Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyszülőknek jár láthatás?

Nagyszülőknek jár láthatás?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kisfiam. Fél éves volt amikor elment az apja, aki azóta felé se nézett, gyt-t se fizet, de azt nem is kértem. Viszont a szülei továbbra is szerették volna tartani a kapcsolatot az unokával. Akkor nem is volt ezzel semmi gondom, végül is nekünk nem volt rossz a kapcsolatunk, sőt még örültem is hogy a történtek ellenére érdekli őket az unokájuk. De most már nagyon elegem van. Próbálom a saját elveim szerint nevelni a fiamat, de ők egyre inkább tesznek rá, homlokegyenest az ellenkezőjét csinálják, mint amit kérek. Például én még nem akarom, hogy TVt nézzen, majd olyan 5 éves korában amikor már többé-kevésbé felfogja, hogy mit is lát. De amikor a nagyszülőknél van akkor simán órákra leültetik a TV elé. Én nem szoktam neki édességet adni, csak alkalmakkor, néha egy keveset. Nagyszülőknél volt olyan, hogy amikor mentem érte a mama egy egész tábla csokit nyomott a kezébe, azzal a felkiáltással, hogy jó lesz az a hazaútra. Azt hittem elájulok. Lehet hogy ezek apróságoknak tűnnek, de sok ilyen van, estig sorolhatnám. Kértem már őket szépen, hogy amiket megbeszélünk azt tartsák be, de nem. Már veszekedtem is velük, de csak nem. Most értem el oda, hogy elegem van. Megmondtam, hogy vagy alkalmazkodnak, vagy nem viszem többet. Hozzánk jöhetnek látogatni, de nem fogom velük egyedül hagyni.

Tegnap azzal hívott föl, hogy feljelent és elperelik tőlem a gyereket, ha nem viszem hozzájuk. Azt mondta megfogja mondani, hogy én éheztetem (lsd nem etetem zsírral, sóval, cukorral ész nélkül), meg terrorban tartom, nem engedem hogy gyerek legyen (ugye nincs tv, számítógép, édesség).

Attól nem tartok, hogy valóban elvehetné a fiam, természetesen semmi nem igaz a vádjaiból. Csak az érdekelne, hogy ha tényleg bíróságra megy, akkor megítélnek majd neki láthatást? Mennyit? Kötelező lesz egyedül hagynom velük?


2014. dec. 4. 09:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Nevetsegesek. Csak azert se vinnem le tobbet hozzajuk.
2014. dec. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Igen Kérdező, a nagyszülőknek simán megítélhet a bíróság kapcsolattartási jogot... (amit "láthatás"-nak csúfolnak)
2014. dec. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Igen , nagyszülőknek is jár láthatás. Általában havonta egy-két napot (délutánt) lehet kérni.
2014. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%
Eddig sem lettél volna köteles vinni hozzájuk a gyereket. Ha ők így viselkednek, akkor ne foglalkozz velük, ne menjetek hozzájuk.Bírósági úton kérhetnek láthatást, havi 1 alkalmat szoktak megítélni, hacsak akadálya nincs. Akkor is nekik kell menni, nem neked vinni. Ha jó okod van rá, kérheted, hogy az otthonotokban látogathassák csak. A fröcsögésükkel ne foglalkozz, ne reagálj rá. Gyerektartást miért nem kérsz? Az a gyereknek jár, nem kellene hagyni, hogy ne fizessen apuka. Az egy dolog, hogy el tudod tartani anélkül is, de akkor max félretehetnéd neki, nem hinném, hogy felesleges lenne.
2014. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%

Lathatast nem tolthatod meg nagyszuloknek, nem reg hallotam egy ilyen helyzetet es letezik olyan hogy,Elek nagymaa jogal! Tehat lathatossagot abirosag megfogja engedni ugyanugy mint pl 1 apanak, nem tudod toluk eltiltani.


