Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párommal mindketten katoliku...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal mindketten katolikusak vagyunk. Ő nem igazán vallásos, de egy református esküvőt el tudna képzelni. Olvastam olyan kérdést, hogy egy katolikus egy református ellen nincs kifogása az egyháznak, viszont nekünk engednék a református esküvőt?

Figyelt kérdés
2008. júl. 29. 22:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha mindketten katolikusak vagytok, valószínűleg nem fognak titeket összeadni református templomban. Az esküvő után ugyanis az egyházi anyakönyvbe is bevezetik a házasságkötést, így az eredmény az lenne, hogy sem a református, sem a katolikus egyház nem ismerné el a házasságotokat. Gyakorlatilag lehetetlen ezt megoldani felekezetváltás nélkül.
2008. júl. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha mindketten katolikusok vagytok, akkor csak katolikus esküvőt tarthattok.
2008. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Felekezetváltás? Az hogyan történik?
2008. júl. 29. 23:11
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Első válaszoló vagyok: én 14 évesen reformátusból mentem át katolikusnak, úgy történt, hogy odamentem a helyi lelkészhez, hogy nem értek egyet a református egyház tanaival, ezért szeretnék katolikus lenni, mert ez egy szimpatikus gyülekezet számomra. Először nézett egyet a pap, aztán kikérdezett a részletekről. Itt egy elég komoly teológiai vitát kell elképzelni, beszélnem kellett a református hitről, mit tartok benne elfogadhatónak, mit nem, és miért gondolom, hogy a katolikus vallás jobb.

Miután meggyőztem a papot, hogy tényleg komolyan gondolom az áttérést, katolikus hittanra kellett járnom, meg a vasárnapi misére, minthogy a foglalkozás a mise után volt. 12 hétnyi tanfolyam után lehettem elsőáldozó, ekkor írtak be a katolikus anyakönyvbe is. Bérmálkozni már nem mentem, katolikuséknál nem is kell a házassághoz, de a reformátusoknál csak konfirmált embereket adnak össze, úgyhogy nálatok ez még egy külön procedúra lesz...

2008. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha katolikusok vagytok, és a párod nem tartja a vallását, akkor milyen alapon akartok református esküvőt?

Ha viszont az egyikőtök református, akkor összeadnak titeket.

Megkérdezhetem, hogy miben különbözik a református esküvő? Nekem katolikus volt és nagyon szép volt a ceremónia. Szerintem az eskü mindenhol ugyanarról szól, mindegy hogy milyen vallás. Az ember nem a ceremónia miatt megy egyházi esküvőre, hanem valami vallási meggyőződés miatt. És ha a párod nem vallásos, akkor hogy lehet, hogy református esküvőt akar?

2008. júl. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Abban az esetben házasodhattok össze református templomban ref. szertartás szerint ha előbb mindketten felekezetet váltotok.

Egyébként a mi esküvőnk katolikus templomban volt ref. szertartás szerint, mert akkor a mi templomunk éppen életvesyzélyes volt. Ezért a két felekezet megegyezett abban, hogy esküvök alkamából lehet ott istentiszteletet tartani.

A református esküvői szertartás nélkülözi azokat a külsőségeket amelyek a katolikust jellemzik. Nálunk van éneklés imádság igehirdetés és a fogadalom. Ennyi. Ha jól emlékszem unokatestvérem esküvőjére akkor ott az oltár előtt nem csak az ifjú pár van, hanem a tanúk is. ( Nálunk ilyen nincs) Aztán sok kisebb liturgiai elem hiányzik nálunk. De szerintem a miénk szebb letisztultabb.

Na persze ez mindenkinek más.

2008. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igazság szerint nekem lenne fontos, hogy Isten előtt is fogadalmat tegyünk. Nem akarom Őt kényszeríteni, mert akkor úgysem érne semmit, de közben meg nagyon vágyom rá...

Tavaly voltunk egy református esküvőn, ami nagyon megtetszett Neki, szerintem elsősorban a pap miatt, gondolom ezért mondta, hogy na egy ilyet el tudna képzelni.

2008. júl. 30. 08:58
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

Szia!Én írtam a ref, esküvőről.

Ha párodnak tetszik a ref esküvő lenne egy megoldási javaslatom. Bár ez a katolikus egyháznak nem tetszik, de sebaj. Te maradj katolikus. Párod keresse fel a legközelebbi ref. gyülekezet lelkészét azzal,hogy felekezetet szeretne váltani. Mert problémái vannak a vallásával. Aztán ha ez megtörtént tarthattok templomi esküvőt ref. templomban.

A családok biztos meg lesznek lepődve meg talán ki is akakdnak. De Így akkor lehetne szép egyházi esküvőtök.

2008. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
A felekezet megválasztását szerintem senkinél ne az határozza meg, hogy hol jó esküvőt tartani, hanem az, amit valóban, őszintén hiszel.
2008. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Jártál már katolikus esküvőn?

Ha nem akkor, honnan tudod, hogy az nem tetszene? Menjél el valamelyik hétvégén, és ülj le a hátsó sorban, senkit sem fog zavarni. Legalább megtudod, hogy a hozzátok tartozó pap milyet tart. Sajnos, nem felekezettől, hanem paptól függ az esküvő miben léte. Mi ezért döntöttünk anno az én papom mellett, bár a férjem is rendszeresen jár templomba, de ahol én laktam, ott másmilyen volt a pap hozzáállása.

2008. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!