gyermekem, nálam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltam, a gyermekem, nálam van, férfi létemre, mégis állandóan zaklat, a volt feleségem, és telebeszéli a gyermekem fejét. Édesanyámat is mindíg sértegeti, mit tudnék tenni, akár jogilag, hogy befejezze a zaklatásunkat?

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a gyámügyhöz,gyermekjóléti hivatalhoz,vagy a bírósághoz.Elmondod a panaszodat,és kérheted a láthatás korlátozását.
2009. máj. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Zaklatásnak minősül a folytonos telefonálgatás,esetleg szám nélkül.Ezeket mind bizonyítani kell.Ha nagyon elfajulnak a dolgok,akkor gyámügyihez kell menni,és ők majd intézkednek.A kisgyereket is megvizsgálhatja pszihológus,aki véleményt ír majd,hogy szellemileg,érzelmileg az anya mennyire befolyásolja és hangolja ellened és az édesanyád ellen a picit.Amikor ez bebizonyosodik,kérheted a korlátozott láthatást,legrosszabb esetben marad minden így,vagy havi 1 alkalommal élhet az anya.
2009. máj. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A Btk. így rendelkezik a zaklatásról:

"176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) Aki félelemkeltés céljából

a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy

b) annak a látszatnak a keltésére törekszik, hogy a sértett vagy hozzátartozója életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy veszélyeztető esemény következik be, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."


A gond az, hogy ez a bűncselekmény magánvádas. De lehetséges az is, hogy feljelentést tesztek a rendőrségen, majd az átteszi az ügyet az illetékes bírósághoz, a magánvádas eljárásban magad képviseled a vádat (vagy megbízol egy ügyvédet).

2009. máj. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ha nem tudod bizonyítani akár ellened is elsülhet a dolog... Én az utóbbi időben már diktafonra veszem fel a dolgokat, amiben nincs semmi letörlöm. Tudom nem bizonyíték, pláne, hogy nem járul hozzá a felvétel készítéséhez, de engem akkor is megnyugtat...
2009. máj. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ismerős szitu.

amíg a gyerek nálad van , ( és ne engedd át soha neki !!),próbálkozni fog. talán ,ha van,vagy lessz valakije ,akkor abbahagyja egy időre,

3 éve nevelem a lányom, és az anyja,aki külön kapcsolatban él ,+ szült még 2 gyereket ,néha még bepróbálkozik.

sokszor-nagyon sokszor kértem ,ne tegye.

végül is perre vittem.

gyerektartási per.

( négyszemközt,hogy senki más meg-ne -halja )

észérvekkel próbáld meggyőzni,hogy a gyerek érdekei nem ezt kívánják.

úgysem fogja megérteni, ( lehet,hogy az elvált nők ,között az "ilyen tip " klónozódik ??

néha úgy orrba vágtam volna .

viszont nem segítene.

az idő fog segíteni.

2009. máj. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
lődd le
2010. febr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
verd el a partvisnyéllel aztán cibáld be a Józsi baráthoz, hazafelé küld be a maónika showba azt jóvan
2010. jún. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
amúgy ha ő az annya a gyerekednek akkor joga van zaklatni mert ő az annya te mocskos állat
2010. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!