Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek helytálló anyósom...

Szerintetek helytálló anyósom kifogása?

Figyelt kérdés

1 év 3 hónap van a gyerekek között, a kicsik ikrek. A nagy 2 évesen ment bölcsibe, amíg itthon vagyok, addig fél napra. Anyósom szerint tönkretettem, pedig tényleg jól érzi magát, szeret menni, fejlődik, olyan foglalkozások, programok vannak, amit én itthonról nem tudok megvalósítani, amíg kicsik az ikrek (cirkusz, bábszínház, stb.). Családi napközibe jár, max. 7 gyerek van a 2 gondozóra.

A sógornőm most lett várandós, erre tekintettel azonnal benyomta a 1,5 éves lányát bölcsibe, mert nem bírja terhesen, az nem volt baj... Össze is hajtottunk ezen, amikor újfent beszólt, felhívtam a figyelmét a sógornőmre, mondtam, hogy ne kettős mércével mérjen... (De tényleg normálisan, tisztelettudóan). Azóta nem áll velünk szóba, de még a fiával sem. Duzzog...


2014. nov. 29. 23:56
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Örülj neki, legalább van egy kis nyugi tőle :) Majd jön, ha akar, én aztán nem foglalkoznék vele!
2014. nov. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem az. Persze a lánya minden tette szent, de a fia feleségét meg leszólja kb ugyanazért amiért a lányát nem?


Had főljön a saját levében amíg óhajt. Csak mert az anyósodnak valami nem tetszik amit csinálsz, (nem ért vele egyet), attól neked még nem kell kuncsorogni az elismeréséért. A te gyerekedet úgy neveled ahogy jónak látod, a férjed egyetértésével. Pont. Porhanyósnak nincs semmi beleszólása:)


Ne foglalkozz vele.

2014. nov. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
75%

Totál nincs igaza anyósodnak. Egy értékrendben kéne tartani mind a két helyzetet, de ő máshogy szemléli.

Én biztos nem foglalkoznék vele, úgyis hiányozni fognak neki az unokái, majd úgyis ő fog elsőnek lépni.

Én kicsit örülnék is, hogy most "békén hagy". Én is így döntenék a helyedben, főleg, ha szereti is a bölcsit, és ha fejlődik is a nagyobbik gyermeked.

Sz.d le anyóst, hülyeség, ami miatt duzzog rátok, majd abbahagyja.

2014. nov. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Szrni rá. Ennyi.
2014. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

A kettős mérce az egyik dolog.


A másik: az, hogy bölcsiben van a gyerek, abba rajtad kívül csak a férjednek van beleszólása. Az a kifejezés, hogy tönkretetted a gyereket ezzel, nálam úgy kiverné a biztosítékot, hogy én nem állnék szóba vele a következő 30 évben.

2014. dec. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyik kérdéseben sincs igaza, a kettős mérce az nyilvánvaló, a bölcsi meg nem árt a gyereknek.

Nekem jó sok van, a harmadikat már egy évesen be kellett adnunk, majd megszakadt a szívem, bűntudatom volt, mi-egyéb.

De ő meg tök jól elvolt, sokkal nyitottabb, barátkozóbb lány lett belőle.

Anyós meg duzzogjon...:D

2014. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még mindig duzzog, a férjem meg 'konflitusfeloldásként' kitalálta, hogy meghívja Szentestére, hogy ne legyen egyedül. Na most erre mit lépjek???

2014. dec. 4. 23:06
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Garantált a feszült karácsonyi légkör.

:-((((((((

2014. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Édesfa.. Nemcsoda, hogy sokan utálják az anyósokat...
2020. júl. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!