De viszont nem ertem azokat a szuloket sem akik pl tiltjat a tv tol , edessegtol, a gyerek had legyen mar gyerek, biztosan te is orultel amikor anyukad adott neked pl csokit, sutit, most ez nem azt jelenti hogy reggeli 1 tabla csoki ebed jegrem,reggeltol estig tv! Par orara nehetne, mivel a neten vannak 3 evestol gyerek mesek, mondokak, gyerek dallok, en ugy gondolom ezek a programok fejlesztik a gyerek szokincset ettol nem lesz butabb! Ebed utan iert ne kaphatna pl egy kis nasolni valot? Valoban szigru vagy, ha nagyobb lesz a gyerek pl, 8 9 12 eves ebbol vita is lehet gyereked es te kozted! Ilyenbol miert kell ekkorz vitat csinalni? A nagszulok csak kenyeztetni szeretnek a pici unokajukat! Es kerelek ne tegyel ugy mintha csak te nevelnel gyereket, a nagyszulok is felneveltek a te parodat akitol a gyereked van! Mindegy amit irok mert neked csak az a jo amit te elgondoltal mar!


de igan van olyan hogy nagymama jog!

2014. dec. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Havonta 1-2 délután ítélhetnek meg, de nem kell neked vinni és nem kell egyedül hagynod velük. Ha nem viszed, egy idő után lekopnak majd sztem..

De el nem perelhetik, ahhoz nagyon nagyon súlyos indok kell hogy náluk helyezzék el, sőt még ha te vmi olyan helyzetben is lennél hohy nem lehetne nálad, akkor sem biztos hogy hozzájuk kerülne, mert ahhoz nekik is bizonyos feltételeket teljesíteni kéne.

Ha megtehetném én jó messzire költöznék és akkor ugorjon át pár órára du :)

De amúgy nem fognak sztem perelni, nem éri meg és ha apukája nem tartja a kapcsolatot és elmondod hogy ellentétesen akarják nevelni stb, akkor még a láthatást se biztos hogy megítélik. Elég az egészségkárosító dolgokra felhívnod a figyelmet.

2014. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%

"Fontos tudni, hogy ha a különélő szülő részére már szabályozva van a kapcsolattartás, akkor főszabály szerint az Ő szülei ebben az időszakban jogosultak kapcsolatot tartani a gyermekkel. Ha a nagyszülők és a különélő szülő nincsenek jó viszonyban, akkor a gyámhivatal ebből az időkeretből "lecsípve" állapít meg egy időszakot a nagyszülők részére."

Tehát ha apa nem akarja vele tartani a kapcsolatot, jó eséllyel az ő szüleinek se nagyon lesz rá keret.

[link] - talán ez segít kérdező

2014. dec. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez megnyugtató.

Gyt-t azért nem kértem, mert apuka egyértelművé tette, hogy nem kíváncsi a fiára, nem vagyunk kíváncsiak egymásra sem, én meg szerencsére vagyok olyan helyzetben, hogy nyugodt szívvel mondjak le arról a pártízezer forintról.

5ös, ne úgy képzeld el, hogy mivel nem néz tv.t ül egész nap csöndben a sarokban répát rágcsálva. Kissebb korában is meg most is rengeteget olvasok neki, ő fest rajzol, épít, játszik a macskával, van neki mindenféle készségfejlesztő játéka. Nem mondhatom, hogy sokat unatkozna. Az édességre meg nem akarom rászoktatni. Szokott kapni, nincsen eltiltva tőle, de ne szokjon rá, pláne ne legyen a napi rutinjának a része.

2014. dec. 4. 10:31
 9/20 anonim ***** válasza:
46%

#7:


Pont, hogy hülyeség írt. Gélig másolt be valamit, pedig ott a folytatás:


"Amennyiben a különélő szülő nem tud élni a kapcsolattartási jogával a bírói gyakorlatnak megfelelő mértékben, abban az esetben is lehetőség van rá, hogy a plusz időtartam a nagyszülők részére kerüljön megállapításra."


Szerintem egyesek arra mennek rá, hogy direkt hülyeséget írjanak csőbe húzva a kérdezőt.

2014. dec. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Te írsz hülyeséget. Amennyiben nincs lehetősége. Neki viszont van, csak nem akar vele élni. Tanulj meg olvasni és értelmezni!
2014. dec. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!