Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég nagyot csalódtam a...

Elég nagyot csalódtam a páromban. Szerintetek helytálló az érvelése, vagy pedig csak kifogás?

Figyelt kérdés

Van egy ötéves kislánya, akit az exneje nevel, nálunk pedig minden hétvégén van a gyerek.


A kiscsaj szemüveges, és tegnap derült ki egy beszélgetés során, hogy már 7 hónapja (!), azaz tavaly decemberben el kellett volna vinni a szemészetre kontrollra.

Az, hogy az anyja nem vitte, nem lep meg, én arra a nőre egy kutyát se szívesen bíznék rá, nem hogy egy gyereket.


De az, hogy a párom se mozdította a kisujját sem eddig, az nagyon mellbe vágott. Pedig felelősségteljes apának tarto(tta)m, imádja a lányát, türelmesen és jól bánik vele, amikor van ovi, akkor minden nap ő viszi el, hogy szoros maradjon köztük a kapcsolat a válás ellenére is.


Amikor rákérdeztem, hogy ha már a gyerek anyja ilyen felelőtlen és semmirevaló, akkor miért nem vitte el ő, akkor azt válaszolta, hogy mert az exe ragaszkodott hozzá, hogy márpedig ő fogja vinni, mert ő az anyja. És a párom állítólag ezt szóvá is tette többször, hogy hát akkor haladjon a dologgal, csak nem akart ebből nagy, üvöltözős balhét csapni, mert fél, hogy az exe ellene fogja nevelni a gyereket, ha ő jelenetet rendez. Meg hogy a gyerek csak hétvégén van nálunk, olyankor nincs szemészet, szóval ő nem tudja elvinni.


Nem tudom, én ezt üres kifogásnak érzem a részéről, és óriásit csalódtam benne.

Ti mit gondoltok, jogos az érvelése?



2014. júl. 8. 09:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Örülj neki, hogy újabb oldalról ismerted meg. Lesz még pár.
2014. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
19%

Hát nem tudom. Én elsős vagy másodikos koromtól fogva szemüveges vagyok, de soha nem vittek "csak úgy" szemészetre, mindig akkor mentünk, ha szóltam, hogy már rosszabbul látok. Annak egyébként nincs értelme, hogy félévente-évente elmenni, elvinni, mert tuti hogy emelnek a dioptrián, de ha soha nem "dolgozik" a szem, akkor annál jobban fog romlani. Elhittem 14 éves korom körül, hogy ilyen sűrűn el kell menni kontrollra, mentem is, és mindig emeltek... Most 4,5 dioptriánál tartok kontaktlencsével, tehát szemüveggel ez még több lenne... Úgyhogy már egy ideje csak akkor megyek, ha érzem, már szükséges.

28L

2014. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
87%
Ez azért bonyolult ügy. A párod valszeg nem akar konfrontálódni az exével nehogy eltiltja a gyereket, de ha a gyerek látása a tét akkor viszont lehet hogy be kellett volna vállalnia.
2014. júl. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Állítólag a szemészetről üzentek nekik, hogy vigyék kontrollra a gyereket. Én nem értek hozzá, de gondolom az orvosok nem viccből rángatják vissza a gyereket újabb vizsgálatra.
2014. júl. 8. 09:48
 5/20 anonim ***** válasza:
27%

"én arra a nőre egy kutyát se szívesen bíznék rá, nem hogy egy gyereket"

"ha már a gyerek anyja ilyen felelőtlen és semmirevaló"


Add vissza az édesapát az édesanyának és a kislányának, hogy nyugodtan meg tudják beszélni a közös dolgaikat a szerelmük gyümölcsével kapcsolatban.

Te pedig keres egy egyedülálló embert, akivel meg tudod beszélni a dolgaidat.

2014. júl. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ebből messzemenő következtetéseket ne vonj le !!!

Abban igaza van ,hogy 7végén nem tudja elvinni .. Na ,most már te is tudsz róla ... vigyétek el ketten valamikor kontrollra . Vegyetek ki szabit ,csináljatok egy görbe napot kontroll után .(:

2014. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#5,


egyrészt mi az, hogy adjam vissza? Nem én vettem el tőlük, már rég elváltak, amikor én megismertem a páromat. Másrészt az a nő nem "édesanya", egy anya törődik a gyerekével.

Harmadrészt meg rohadtul nem a kérdésemre válaszoltál.

2014. júl. 8. 09:57
 8/20 A kérdező kommentje:

#6,


én felajánlottam, hogy elviszem akkor én. De a párom azt mondja hogy jaj ne, mert a drágalátos exe ki fog borulni rajta, mivel "nekem semmi közöm az ő gyerekéhez".

2014. júl. 8. 09:59
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Részben túlreagálod a dolgot, másrészt igazad van. Ha a párod amúgy jó apa, akkor ez a te részedről nem értem a csalódottságot. Ne haragudj, én értem hogy jót akarsz a kislánynak, de mégsem a te gyereked. Ugyanakkor persze mégis van közöd hozzá. Szerintem állj erélyesebben a dologhoz. Beszélj te a gyerek anyjával, vagy mondd meg a párodnak hogy vegyen ki szabadnapot és vigyétek el a kislányt együtt (ketten) a szemészhez, ha az anyja nem hajlandó.
2014. júl. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az a csalódottságom fő oka, hogy a páromat is felelőtlennek tartom most emiatt. Oké, az még beleférne, hogy egy hónapig várja, hogy a gyerek anyja majd elintézi, ha már megígérte. De 7 hónapig ezen agonizálni, amikor a gyerekéről van szó, az azért már elég durva. Értem én, hogy jó viszonyban akar maradni az exével, de könyörgöm, nehogy már ezt 7 hónap alatt ne lehessen elintézni.

Oké, hogy amúgy jó apa, de ez a halogatás nálam már nem feltétlenül fér bele a felelősségteljes apuka szerepkörébe.

2014. júl. 8. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!